Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 5 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Sal Eki 27, 2009 10:35 pm

[quote]gunay91 tarafindan yazilan metin:
benim bugun tam 50 gun oldu hala bi haber yok... vermiceklersede aliyim su deutsche bank taki parami ya:)[/quote]

bizim 70 gun oldu ya ne diosun :D

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Sal Eki 27, 2009 10:37 pm

knka yabancilar polisi yarin biter islemler demis hadi hayirlisi bakalim...[/quote]

hocam hangi ildeki konsolosluga basvurmustun sen ve nerenin yabancilar polisine gitmisti evraklar? cunku bizde bekliyoruz essen ise bizde sevinelim yogunluk bitmis ozaman :)

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Sal Eki 27, 2009 10:59 pm

merhabalar arkadaslar sonunda beklenen gun geldi ve bu sabah bende vize gorusmesine girdim...

bugun sabah saat 9bucukta randevum vardi. tekinin bu konudaki ilk mesajinda yazdigi gibi ilk once keyif dedim ve bende simit sarayinda guzel bi kahvalti yaptim:) saat 9gibi konsolosluga gittim ve evraklarimla birlikte girdim. ilk once soldaki kultur bolumunde bir adam belgelerimi siraya dizdi. siraya koydugu belgelerimn icinde sunlar vardi.

-biyometrik fotorafim
-seyahat saglik sigortasi
-osys sonuc belgesi( 2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)
-universite diplomasi(( 2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)
-lise diplomasi( 2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)
-annemin babamin ve benim ikametgah belgesi( 2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)
-sadece benim nufus kayit ornegim( 2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)
-dil kursu kayit belgesi
-sabika kaydi ( 2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)
-universite okurken yaptigim stajlarin belgeleri( 2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)
-bloke hesabima para gectigine dair gelen mailin ciktisi
-askerlik tecil belgesi( 2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)
-universitemin bana verdigi basari belgesi vardi onunda cevirisinide yapmistim ( onur ogrencisi secilmistim) (2 almanca tercumesinin fotokopisi ve 2 turkce fotokopisi)

gorusmeme hafif kumral ve hafif balik etli bir bayan girdi.bu arada istanbul baskonsoloslugunda girdim.merhaba diyerek1 numarali giseye girdim. gorusmem gayet iyi gecti. siraya koyulmus olan belgelerimi cekmeceye koydum ve bayan belgelerimin hepsini aldi. ne amacli gidiyorsun dedi. master icin gitmek istiyorum fakat ilk once dil kursuna gidicem dedim. peki dedi. evraklarimin hepsine bakti siraya koydu notlar aldi ve belgelerim hakkinda hicbisey sormadi. en sonunda belgelerimi tekrar gozden gecirdi ve universite kabul belgen yokmu senin dedi. bende suanda burdan arastirmam gercekten cok zor oluyor.universitelere oraya gittigimde basvuracam dedim tamam dedi. sonra tum bilgilerimi bilgisayara gecti ve bana bikac soru sorucagini ve onlari cevaplamami istedi. sorular sunlardi;

-master icin neden almanya?
-annen baban hic almanyada kaldimi?
-kardesin varmi kac yasinda?
-hic bir yerde calistinmi mezun olduktan sonra?
-almaca biliyormusun biliyorsanda ne kadar biliyorsun dedi?
-kalicagim yeri sordu. (bu soruya arkadasimda kalicam yurt veya oda bulana kadar dedim. arkadasinin ismi ne dedi soyledim onuda not aldi. hatta orda sordu bu adres kampusun icindemi dedi.valla hicbir bilgim yok dedim.gulumsedi:)

bu sorulara cvp verdim ve bilgisayara verdigim cevaplari girdi. tamam dedi 60 euro alayim dedi. islemlerin bukadar baska bisey yapmana gerek yok. eger bir sorun olursa sana ulasiriz arariz dedi. tesekku ettim ayni tekinin soyledigi gibi(ama turkcesi) sabirla sonucu bekleyecem dedim. gulumsedi gonlunce olsun hersey dedi:)

arkadaslar saat 9:30ta ciktim vize gorusmesinden:)

arkadaslar iste benimde vize anim bu sekilde gecti simdi bekleyenler kervanina bende katilmis bulunuyorum. umarim bayaninda soyledigi gibi gonlumce olur hersey. sizin yorumlarinizida bekiyorum. bana gore ii gecti sorun cikmayacak gibi fakat sizce nasil gecmis?

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Eki 27, 2009 11:17 pm

simdiden sabir diliyorum insallah kisa zamanda gelir olumlu cevabin...ters bir soruda sormamis bide ustune ustluk gulumsemis :D

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Çrş Eki 28, 2009 12:04 am

senin vize burdan okuduklarima gore yorumlarsam yuzde 95 cikar. hatta daha fazla. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 28, 2009 3:01 am

foresttmm tebrikler bencede basarili bir gorusme olmus..
Kalacak yer konusunda ise dil kursu yer ayarliyor,suan yazismalarim devam ediyor desen daha iyi olurdu..
Buyuk ihtimal 3-4 hafta icinde alirsin sonucu..

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eki 28, 2009 8:41 am

hayirli olsun kardesim.bu arada bolum ne ne uzre master yapcaktiniz

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Çrş Eki 28, 2009 10:25 am

[quote]zeitgeist666 tarafindan yazilan metin:
knka yabancilar polisi yarin biter islemler demis hadi hayirlisi bakalim...[/quote]

hocam hangi ildeki konsolosluga basvurmustun sen ve nerenin yabancilar polisine gitmisti evraklar? cunku bizde bekliyoruz essen ise bizde sevinelim yogunluk bitmis ozaman :)[/quote]
izmirden basvurdum evraklarim hannover yabancilar polisine gonderildi. ama duyduguma gore yogunluklar buzamanlarda bitiyormus, oyle olmasi gerekiyor zaten cunku basvuranlarin cogu (benim gibi ) genelde oss sonucu ve diplomayi alip basvuruyor. ee simdiye kadar bu yogunluk azalmistir diye dusunuyorum ...

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Çrş Eki 28, 2009 12:39 pm

tesekkur ederim herkese kardesleriim bekleyecez artik:)

tekin kardes ben oyle cevap vericektimde orda azimdan cikti arkadas diye:)sonrada geri donemedim bende dedim iste idareten yer buluncaya kadar arkadasmda kalcam dedim zaten dil kursumda yardimci olucagini soylemisti bana dedim... kadin himm tamam tamam ozman ben oyle yazioyorum buraya dedi bilgisayara yazdi...

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Çrş Eki 28, 2009 12:41 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
hayirli olsun kardesim.bu arada bolum ne ne uzre master yapcaktiniz[/quote]

saol kardesim... makina muhendisligi mezunuyum ordada bakalim arastiricam istedigim bolum aslinda otomotiv veya imalat ama bakalim gidince daha iyi arastiracam ... nede olsa daha eger gidersem 1 sene dil kursum olucak bol bol arastiririm:)

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Çrş Eki 28, 2009 1:25 pm

hocam hangi ildeki konsolosluga basvurmustun sen ve nerenin yabancilar polisine gitmisti evraklar? cunku bizde bekliyoruz essen ise bizde sevinelim yogunluk bitmis ozaman :)[/quote]
izmirden basvurdum evraklarim hannover yabancilar polisine gonderildi. ama duyduguma gore yogunluklar buzamanlarda bitiyormus, oyle olmasi gerekiyor zaten cunku basvuranlarin cogu (benim gibi ) genelde oss sonucu ve diplomayi alip basvuruyor. ee simdiye kadar bu yogunluk azalmistir diye dusunuyorum ...[/quote]

insallah oyle olmustur =) bende istanbulda basvurumu yaptim evraklarim essene gitti heryerde ayni sorun var yogunluk diyorlar bakalim artik hayirlisi =) sukurcu oldum iyice =))

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Çrş Eki 28, 2009 6:39 pm

Vize bekleyen arkadaslar war mi bir gelismee???:helpSabirlar diliyorum

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Çrş Eki 28, 2009 6:42 pm

[quote]nightmare tarafindan yazilan metin:
Vize bekleyen arkadaslar war mi bir gelismee???:helpSabirlar diliyorum[/quote]

gelisme yok :) yarin yabancilar polisini ariycaz sonucu buraya yazarim =)

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Çrş Eki 28, 2009 8:18 pm

Hadi hayirlisi bakalimm.Umarim iyi bir sekilde cevap gelir.Senle benden baska Vize bekleyen yok heralde zeitgeisst666:D

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Eki 28, 2009 9:12 pm

oooo once ben varim 84. gun :) Ankara 1-2 gun icinde kargoya verecegiz dedi ama hala ses seda yok

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Çrş Eki 28, 2009 9:23 pm

@aliyuksel;

Walla sen artik sabir konusunda terfi ettin ali,insallah mutlu bi sonuc alacaksin bekledigine degecek!!!

@zeitgeist666;

Ne diosunuz bu yabancilar polisini arayip merak ediyorum,yani nasil soruyosunuz?

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Çrş Eki 28, 2009 9:41 pm

@aliyuksel;

Walla sen artik sabir konusunda terfi ettin ali,insallah mutlu bi sonuc alacaksin bekledigine degecek!!!

@zeitgeist666;

Ne diosunuz bu yabancilar polisini arayip merak ediyorum,yani nasil soruyosunuz?[/quote]

abim arayip islemler ne durumda diye soruyor, tabi onlarda bolkeseden atiyolar bence bizim belgeler ya kayboldu yada yangin cikti yandi

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Prş Eki 29, 2009 12:34 am

@aliyuksel;

@zeitgeist666;

Ne diosunuz bu yabancilar polisini arayip merak ediyorum,yani nasil soruyosunuz?[/quote]

abim arayip islemler ne durumda diye soruyor, tabi onlarda bolkeseden atiyolar bence bizim belgeler ya kayboldu yada yangin cikti yandi[/quote]

anladimm...yok ya bide o kadar beklemeden sonra kaybetsinler olurmu hic.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 29, 2009 3:08 am

Kilitli