Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 5 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Cmt Eki 10, 2009 6:24 pm

maykel galiba izmir konsoloslugunda sorun cikartiyolar baya. Bence de ikamet degistirip Istanbulda girmeye calis. Bi de bence niyet mektubu cok onemli. Ben kendi gorusmemde de, kuzenin gorusmesi icin de niyet mektubu ayarladim. Etkisinin cok oldugunu dusunuyorum duzgun yazilmis bir mektubun. Ikimizde kabul olmadan vize almayi becerdik.

Tabi son ana kadar bi tarafim tutusuyodu vize gelmeyecek diye ama geldi. Yine de en garanti isi yapmak lazim. Uyduruk bi kabul alip, basvuru yapmak daha mantikli.

Bu arada red almak hakkaten sorun degil. 3 defa basvuru yaptim universitelere almanyada. 2si gecen sene ing. bolumlere. Biri bu sene TUM\' a. 3 unde de red aldim. :D Ama yine basvurcam bakalim zamani gelince.

Herkese kolay gelsin. Sinir bozucu bir asama hakkaten.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Eki 10, 2009 6:31 pm

de istanbulda adresim olsa degistireyim yok iste iyi niyet mektubunuda yazmistim ama almadi kadin bakmadi bile.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cmt Eki 10, 2009 6:43 pm

arkadaslar konsoloslukla alakasi yok.istanbuldan 2 ay bekleyen de gordum bi haftada alan da.o yuzden surdan burdan basvursam ii olur die dusunmeyin.kisiye gore degisio bence

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eki 10, 2009 6:52 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
de istanbulda adresim olsa degistireyim yok iste iyi niyet mektubunuda yazmistim ama almadi kadin bakmadi bile.[/quote]

Iste tamamen bir sanssizlik olmus ve ters gunune denk gelmissin..Bir sonrakinde kendinden gayet emin ol,oraya saati 5 Euro\'ya tuvalet temizlemeye gitmek icin bu kadar cabaladigimi zanettmiyorum de..!
Israrim egitimin ucretsiz olmasi vesayre de Ingiltere sinirlarimi cok zorluyor de.!

Ve Istanbul\'dan bir tanidik bulsanda oradan girsen daha iyi olabilir..Kimse yoksa Ist\'te tekrar Izmir\'e gerisi gene kismet..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Eki 11, 2009 5:19 pm

alp´in dedigi tamamen katiliyorum

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Eki 11, 2009 10:14 pm

ben acikcasi katilmiyorum. Maykel arkadasa hem mulakati yapan kisi, hem de disardaki gorevli israrla sormus okul kabulunu. Bnm kuzenimin randevusunda ise ne gorevli ne de mulakattaki kisi sordu okul kabul belgesini. Tabi biraz kisisine gore de degisiyor. Ters kisi de gelebilirdi. Ama bana Istanbul konsolsolugu daha yumusak davraniyor gibi geliyor.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Eki 11, 2009 10:45 pm

konsolosluktaki insanin davranislari(yani insani iliskileri ) degisebilir bu normaldir.derya kardesimize de huyu ters biri denk geldi ama rekor surede vizeyi aldi.yani demem su ki memurlarin inisiyatfi pek yok gibi kosullar olusuorsa sorun cikarmiolar.ama kosullar uymuorsa da sorun olmayan seyi de sorun gibi gosterebiliorlar.msla ben hielderberg uninin dil kursuna kayit yaptim ve vizeye basvurdum ben den bi kac gun once ayni kursa kayit yapip basvuran bir arkadasa red geldi kurs yeterli degil dendi.ben de kursla ilgili bir sorun cikmadi ama baska nedenden dolayi suanda bekliorum ne yazik ki,:)o yuzden konsolos konsolos gezecegimize bence eksik gordukleri kosullari tamamlayalim fazla kasmayalim.

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Eki 13, 2009 10:55 am

bende sabir kalmadi arkadaslar 6 Agustostan beri vize mi beklenirmis, duyan butun dunyaya vize aliyorum zanneder.. bu ay sonuna kadar gelmezse kursla gorusecegim ve 2660 Euro kurs ucretini geri isteyecegim eger alabilirsem lanet edip vazgeciyorum Almanyaya gitmekten zararin neresinden donsen kardir...zaten hevesimde kalmadi, eminimki su anda benim dosyam islem yapilmadan bir koseye atilmis, birilerinin keyfini bekliyor ve bu yuzden ben magdur oluyorum

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Eki 13, 2009 12:40 pm

senin evraklarda mutlaka bir hata var. yada biryerde takildi. yoksa bu kadar beklemezdi.
icini karartmayayim ama red yeme ihtimalin sanki biraz yuksek geliyor bana. insallah dusundugum gibi olmaz.ben yanilirim

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Sal Eki 13, 2009 1:08 pm

valla benimde 36. gun. bendemi red yerim :)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Eki 13, 2009 2:07 pm

36 gun normal ama 60 gun anormal

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Sal Eki 13, 2009 5:56 pm

benim de 36 gun oldu ama ben konsoloslukla irtibata geciorum.msla ali hocam baktim ses yok hemen bi dilekce hazirlaip e amille konsolosluga gonderdim ertesi gun arayip benden eksik olan birsey istediler. yani sen hic mi aramiorsun konsoloslugu belki de eksigin vardir ve memur yogunluktan seni aramayi unutuordur arasan keske.sonra aradim ulasamadim die rapor verir red yersin allah jkorusun.ben de buyuk ihtimalle bi suru mail attigim icin red alcam:)

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Eki 13, 2009 8:09 pm

yolcu 60 degil 70 gun bitti benim..benim sadece uni kabulum yok ama uni basvuru belgeleriyle gittim gorusmede bir sorun cikmadi. konsoloslugu aradim tabiki gecen hafta neden benim isim bukadar uzadi eksik birseylermi var diye, bana garantorun yabancilar polisine gitsin oradan bilgi alsin dedi, yabancilar poliside bizim isimiz degil turkiyeden cevap alacaksiniz demis..brezilya dizilerine dondu benim vize anlayacaginiz..dayimada 6 ayda vize cikmis bikac yil once bu is genetik galiba :-)

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Sal Eki 13, 2009 8:17 pm

abi sen baya sabretmissin adamlarda ne bicim is yapiyor verecekseniz vizeyi verin 70 gunde bir cevap verilmez mi
yaaa

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Sal Eki 13, 2009 8:33 pm

ali hocam sen hangi konsolosluktan basvurmustun.ayrica telefonla arama bence yazili bir belge olsun.dilekce formatin da yaz e mail at.

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Eki 13, 2009 8:57 pm

alp22 kardes ben ankaradan basvurdum..internet sitelerinden mail atmayida dusundum ama vize konusunda atilan maillerin dikkate alinmayacagini yazmislar o yuzden bosuna atmak istemedim...yarin tekrar konsoloslugu arayip soracagim ve en azindan dil kursu vizesi icin degerlendirmelerini isteyecegim..ise yararmi acaba bu?

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Sal Eki 13, 2009 9:00 pm

valla hocam insalla yarar.denemek de fayda var.istanbul konsoloslugu da aramayin mail ya da fax cekin demis de o yuzden soyledim.ben de senin gibi bekleme durumundaim su anda.ne die beklettiklerini soyleseler bir cozum bulcaz da....

meertt

Mesaj gönderen meertt » Çrş Eki 14, 2009 11:42 am

vizem cikti galiba.ilk bas cebimi aramislar ama ben uyuyordum duymamisim sonra annemi aramislar mert beye ulasamiyoruz 1 ile 3 arasi gelsin konsolosluga imza alcaz demisler.annem onaylandami diye sormus onlarda evet demisler.gidip gorcem bakalim nolcak...

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Eki 14, 2009 2:18 pm

mert okul kabulun varmiydi ?

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Eki 14, 2009 2:21 pm

Arkadaslar Bu okul kabulune o kadar cok takmayin. ha olursa iyi olur ama olmazsada bir vizede bir dezavanataj gibi algilaniyor. normal dilkursu kaydi ile debasvurulabilir

Kilitli