Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Seyahat

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
hyyilmaz

Almanya\'da Seyahat

Mesaj gönderen hyyilmaz » Pzt Eyl 01, 2014 5:21 pm

Arkadaslar, Duisburg\'tan Heidelberg\'e gitmem gerekiyor. NRW ici dolasim hakki bulunduran ogrenci biletim var. Ama arada da bir tane olmak uzere iki farkli eyalete gecis yapacagim.
Simdi sorularim sunlardir:

1) Ben NRW eyaletinden cikarken, trendeyken tekrar inip yeni bilet mi almam lazim?
2) Bu arada tren beni beklemez dogal olarak, yoksa Duisburgdan alacagim bilet diger eyaletlerde de gecerli midir? Her eyaletin Deutsche Bahn bileti farkli mi olur?

Cevaplarsaniz cok mutesekkir olurum. Tecrubesi olan veya bilgili arkadaslardan rica ediyorum.

Iyi gunler.

nuernberger

Almanya\'da Seyahat

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Eyl 01, 2014 5:30 pm

Yok yahu, Duisburg\'dan alacagin Duisburg-Heidelberg bileti tabii ki seyahatin boyunca gecerli olur. Ama ilk dedigini yapip bir sonraki trene binersen muhtemelen daha ekonomik olur. Yani NRW\'den cikmadan son durakta insen, ordan Heidelberg\'e bilet alsan, mesafe kisalacagi icin Duisburg-Heidelberg biletinden daha ucuz olabilir. DB\'nin sitesinden bakmak lazim.

edit: bahn.de\'den baktim ben simdi. ve evet, dedigim gibi, ilk dedigini yapinca 30 euro cebine kaliyor. NRW bletinde Siegen\'a kadar git, ordan Heidelberg\'e bilet al.

Duisburg-Heidelberg: 49 EUR
Siegen-Heidelberg: 19 EUR

vay annesini. 1 yil kaldim da Bayern disina cikarken boyle yapmak aklimin ucundan gecmemisti.

hyyilmaz

Almanya\'da Seyahat

Mesaj gönderen hyyilmaz » Pzt Eyl 01, 2014 5:40 pm

Hangi eyalet hangi sehirle bitiyor bilmiyorum. Ama en yakin Siegen gozukuyor evet. Cok tesekkurler sanirim boyle yaparim.

nuernberger

Almanya\'da Seyahat

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Eyl 01, 2014 5:43 pm

http://www.ezilon.com/maps/images/europ ... l-map.gif

burada hangi eyaletin hangi sehirle bittigini gorursun.

hyyilmaz

Almanya\'da Seyahat

Mesaj gönderen hyyilmaz » Pzt Eyl 01, 2014 5:44 pm

Bu benim haritamdan daha detayli bir kez daha tesekkur ederim :)

nuernberger

Almanya\'da Seyahat

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Eyl 01, 2014 5:50 pm

Rica ederim. Yalniz simdi hesapladim, boyle yapinca minimum 3 kez tren degistirmis olacaksin. Aktarma isinden hoslanmiyorsan sikabilir ama bence 30 euro tasarruf icin deger.

hyyilmaz

Almanya\'da Seyahat

Mesaj gönderen hyyilmaz » Pzt Eyl 01, 2014 6:01 pm

Tabi digeri daha cabuk varir, indi bindi olmaz ama bu sekilde deneyeyim. Iyi gunler dilerim nuernberger cok yardimci oldunuz. Baska fikri, tecrubesi olan olursa yazabilir tabi, hala teklife acigiz :)