Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Staj icin Ulusal Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Gandi

Staj icin Ulusal Vize

Mesaj gönderen Gandi » Prş Kas 17, 2016 6:37 pm

Merhabalar,

Almanya\'da 1 yillik staj buldum (Erasmus+ degil), oradan kabul belgesi, sozlesme vs her sey ile basvurumu tamamladim. 3-4 hafta surer dendigi halde 5 hafta oldu ve e-mail atip durumu sordugumda beklemem gerektigini soyluyorlar. Daha once boyle basvuruda bulunan arkadaslar, sizlerin vizeleri ne kadar zamanda sonuclandi? Normal mi boyle olmasi?

Simdiden tesekkurler!

Denizz

Staj icin Ulusal Vize

Mesaj gönderen Denizz » Prş Kas 17, 2016 7:52 pm

ZAV\'dan Calisma izni almismiydi staj yeri senin icin. O varsa coktan cikmasi lazim ama calisma iznin olmadan basvurduysan buyuk ihtimalle orda takilmistir.

groovy95

Re: Staj icin Ulusal Vize

Mesaj gönderen groovy95 » Pzt Eki 21, 2019 11:41 pm

Gandi yazdı: Prş Kas 17, 2016 6:37 pm Merhabalar,

Almanya\'da 1 yillik staj buldum (Erasmus+ degil), oradan kabul belgesi, sozlesme vs her sey ile basvurumu tamamladim. 3-4 hafta surer dendigi halde 5 hafta oldu ve e-mail atip durumu sordugumda beklemem gerektigini soyluyorlar. Daha once boyle basvuruda bulunan arkadaslar, sizlerin vizeleri ne kadar zamanda sonuclandi? Normal mi boyle olmasi?

Simdiden tesekkurler!
Merhaba,
Ben de 1 yıllık staj yeri buldum ve erasmus stajı değil. Siz ZAV belgesini nasıl aldınız?

mnlyglk

Mesaj gönderen mnlyglk » Pzr Ara 29, 2019 4:53 pm

merhaba,bu yıl ben de zav basvurusu yapmak istiyorum ama nasıl yapıldığına dair bilgi bulamadım.Genelde sadece zav belgesi ile ilgili bilgi var internette.Bu konuda bana yardımcı olabılır mısınız?

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Ara 31, 2019 2:13 pm

mnlyglk yazdı: Pzr Ara 29, 2019 4:53 pm merhaba,bu yıl ben de zav basvurusu yapmak istiyorum ama nasıl yapıldığına dair bilgi bulamadım.Genelde sadece zav belgesi ile ilgili bilgi var internette.Bu konuda bana yardımcı olabılır mısınız?
zav başvurunu staj yapacağın firma senin adına yapıyordu eskiden, değişmiş midir emin değilim. dolayısı ile sen staj yeri bulacaksın ve onlar alacak zav dan çalışma iznini. onu alırsan vizende çok kısa sürede gelir.

valonia

Mesaj gönderen valonia » Cmt Oca 09, 2021 8:50 pm

ZAV belgesi alabilen arkadaşlar geribildirim yapabilir mi? Ben de mezunum ve Erasmusla hibeli 6 ay gönüllü staj yapacağım. Ve bununla beraber staj yapacağım kurumla aramda en az asgari maaş alacağımı gösteren bir staj sözleşmem var. Erasmusla hibeli olmama rağmen mezun olduğum için bu sözleşme olmazsa ulusal vizeye başvurmayacağımı söylediler. Ve şimdide benden ZAV yoksa başvuru yok diyorlar. ZAV belgesinden sorumlu almanya federal iş ajansı web sitesinde Erasmuslu kişilerin buna ihtiyacı yok demiş. Ama belki mezuniyet durumu belki de staj sözleşmesinin varlığı bu belgeyi gerekli kılıyordur, bilmiyorum. İkinci kez vizeden döndüm. ZAV'ı halletmeye çalışıyorum. Bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim.