Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Bitirip is arama oturumuna gectikten sonra master baslama

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
alican12

Mesaj gönderen alican12 » Cum Oca 23, 2015 1:02 am

Merhabalar,

ben Lisans egitimimi almnayada tamamladim suan oturumum bitmesinden dolayi is arama sureci seklinde degistirildi sinirsiz calisma ve is kurma izni olarak degistirildi

Fakat ben isler yolunda gitmez ise Master Devam etmek istiyorum Master ogrenci olarak bulunuyorum yaridan fazla derside gectim. yarin 18 ay sonra istenilen sartlarda bir isim olmaz ise sinir disimi ediyorlar

ben 6 ay isler istedigim gibi gitmiyor gidip tekrar ogrenci oturumuna mi cevirmem lazim?

yada 1 yillik isyerinde calisma olayindan ve Ankara anlasmasina gore yerlesim yasasi 18 simididen gecmekmi mantikli.

Alican

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 23, 2015 1:21 am

evet 18 ay sonra sinirdisi olursun. Bir an once vizeni tekrardan ogrenci vizesine cevirtmeni tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Cmt Oca 24, 2015 11:43 am

Eger bir is yeri ile anlasirsan praktium icin vize uzun sureli uzatilir konsolosluk sayfasinda oyle yaziyor