Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionsbescheinigung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bennebileyim

Fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen bennebileyim » Sal Eki 18, 2016 5:27 pm

Arkidisler merhaba. Ben Almanya da bi sene erasmus yaptim sonra bi donem daha freemover olarak orda okumaya karar verdim. Vizemin tarihi bitcegi icin Turkiye ye gelmeden gecici oturum aldim bu da sadece Almanya da oturum izniymis donus sirasinda seyehat icin gecerli degil diye geri cevirdi Pegasus. Ordaki okulum acildi ve gecikmis durumdayim. Daha once bu problemle karsilasmis birileri var mi yada nasil halledilebilecegi hakkinda bilgisi olan?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 18, 2016 5:52 pm

Pegasus sacmalamis. Fixionsbescheinigung ile giris yapabilirsin Almanya ya.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bennebileyim

Fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen bennebileyim » Sal Eki 18, 2016 6:21 pm

Boyle bir seyle karsilasinca arastirdim. Bu kagidin icinde 3 tane kutucuk var 81 Abs. 3, 81 Abs.3 Satz 1 ve 81 Abs.4 bunlar Almanya daki yasalari kapliyomus. Belgeyi veren gorevlinin tik koydugu kutucuk 81 Abs.3 buda Almanya da gecici oturum izni anlamina geliyomus ve seyehat icin gecerli degilmis. Digerlerinin de uzerini cizmis. Almanya dan gelirken onceki vizemin tarihi gecerliydi bu yuzden bunu farketmedim. Bunu alirken belirtmistim gorevliye Turkiye ye gitcegimi oda sorun olmucagini soylemisti ve bircok arkadasim bu belgeyle seyahat yapti neden bana seyahat icin gecerli kutucugu isaretlememis olmasini anlamadim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 18, 2016 9:35 pm

yabancilar sibesini ara, eger yanlislik olmus derlerse ki dedigine gore demeleri lazim, sonra git konsolosluga giris vizesi basvurusu yap. biraz ugrasirsin derdini anlatincaya kadar. konsolosluk yabancilar sibesinden gerisini halledip basar vizeni verir gelirsin almanyaya

bennebileyim

Fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen bennebileyim » Çrş Eki 19, 2016 12:08 am

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Aslinda ben bu olayi 1 ekim de yasadim beni konsolosluga yonlendirdiler. 4 ekim de konsoloslukta oturum vizesi bolumunden islem yaptilar 2 hafta oldu hala ses gelmeyince acaba yanlis islem mi yapiyorlar diye dusundum bu kadar uzamasi normal mi bilmiyorum. Islem yapan gorevlininde Fiktionsbescheinigung hakkinda bilgisi benim bildigim kadardi. Ilk yabancilar subesini arasaydim farkli olurmuydu bilemiyorum artik.