Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk ve Yabancilar polisi Celiskisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Eyl 30, 2009 11:43 pm

Arkadaslar basvurumun 54. gununde Ankara konsoloslugunu tekrar aradim...telefonu acan kadina benim ogrenci vizeme su uzun zamana kadar olumlu yada olumsuz neden herhangi bir cevap gelmedigini sordum ve bana klasik olarak kalacagim bolgenin yabancilar polisinden henuz cevap gelmedigini, belgelerimin orada oldugunu ve garantorumun yabancilar subesiyle goruserek bilgi alabilecegini soyledi...ve hemen garantorumu arayarak tekrar durumu anlattim ve oda hemen ertesi gun garantor kagidini yarim saat icinde aldigi yabancilar polisine gitti ve benim vize isleminin ne asamada oldugunu sormus ve gorevli, kadinin bana dediklerini soylemis,,, oradan aldigi cevapta aynen soyle olmus
---Biz size garantor belgesini vererek isimizi bitirdik...bizim bundan sonraki isimiz kendisi buraya adim attiktan sonra baslar..vize islemleri tamamen turkiyede basvurdugu konsolosluga bagli bir durum

Garantorum bunun uzerine o halde belgelerin neden buraya gonderildigini sormus ve cevap :
---BELGELER BURAYA HIC GELMEDI VE GELMEZDE olmus......
bu asamada kim yalan soyluyor ???? Konsoloslukmu, yabancilar polisimi ? ve yalan soylemek icin ne sebepleri olabilirki ? bu nasil bi istir bir turlu cozemedim

fbedir1907

Mesaj gönderen fbedir1907 » Prş Eki 01, 2009 12:34 am

Ankara Konsoloslugu neden bu kadar yavas bende anlamis degilim...36 gun oldu benimde ve bekleyis suruyor...Konsoloslugu ariyorum,genelde acmiyorlar da...actiklari zamanda; bekleyeceksiniz,bekleyeceksiniz diyorlar...sanki beklemekten baska yapacak birseyimiz varmis gibi...ama gerci onlara da hak veriyorum ama sureyi bu kadar uzun tutmakta anlamsiz geliyor bana...

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Eki 01, 2009 12:44 am

haklisiniz arkadaslar ama gercekten beklemekten baska bir cagreniz yok...36 gun uzun bir sure...

xstern

Mesaj gönderen xstern » Prş Eki 01, 2009 8:33 am

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar basvurumun 54. gununde Ankara konsoloslugunu tekrar aradim...telefonu acan kadina benim ogrenci vizeme su uzun zamana kadar olumlu yada olumsuz neden herhangi bir cevap gelmedigini sordum ve bana klasik olarak kalacagim bolgenin yabancilar polisinden henuz cevap gelmedigini, belgelerimin orada oldugunu ve garantorumun yabancilar subesiyle goruserek bilgi alabilecegini soyledi...ve hemen garantorumu arayarak tekrar durumu anlattim ve oda hemen ertesi gun garantor kagidini yarim saat icinde aldigi yabancilar polisine gitti ve benim vize isleminin ne asamada oldugunu sormus ve gorevli, kadinin bana dediklerini soylemis,,, oradan aldigi cevapta aynen soyle olmus
---Biz size garantor belgesini vererek isimizi bitirdik...bizim bundan sonraki isimiz kendisi buraya adim attiktan sonra baslar..vize islemleri tamamen turkiyede basvurdugu konsolosluga bagli bir durum

Garantorum bunun uzerine o halde belgelerin neden buraya gonderildigini sormus ve cevap :
---BELGELER BURAYA HIC GELMEDI VE GELMEZDE olmus......
bu asamada kim yalan soyluyor ???? Konsoloslukmu, yabancilar polisimi ? ve yalan soylemek icin ne sebepleri olabilirki ? bu nasil bi istir bir turlu cozemedim[/quote]

dedikleri dogru bence, cunku burdaki konsolosluklar once kendileri bakip, dogrulugunu onaylayip ondan sonra yurtdisina gonderiyolar, yani buradaki turk konsolosluklarinin reddettigi birini almanlar alacak degil sonucta. dedigim gibi buradaki konsolosluk karar veriyo vizenin cikip cikmiyacagina, onlar sadece prosedur geregi gonderiyolar bi nevi formalite diye dusunuyorum. o yuzden biraz bekleniyo vize icin..

hem o kadar belgeyi burda inceliyolar vize gorusmesinde, bi suru soru soruyolar, yani onlar karar veriyolar. sonucta onlar da almanlarin kurallarini uyguluyolar trkiyede..

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Eki 02, 2009 10:54 am

dogru soyluyorsun bencede formalite isi, hani bakin ben buna kabul yada red verecem ama sizde bir gorun hesabi heralde....ama 57 gun oldu ya cevap yok nasil bir formalite bu, bana tipini begenmedim red veriyorum dese basvurumundan bikacgun sonra bundan daha iyidir, maymuna donduk resmen basvurudan oncede sonrada....

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cum Eki 02, 2009 2:49 pm

cok iyi anliyorum ali seni,gercekten yaptiklari sacmalik.