Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
maploping

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen maploping » Cum Ara 22, 2017 3:49 am

Bana vize memuru bu adresi vermişti, büyük ihtimalle budur: visa@ista.diplo.de

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Cmt Ara 23, 2017 6:36 pm

dilara.krbs yazdı: Prş Ara 21, 2017 1:10 pm 19 aralıkta girdiğim görüşmeden, aynı gün 19 aralıkta red alarak adımı altın harflerle vize günlüğüne yazmak istiyorum.
Çok üzüldüm,gerçekten çok üzüldüm hislerimi anlatabilecek bir kelime yok. En azından belgelerimin Almanyaya gitmesini isterdim. Aradan 24 saat geçmeden red almak kafamı allak bullak etti.

Red cevabımda Goethe belgemle alakalı "Es ist nicht erkennbar" denilmiş. Belgem tanımlanamamış yani. Bilmiyorum ne demek tanımlanamamak. Dil kursuna başlama tarihim ve bitiş tarihine göre yaz sömestrina yetisemeyecegimle alakalı birşeyler yazılmış. Şartlı kabulun süresi doluyormuş.Almancamdan ötürü tam çeviremiyorum bir arkadaşım çevirdi yazıyı,Gürkan beyden doğrusunu öğreneceğim.

Dil seviyesi,Lys puanı,yaş,lise notları..açısından tamamiyle eşit olduğum bir iki arkadaş arasından red alan ilk kişiyim. Görevli hanımefendi ile güzel seviyeli bir görüşmemiz olmuştu. Açıkçası aklıma tipimi mi beğenmediler demekten başka birşey gelmiyor..
Vize görüşmesine hangi konsoloslukta girdin?
Bende 24 saat geçmeden red alanlardanım seni çok iyi anlıyorum. Evraklarımın eksiksiz olduğunu bizzat görüşmedeki bayan kendi ağzıyla söylemişti bi de. İyice saçmalamaya başladılar!

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Pzt Ara 25, 2017 2:36 pm

Arkadaşlar vize görüşmemi geçen hafta gerçekleştirdim kısaca bahsedeyim.
A1 Goethe A2 Goethe katılım belgesi A2 ÖSD sertikası var
Erken gittim hemen içeri aldılar beklemedim
Evrakların eksiksiz dedi ilk önce
Sonra baya konuşmadık evrakları inceledi
Neden almanya neden bu bölüm neden bu universite dedi
Hepsini cevapladım
Zorlamadı hiç galiba iyi birine denk geldim
Master düşünüyomusun yok dedim
Türkiyeye dönecekmisin üni bitince evet dedim
Aferin a2 a1 almışşsın dedi
Şartlı kabulun A1.1 den başlıyor ama sende A2 var neden baştan başlayacaksın dedi bende kabul gelene kadar almanca çalıştığımı A2 aldığımı söyledim
İyi yapmışşsın eksik evrak formu düzenledi
Bana üniversiteden B1 den başkayacağına dair kabul getir dedi mail at dedi
Tamam dedim
Görüşme bitti
Ama sorun çıktı

Üniversiteye mail attım yeni kabul yollayacaklarını söyleyip bana A2.2 den başlayan kabul gönderdiler :(
Üniversiteye tekrar mail attım ama otomatik mail geldi 7 ocağa kadar tatil olduklarını atılan maillerin silineceğini 7 ocaktan sonra tekrar iletişime geçilmesi gerektiği falan yazıyor
Bende bekleyemedim A2.2 den başlayan şartlı kabulumu attım konsolosluğa altına not aldım sorunu söyledim sizce bu sorun olurmu:(

hsnrfmrngz

Mesaj gönderen hsnrfmrngz » Pzt Ara 25, 2017 7:17 pm

ozanakss yazdı: Prş Ara 21, 2017 4:05 pm 1 yıllık yapmana rağmen neden istediler?
At11 i 3 aylık mı yaptırdın?
Bilmiyorum. Göremediler herhalde. 3 Aylik at 11 le hallettim. Biraz sorunluydu gereksiz sorular sordular. En sonuncusuda bu. :)

hsnrfmrngz

Mesaj gönderen hsnrfmrngz » Pzt Ara 25, 2017 7:21 pm

yilmazsln yazdı: Prş Ara 21, 2017 5:50 pm hayırlı olsun vizeniz. Ankara'da mı başvurmuştunuz?
Teşekkür ederim. İstanbul'da başvurdum.

hsnrfmrngz

Mesaj gönderen hsnrfmrngz » Pzt Ara 25, 2017 7:26 pm

atakanata yazdı: Prş Ara 14, 2017 5:05 pm Nerden başvurdunuz vizeye ? Neden sigorta soruyorlar ki bende 6 aylık yaptırdım başvuralı 4 Hafta oldu ama bana hiçbir haber gelmedi hala .
İstanbulda başvurdum. Bende bilmiyorum göremediler herhalde. Belirtmeme rağmen tekrar tekrar istediler. 3 Aylik at11 verdim. Halloldu.

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Pzt Ara 25, 2017 9:30 pm

hsnrfmrngz yazdı: Pzt Ara 25, 2017 7:17 pm Bilmiyorum. Göremediler herhalde. 3 Aylik at 11 le hallettim. Biraz sorunluydu gereksiz sorular sordular. En sonuncusuda bu. :)
Kabul etmedikleri Sigortayi nereden yaptirmistiniz acaba?

hsnrfmrngz

Mesaj gönderen hsnrfmrngz » Sal Ara 26, 2017 12:05 am

Aksigortadan yaptırdım. 1 yıllık idi.

danyal

Mesaj gönderen danyal » Sal Ara 26, 2017 9:37 am

hsnrfmrngz yazdı: Sal Ara 26, 2017 12:05 am Aksigortadan yaptırdım. 1 yıllık idi.
Hasan sana sormak istediğim bi kaç şey varda adanali_seyit_1012@hotmail.com mail adresim mail atsan sevınırım.

dilara.krbs

Mesaj gönderen dilara.krbs » Sal Ara 26, 2017 1:36 pm

wolfwomen yazdı: Cmt Ara 23, 2017 6:36 pm Vize görüşmesine hangi konsoloslukta girdin?
Bende 24 saat geçmeden red alanlardanım seni çok iyi anlıyorum. Evraklarımın eksiksiz olduğunu bizzat görüşmedeki bayan kendi ağzıyla söylemişti bi de. İyice saçmalamaya başladılar!
Ankara Konsolosluğunda yaptım görüşmeyi.

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Sal Ara 26, 2017 8:05 pm

dilara.krbs yazdı: Sal Ara 26, 2017 1:36 pm Ankara Konsolosluğunda yaptım görüşmeyi.
Hiç şaşırmadım, bende aynı şeyleri yaşadım.

dennyksk

Mesaj gönderen dennyksk » Çrş Ara 27, 2017 1:27 pm

Ben iki ünv den şartlı kabul bir ünvteden de kabul aldım yüksek lisans için.Yaşım 30.Bu zamana kadar hep ing öğrendim ama dil bilgim ara vere vere öğrendiğim için akademik degil.Almanyada yaşam maliyetlerinin hangisinde daha ucuz oldugunu belirleyerek ona göre şartli kabul veren unvtelerden birini sectim onun uzerinden vize basvurusu yaptim.İlk basvurumda konsolosluk onayladı.O sırada göethe de almanca kursuna gidiyordum.Ancak Almanyadaki yabancılar polisi vize sömürüsü yapabilirsiniz dedi vermedi vizeyi.Daha sonra göetheyı bıraktım çünki Amerikaya yolculuk edicektim.Turist olarak 3ay kaldım. belki orada yaparım dedim yüksek lisansımı okullara yaşama baktım ama bana göre değildi ( Amerikada türkiyedeki ünvtem sayılmıyor.Son 2senemi tekrardan okumam gerekiyor.Ve ders kredisi basina para odeniyor okullar ates pahasi ama almanya böyle değil ) tekrardan ülkeme döndüm.İkinci defa basvurdum vizeye diğer şartlı kabul veren ünv ile almanya vizesine.Bu seferde konsolosluk reddeti daha yabancılar polisine gitmeden.Onlarda bu zamana kadar almanca öğrenmemişsin.madem almanyaya gidecektin neden bu yaşa kadar birşey yapmadin dediler.3.kabul veren ünvtem var son olarak inat ettim bende o Almanyaya gidecek o yüksek lisansi yapacagim.Simdi 5ocakta kurs başlıyor yabancılar polisi ile görüştüm schengen vizen ile gel dediler başla çok istiyorsan sonrasına bakarsın.Simdi dusunuyorum acaba sizce faydasi olurmu benim gibi boyle bir duruma dusen varmi sonrasinda vizesini alabilen.Beni bilgilendirebilirmisiniz.Yoksa ben bu sevdadan vazmi geceyim...

maploping

Mesaj gönderen maploping » Çrş Ara 27, 2017 2:18 pm

12 Aralık'ta İstanbul'da vize görüşmemi gerçekleştirdim. Pasaportumun nerede olduğunu sorgulattığım zaman "Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir." yazıyor, yani 15 günden beri olduğu yerde duruyor, ne bana ne de Almanya'ya gönderilmiş. Bunu sonuç olumlu olacak diye yorumlayabilir miyiz? Çünkü olumsuz olsaydı şimdiye kadar ret cevabını yollarlardı diye düşünüyorum. Siz kargonuzu sorgulattığınız zaman ne yazıyordu?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Çrş Ara 27, 2017 3:08 pm

maploping yazdı: Çrş Ara 27, 2017 2:18 pm 12 Aralık'ta İstanbul'da vize görüşmemi gerçekleştirdim. Pasaportumun nerede olduğunu sorgulattığım zaman "Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir." yazıyor, yani 15 günden beri olduğu yerde duruyor, ne bana ne de Almanya'ya gönderilmiş. Bunu sonuç olumlu olacak diye yorumlayabilir miyiz? Çünkü olumsuz olsaydı şimdiye kadar ret cevabını yollarlardı diye düşünüyorum. Siz kargonuzu sorgulattığınız zaman ne yazıyordu?
bir ay bekleyip red alanlarda cok sayıda

maploping

Mesaj gönderen maploping » Çrş Ara 27, 2017 7:47 pm

herr_sieben yazdı: Çrş Ara 27, 2017 3:08 pm bir ay bekleyip red alanlarda cok sayıda
Peki siz kargonuzu sorgulattığınız zaman ne yazıyordu?

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Çrş Ara 27, 2017 8:16 pm

2 hafta olduysa evraklarin Almanya ya gönderilmiştir .konsolosluk elektronik postayla gönderiyor. Vize şansın daha Yüksek bu süreçten sonra.Kargo konusunda ise konsolosluk kararı verip gönderene kadar öyle yazacak. Bir sıkıntı yok işlemlerin sürüyor

silverado

Mesaj gönderen silverado » Çrş Ara 27, 2017 9:04 pm

Arkadaşlar son dönemlerde şartlı kabul alıp da, konsolosluktan red yemeyen kimse yok mu aramızda? Şu an Goethe A2 için çabalıyorum, şartlı kabul aldığımda, Goethe’den alınmış A2 belgem olsa dahi vize de sorun yaşama ihtimalimiz nedir?

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Çrş Ara 27, 2017 9:17 pm

silverado yazdı: Çrş Ara 27, 2017 9:04 pm Arkadaşlar son dönemlerde şartlı kabul alıp da, konsolosluktan red yemeyen kimse yok mu aramızda? Şu an Goethe A2 için çabalıyorum, şartlı kabul aldığımda, Goethe’den alınmış A2 belgem olsa dahi vize de sorun yaşama ihtimalimiz nedir?
Yine var öyle bir ihtimal tabii ki.Sadece sertifika ve şartlı kabulle bitmiyor herşeyi çok ince ayrıntı inceliyorlar . Başvurusunu yaptığın yurt veya kalacağın yer ,garantör veya bloke hesap , evraklarının eksizliği ,vize görüşmen vs.

Ozgur34

Mesaj gönderen Ozgur34 » Prş Ara 28, 2017 1:15 pm

Ben de 16.11.2017 de İstanbul konsolosluğunda görüşmeye girdim epey bi evraklarımı inceledi görevli kadın daha sonra nerde kalacağımı , alacağım dersleri ve neden bochum'u tercih ettiğimi sordu almanca kendini tanıtır mısın dedi tanıttıktan sonra da almanca "almancayı nereden öğrendin" dedi ben de cevap verdim hatta kadın almanca seviyen bence a2 demişti bugün 42. gün olmasına rağmen herhangi bir cevap yok. Ne zaman konsolosluğu arasam işlemde gözüktüğünü söylüyolar fakat 5 ocakta bochumda seviye belirleme sınavım var ona yetişmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yabancılar ofisiyle zaten iletişime geçilmiyor sürekli kapalı ya da tatil veya onlar da yabancılar bürosuna yönlendiriyor ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Prş Ara 28, 2017 2:08 pm

Ozgur34 yazdı: Prş Ara 28, 2017 1:15 pm Ben de 16.11.2017 de İstanbul konsolosluğunda görüşmeye girdim epey bi evraklarımı inceledi görevli kadın daha sonra nerde kalacağımı , alacağım dersleri ve neden bochum'u tercih ettiğimi sordu almanca kendini tanıtır mısın dedi tanıttıktan sonra da almanca "almancayı nereden öğrendin" dedi ben de cevap verdim hatta kadın almanca seviyen bence a2 demişti bugün 42. gün olmasına rağmen herhangi bir cevap yok. Ne zaman konsolosluğu arasam işlemde gözüktüğünü söylüyolar fakat 5 ocakta bochumda seviye belirleme sınavım var ona yetişmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yabancılar ofisiyle zaten iletişime geçilmiyor sürekli kapalı ya da tatil veya onlar da yabancılar bürosuna yönlendiriyor ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok.
Ben de başvuralı 38 gün oldu ek belge istemişlerdi maille gönderdim geçen cuma ama hala ses yok benim de 5 ocakta frankfurtta olmam lazım seviye belirleme için. Beklemekten başka çare yok malesef ...

Kilitli