Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
astateoftrances

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen astateoftrances » Sal Eki 25, 2016 2:58 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

[quote]astateoftrances tarafindan yazilan metin:

Herkese merhaba,
17 Ekim gunu Istanbul Alman Konsoloslugunda vizeye girdim. Herkes gibi siraya girdim, belgelerimi teslim ettim ve sira numarami aldim. 7.45\'teki randevuma 8.15 gibi girdim. 3. kulvardaki kivircik sacli orta yasli kadinla gorustum. Kadin cok tatliydi acikcasi, hicbir zorluk cikarmadi.
Bana sadece asagidaki sorulari sordu;
-Hangi sehire gideceksin? (Heidelberg)
-Hangi okuldan kabul aldin? (Universitaet Bremen)
-Hangi bolumu okuyacaksin?(Elektrotechnik und Informatik)
-Burada universiteye devam ediyor musun, ediyorsan hangisi ve kacinci siniftasin? (evet, 2. siniftayim)
-Sertifikan var mi (evet a1 sertifikam var, a2.1 katilim belgem var)
-Okuyacagin bolumu arastirdiysan 1. donemin derslerini soyleyebilir misin? (tabii ki arastirdim, basic fizik, fizik lab, vs bunun gibi doga bilimleri ve ileri matematik)
-Neden Almanya? (uluslararasi alanda alacagim diploma ve almanya\'nin muhendisligin kalbi olmasi)

sadece bunlari sordu arkadaslar bana neden bremen\'den kabul aldigin halde dili heidelberg\'te yapacaksin diye bile sormadi. Benden onceki cocuk da ogrenci vizesi icin gelmisti, hazirlik okudugunu ve egitimini almanya\'da devam etmek istedigini soyledi; cocuga almanca ve ingilizce olarak neden almanya\'ya gitmek istedigini sordu.
Fakat benden ne almanca ne de ingilizce konusmami istedi. A2.1 belgemi alamadigimi, hali hazirda goethe institut\'te a2.1&b1.1 kurslarini yaptigimi soyledim, sorun yok eger amirim isterse sizi arariz o belgeleri getirirsiniz dedi; 1 sene once aldigim IELTS, 4 sene once GS Uni\'den aldigim B2 sertifikasini da goturmustum.
Parmak okutucu serce parmagimi 3 kez okumadi. Gorusmenin sonunda `bu parmagimi ne yapacagiz` diye sordum; kadin da gulerek `merak etme parmagini kesip almayacagiz sen de kalacak`dedi, guldukten sonra `kusura bakma cok kotu espriydi` dedi ve ben de tesekkur edip ciktim. 3-3.5 hafta sonra pasaportumun elime gececegini soyledi.
Gorusmem 20 belki 25 dakika surdu.
Umarim hepimiz hayirlisiyla vizeli pasaportlarimiza en kisa surede ulasiriz arkadaslar:)
Hepinize kolay gelsin[/quote]

Sizin adiniza cok sevindim..:) 1. Kulvardaki kadina girmemeniz buyuk sans. Tipinizi begendiyse almanca soru sormamasi dogal. Turkiyeye geri donecekmisin diye sordu mu peki? Insallah en kisa surede vizenizi alirsiniz...:)[/quote]

cok tesekkur ederim:)
evet sordu ben de egitimimi tamamladiktan sonra geri donecegim dedim..
umarim siz de en kisa zamanda vizenize sahip olursunuz:ap

Nur19

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 25, 2016 3:06 pm

Herkese merhaba,
17 Ekim gunu Istanbul Alman Konsoloslugunda vizeye girdim. Herkes gibi siraya girdim, belgelerimi teslim ettim ve sira numarami aldim. 7.45\'teki randevuma 8.15 gibi girdim. 3. kulvardaki kivircik sacli orta yasli kadinla gorustum. Kadin cok tatliydi acikcasi, hicbir zorluk cikarmadi.
-Burada universiteye devam ediyor musun, ediyorsan hangisi ve kacinci siniftasin? (evet, 2. siniftayim)
-Okuyacagin bolumu arastirdiysan 1. donemin derslerini soyleyebilir misin? (tabii ki arastirdim, basic fizik, fizik lab, vs bunun gibi doga bilimleri ve ileri matematik)
-Neden Almanya? (uluslararasi alanda alacagim diploma ve almanya\'nin muhendisligin kalbi olmasi)

sadece bunlari sordu arkadaslar bana neden bremen\'den kabul aldigin halde dili heidelberg\'te yapacaksin diye bile sormadi. Benden onceki cocuk da ogrenci vizesi icin gelmisti, hazirlik okudugunu ve egitimini almanya\'da devam etmek istedigini soyledi; cocuga almanca ve ingilizce olarak neden almanya\'ya gitmek istedigini sordu.
Fakat benden ne almanca ne de ingilizce konusmami istedi. A2.1 belgemi alamadigimi, hali hazirda goethe institut\'te a2.1&b1.1 kurslarini yaptigimi soyledim, sorun yok eger amirim isterse sizi arariz o belgeleri getirirsiniz dedi; 1 sene once aldigim IELTS, 4 sene once GS Uni\'den aldigim B2 sertifikasini da goturmustum.
Parmak okutucu serce parmagimi 3 kez okumadi. Gorusmenin sonunda `bu parmagimi ne yapacagiz` diye sordum; kadin da gulerek `merak etme parmagini kesip almayacagiz sen de kalacak`dedi, guldukten sonra `kusura bakma cok kotu espriydi` dedi ve ben de tesekkur edip ciktim. 3-3.5 hafta sonra pasaportumun elime gececegini soyledi.
Umarim hepimiz hayirlisiyla vizeli pasaportlarimiza en kisa surede ulasiriz arkadaslar:)

Sizin adiniza cok sevindim..:) 1. Kulvardaki kadina girmemeniz buyuk sans. Tipinizi begendiyse almanca soru sormamasi dogal. Turkiyeye geri donecekmisin diye sordu mu peki? Insallah en kisa surede vizenizi alirsiniz...:)[/quote]

umarim siz de en kisa zamanda vizenize sahip olursunuz:ap[/quote]

Umarimm.. Ben de dun vize basvurusu yaptim. Bu hafta cevap gelir diye umuyorum. Gercekten cok stresli bir surecmis. Hatta bazen dayanamiyorum nefes bile alamiyorum:/ iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim:)

Mkyc01

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Eki 25, 2016 3:08 pm

Herkese merhaba,

umarim siz de en kisa zamanda vizenize sahip olursunuz:ap[/quote]

Umarimm.. Ben de dun vize basvurusu yaptim. Bu hafta cevap gelir diye umuyorum. Gercekten cok stresli bir surecmis. Hatta bazen dayanamiyorum nefes bile alamiyorum:/ iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim:)[/quote]

:D:D:D
Aller Anfang ist schwer.

Canerakbas1905

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Sal Eki 25, 2016 4:16 pm

Bende simdi A1 belgesi varda mannheim universitesinin ama turkiyedede ozel ders aldim A2den ama A2 belgem yok. A2yim dersem belge felan olmadan sorun cikarmi? Vize konusmasina gidenler biliyosunuZdur diye yazdim

astateoftrances

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen astateoftrances » Sal Eki 25, 2016 4:24 pm

[quote]Canerakbas1905 tarafindan yazilan metin:

Bende simdi A1 belgesi varda mannheim universitesinin ama turkiyedede ozel ders aldim A2den ama A2 belgem yok. A2yim dersem belge felan olmadan sorun cikarmi? Vize konusmasina gidenler biliyosunuZdur diye yazdim[/quote]

not alabiliyorlar boyle seyleri ama gorusme yaptiginiz kisiye bagli tabii

Theozka

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Theozka » Sal Eki 25, 2016 5:24 pm

Merhaba arkadaslar,
Bu gun itibariyle vize basvurumun 2. Ayi dolmus bulunmakta. Beni 2.gorusmeye cagirdilar. Bloke hesap istediler ve almancamin ne durumda oldugunu merak etti. Benim b1 im var ama konusma ve yazmadan kaldim. Sadece okuma ve dinlemeden var gotheden. Bir kac soru sordu konsolos.(izmir). Sonrasinda bloke hesap istediler. Ben bloke heaabi actirdim. Is bankasinin bana yolladigi onay mektubunu onlara faksladim. Aynilarini e-mail olarak ta attim. Ancak bana ulasti diye bir mail atmadilar. Aradim acmiyorlar. Birde 2.5 ay i gecemez diye bir sey duydum, vize sonuclanma suresi. Sizce ne olur? Boyle uzatip uzatip en sonunda red gelir mi? Ne dersiniz?

Nur19

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 25, 2016 5:52 pm

[quote]Theozka tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
Bu gun itibariyle vize basvurumun 2. Ayi dolmus bulunmakta. Beni 2.gorusmeye cagirdilar. Bloke hesap istediler ve almancamin ne durumda oldugunu merak etti. Benim b1 im var ama konusma ve yazmadan kaldim. Sadece okuma ve dinlemeden var gotheden. Bir kac soru sordu konsolos.(izmir). Sonrasinda bloke hesap istediler. Ben bloke heaabi actirdim. Is bankasinin bana yolladigi onay mektubunu onlara faksladim. Aynilarini e-mail olarak ta attim. Ancak bana ulasti diye bir mail atmadilar. Aradim acmiyorlar. Birde 2.5 ay i gecemez diye bir sey duydum, vize sonuclanma suresi. Sizce ne olur? Boyle uzatip uzatip en sonunda red gelir mi? Ne dersiniz?[/quote]

Bence dieekt konsolosluga git yardimci olurlar

Theozka

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Theozka » Sal Eki 25, 2016 6:33 pm

Izmire 3 saat mesafedeyim :( . 3 saat gidis 3 saat donus zor olur benim icin. Eger dil yeterliligi sorun olsaydi bence red ederlerdi. Neden 2. Kez cagirsinlar ki. Ne dusunduklerini bilmek cok zor

Nur19

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 25, 2016 6:45 pm

[quote]Theozka tarafindan yazilan metin:

Izmire 3 saat mesafedeyim :( . 3 saat gidis 3 saat donus zor olur benim icin. Eger dil yeterliligi sorun olsaydi bence red ederlerdi. Neden 2. Kez cagirsinlar ki. Ne dusunduklerini bilmek cok zor[/quote]

Ama 3 hafta sonu normal vize suresi. Okadar zamana yazik:/ Belki de fakslayana kadar belgelerinizi almanyaya yollamadilar o yuzden bu kadar uzun surdu. B1 ile red gelmez ama en azindan belgeleriniz ne durumda onu sorardiniz

Theozka

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Theozka » Sal Eki 25, 2016 7:19 pm

2. Gorusme den sonra hic ses yok(gorusme 13.10 da idi). Faks onlara ulasmis midir bilmiyorum? Email yazdim faksim geldi mi diye ama donmediler. Yarin bloke hesaap belgelerini kargo ile yollayacagim tekrardan . Ne olur ne olmaz diye. Sonra bloke hesap acmadiniz diye red yollamasinlar. Kargoyu da inkar edemezler herhalde. Ilginc bir durum ya. 2.5 ay da sonuclanma zorunlulugu var mi? Bilenvar mi?

Selo35

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Selo35 » Sal Eki 25, 2016 7:24 pm

Merhaba Arakadaslar,

Bugun itibari ile tam 5 hafta oldu vizeye basvurali 35 gun yani.
gecen hafta persembe gunu almanyadaki auslaenderbehorde cevap yollamis izmir konsolosluguna. benim normalde gecen hafta 21.10 tarihinde kadar kayit olmam lazimdi okula son gundu uzun ugras sonucunda bu hafta cumaya kadar uzatabildim 28.10 tarihine kadar yani.

Ben bugun pasaportumun gelicegini bekliyordum hala kargoya verilmemis yurticikargoyu arayip sorgulattim.

Konsoloslugada gittim bugun kapida biraz tartisdim bana bilgi veremediklerini soyledi hanimefendi vize bolumnu ara diyip basindan atiyo. BENDE CEVAP OALRAK GECEN HAFTADAN BERI HER GUN 30 DEFA ARADIÐIMI BIR KERE ACMADIKLARINI SOYLEDIM MAIL ATIN DEDI MAILDE YAZDIM DEDIM MAILEDE CEVAP VERMIYOLAR DEYINCE SUSTU KALDI OYLE KAFA SALLADI haklisiniz gibisinden ama hic bir yanit alamadim.

BASKA NEYAPABILIRIM BU HAFTA GELIR MI PASAPORT NE KADARSURUYO ISLEM IZMIR KONSOLOSLUÐUNDA SONUCTA ALMANYADAN ONAY GELDI VE BENIM CUMA GUNÐ ALMANYADA OLMAM LAZIM ?

obamaupton

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen obamaupton » Sal Eki 25, 2016 8:57 pm

Bana da cevap verilmedi ve kayit tarihim 28 inde bitiyor. Artik yetismesi mumkun degil. 05.09 da basvurmustum, bircok kez konsoloslukla gorustum ve auslaenderbehorde ye 3 mail attim. Hicbirsey yapilmadi, hala bir cevap yok. Butun ugras bosa gitti. Tesekkurler emegi gecen herkese.

Nur19

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 25, 2016 9:04 pm

[quote]obamaupton tarafindan yazilan metin:

Bana da cevap verilmedi ve kayit tarihim 28 inde bitiyor. Artik yetismesi mumkun degil. 05.09 da basvurmustum, bircok kez konsoloslukla gorustum ve auslaenderbehorde ye 3 mail attim. Hicbirsey yapilmadi, hala bir cevap yok. Butun ugras bosa gitti. Tesekkurler emegi gecen herkese.[/quote]

Izmir mi

obamaupton

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen obamaupton » Sal Eki 25, 2016 9:07 pm

Istanbul

ersin35

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen ersin35 » Sal Eki 25, 2016 9:55 pm

Merhaba Arkadaslar ; :blu

-2 Adet basvuru formu
-Pasaport
-2 Adet Vesikalik fotograf
-Motivasyon yazisi (Almanca)
-Oz gecmis (Almanca)
-Lise diplomasi (Almanca)
-Osym 2 yillik kazandi belgesi (Alamnca)
-Transkrip + 2 yillik myo (Ingilizce)
-Dil kursu (Ruhr-Universitat bochum 12 aylik dil kursu + sinavdan sonra universite okuma)
-tam tekmil vukatli nufus kayit ornegi(Cevirmeye gerek varmi ?)
-AT 11 belgesi
-Bloke hesap 8640 euro
-Sabika kaydi gerekvarmi ? varsa cevrilmesine gerek varmi ?
-Askerlik tecilline gerek varmi ? varsa cevrilmesine gerek varmi ?

vizede kullanacagim belgeler sizce eksik belgem varmi bunun haricinde ?

mukuki

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen mukuki » Sal Eki 25, 2016 10:10 pm

[quote]ersin35 tarafindan yazilan metin:

-2 Adet basvuru formu
-Pasaport
-Oz gecmis (Almanca)
-Dil kursu (Ruhr-Universitat bochum 12 aylik dil kursu + sinavdan sonra universite okuma)
-AT 11 belgesi
-Bloke hesap 8640 euro

vizede kullanacagim belgeler sizce eksik belgem varmi bunun haricinde ?[/quote]

askerlik teciline ve sabika kaydina gerek yok.

Vukuatli nufus kayit orneginin cevirisine gerek yok.

Seyehat sigortani yaptircaksin.

3 tane istiyorlar vesikalik fotograf ve yaninda 60 euro goturmeyi unutma.

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 25, 2016 10:19 pm

Selo35, ben de onlara zamaninda yazmistim. 24 saat gecmeden cevap yazmislardi. Attigin almanca mailleri bi bana gondersene

Babilon44

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Babilon44 » Sal Eki 25, 2016 10:22 pm

-2 Adet basvuru formu
-Pasaport
-Oz gecmis (Almanca)
-AT 11 belgesi
-Bloke hesap 8640 euro

referanslarin varsa iyi olur is yada okulla ilgili
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Sal Eki 25, 2016 10:23 pm

[quote]mukuki tarafindan yazilan metin:

-2 Adet basvuru formu
-Pasaport
-Oz gecmis (Almanca)
-AT 11 belgesi
-Bloke hesap 8640 euro

3 tane istiyorlar vesikalik fotograf ve yaninda 60 euro goturmeyi unutma.[/quote]

Yazan arkadasada yazdim fakat burayada yazip soyliyim...belgelerin icin ruhr bochum 12 ay dil kursu + unv okuma demiste..bochum unv sartli kabul vermiyorki..yoksa benmi yanlis biliyorum..cunku: benim akrabalirim unv gorusmeye(ruhr bochum) gittiklerinde sartli kabul vermiyoruz demisler..bende internette arastirmistim da vermediklerini beliyorum yani..

mukuki

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen mukuki » Sal Eki 25, 2016 10:30 pm

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

[quote]mukuki tarafindan yazilan metin:

-2 Adet basvuru formu
-Pasaport
-Oz gecmis (Almanca)
-AT 11 belgesi
-Bloke hesap 8640 euro

3 tane istiyorlar vesikalik fotograf ve yaninda 60 euro goturmeyi unutma.[/quote]

Yazan arkadasada yazdim fakat burayada yazip soyliyim...belgelerin icin ruhr bochum 12 ay dil kursu + unv okuma demiste..bochum unv sartli kabul vermiyorki..yoksa benmi yanlis biliyorum..cunku: benim akrabalirim unv gorusmeye(ruhr bochum) gittiklerinde sartli kabul vermiyoruz demisler..bende internette arastirmistim da vermediklerini beliyorum yani..[/quote]

sartli kabul veriyorlar bunun icin bir sartlari daha var kendi bunyesinde ki dil kursunda egitim almak :D

Kilitli