Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Motivasyon Yazisi COK ACIL YARDIM

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Sal Eki 18, 2016 1:15 am

Sayin Yetkililer,

Merhaba, vize benim icin bir engel degil sadece bir dinlenme noktasi... Bu mektubu da  lisans icin vize gorusmesinde istenmesi uzerine, siz degerli yetkililer icin en kalbi duygularimla yaziyorum.Oncelikle kendimi tanitayim.Ben ........ ......... . .. ..... ..... yilinda istanbul\'un Eminonu ilcesinde dunyaya geldim. ... yasindayim. Egitim hayatim .... yilinda ............. okulunda basladi.Orta ogretimide bu okulda okuyup .... yilinda mezun oldum. Lise hayatim .............., ..... yilinda basladi. Liseyi sayisal alan secerek devam ettim. Bu sekilde cocuklugumdan beri hayallerimi susleyen muhendislik mesleginin ilk adimini atmistim.Ilk senelerim yasin verdigi etkiyle durgun gecse de lisenin son 2 donemi artik muhendis olmak icin sadece hayallerimi dusunup eglencemden,hayatimdan kesip derslerime hedeflerime yogunlasmaya baslamam gerektigini anlamistim. Artik kaybedecek zamanim yoktu. Ve azmin sonunda ...... tarihinde basariyla liseden mezun oldum. Basariyi tatmis biri olarak, artik basarisizliga tahammulum yoktu. O sene girdigim universite sinavinda ilk tercihimle ........... bolumunu kazandim. Ama aklimda Almanya\'da okumak oldugu icin kayit yaptirmadim. Orasi cok zor, Almancan yok, yapamazsin gibi yorumlar etrafimdan cok duymama ragmen risk aldim ve zor denilen Almanya\'da egitim surecinde  gerekli islemler icin yola koyuldum. Ben biliyordum ki basarmanin yarisi inanmakti. Basvurumu yaptim ve dil kursu sonrasinda sartli kabulumu aldim. Kucuklukten itibaren bende olan kisisel ozellikler sayesinde hedefim hep endustri muhendisi olmakti ve bu yola adim atmak icin artik cok az kalmisti. Bunun icin Almanya\'yi secmistim. Lisans egitimi icin en uygun ve en yararli secenek benim icin Almanyaydi. Nedeni cok kaliteli bir egitim sistemi, kaliteli akademisyenlere sahip olup ogrenciye deger vermesi bircok imkani sundugu icin bana hep cazip gelmisti. Bunun yaninda Kulturel acidan cok zengin olup farkli kulturleri taniyip,farkli fikirleri ogrenip isimde genis dusenmeme yardimci olabilecegini dusunmem.Almanca, Ingilizce gibi farkli dilleri ogrenip meslek hayatimda cok yonlu is hayatimin olmasinda fayda saglayabilecek olmasi ve en onemli faktor cok disiplinli ve uretken bir ulke olup, her sektorde guclu sirketlerinin olmasi benim buradan cok sey ogrenebilecegim fikrini olusturdu. Bu kadar fazla ozelligi barindiran bir ulkede egitim aldiktan sonra ustume kendimde katip, emek sarfedip ulkemde cok basarili olucagima inandim,inaniyorum. Bir seye inandiktan sonra onu gerceklestirmem icin asla pek etmeyecek olmam ve onun icin calisacagimi bilmem beni bu yolda hic korkutmadan yurutuyor bu yuzdendir ki kendi basima basaricagima inancim sonsuz. Almanya\'da garantorumun yaninda Reutlingen\'de ikamet etmeyi dusuyorum.Bu istikamette Almanya\'da ilk once dil egitimine sonrasinda lisans egitimine kiymetli hocalarimla baslamak cok istiyorum.

Tesekkurler.

Arkadaslar vize icin motivasyon yazisi yazmam lazim kafamdan anca bu kadarini yazabildim. Belirli ornekler bulamadigimdan, bulduklariminda kendi uzerimde pek etkisi olmadigindan burda takilip kaldim. Eksiklerim, yazdiklarim, hitabim kisaca yazi hakkinda fikir ve yardimlarinizi bekliyorum. Haftaya vize gorusmem var Almancaya cevirmem lazim en kisa surede lutfen yardim edin.. Simdiden cok tesekkur ederim hepinize

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 18, 2016 1:26 am

Ilk cumleden son cumleye kadar cok kotu olmus. Ozellikle ilk cumle ama:) Lise ortalamasi kacti? OSS puani kacti? Endustri muhendisligi icin ozellikle neden Almanya yi sectin? Hic almanca ogrendinmi? Neden hangi universiteden on kabul aldin? Hangi kursa kayit oldun? Egitim planlarin tam olarak neler? Bitirince ozellikle calismak istedigin bir alan?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Alp06

Mesaj gönderen Alp06 » Sal Eki 18, 2016 8:55 am

Samimiyetini anliyorum ama bu kadar samimi olma...biraz daha cumleleri resmilestir bence..cok yuksek puanlarin yoksa yazma derim..bide almanyadan sonra turkiyeye donecegini iyi belirtmen lazim cunku bu kisma onem veriliyor.Bunlarin benim fikirlerim tabiki bircok kisinin fikrini duycan ...hangi dil kursuna kayit oldun bunu yaz...kabul aldiysan yada almadiysan neden o unv aldin...cok fikir duycaksin kolay gelsin

furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Sal Eki 18, 2016 2:35 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Ilk cumleden son cumleye kadar cok kotu olmus. Ozellikle ilk cumle ama:) Lise ortalamasi kacti? OSS puani kacti? Endustri muhendisligi icin ozellikle neden Almanya yi sectin? Hic almanca ogrendinmi? Neden hangi universiteden on kabul aldin? Hangi kursa kayit oldun? Egitim planlarin tam olarak neler? Bitirince ozellikle calismak istedigin bir alan?[/quote]

Lise ortalamam 65. Son donemin baya yuksek olmasiyla. Yerlesme puanim 270. Bunu metinde acikladim. Almanca azicikta olsa birseyler ogrendim kendi basima ama belli bir belgem yok. Uni kabuluyla kuzenim ilgilendi Almanyada bir uni hocasi araciligiyla ve bana dedigi kabulu merkezden aldin, sinavi verdigin takdirde baden de her unide bu bolumu okuyabilirsin. Ozel bir kursa birebir akademik egitim icin kayit oldum. Almanyada lisansimi tamamlayip geri kalan egitim icin ingiltereye gitmek. Calismak istedigim bir cok alan var ama en cok ustune basicagim enerji alani... lutfen yardim ederseniz cok sevinirim

furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Sal Eki 18, 2016 2:37 pm

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

Samimiyetini anliyorum ama bu kadar samimi olma...biraz daha cumleleri resmilestir bence..cok yuksek puanlarin yoksa yazma derim..bide almanyadan sonra turkiyeye donecegini iyi belirtmen lazim cunku bu kisma onem veriliyor.Bunlarin benim fikirlerim tabiki bircok kisinin fikrini duycan ...hangi dil kursuna kayit oldun bunu yaz...kabul aldiysan yada almadiysan neden o unv aldin...cok fikir duycaksin kolay gelsin[/quote]

Belli bir turkce ornek bulamadigimdan taslak yazdim oyle sizlerin yardimiyla donustururum diye. Simdi daha kolay oynamalar yapicam, Tesekkurler

furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Sal Eki 18, 2016 7:55 pm

Lutfen yardimci olun arkadaslar

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 18, 2016 8:10 pm

Physiker ne yazman gerektigini soylemis zaten. Turkce olarak yaz garantorune ver almancaya veya ingilizceye cevirsin.

https://www.google.com.tr/search?rlz=1Y ... _Vszk3BoRo

Burdan da bir suru ornek bulabilirsin

http://www.studying-in-germany.org/moti ... n-germany/

Aha buda ozellikle almanye icin

Bide solemeden edemicem senin icin turkve motivasyob arastiriodum arkadasim sen bunu bolr yazmayib diye koyduklari yanlis ornekten kopyalamissin agshshdj. bunu aldigin sitenin ustunde dogru motivasyon ornegi var ona bakarak kopyala haha

mert1611

Mesaj gönderen mert1611 » Sal Eki 18, 2016 8:51 pm

Merhaba, bence bu taslak uzerinden devam etmeyin. Uslup olarak daha resmi baska bir taslak hazirlayin. Hazirlarken dikkat etmeniz gereken birkac noktayi belirteyim:
1) Psyhker in yazdigi sorularin cevaplarini mutlaka yazin.
2) "Ilk senelerim yasin verdigi etkiyle durgun gecse de lisenin son 2 donemi artik muhendis olmak icin sadece hayallerimi dusunup eglencemden,hayatimdan kesip derslerime hedeflerime yogunlasmaya baslamam gerektigini anlamistim. Artik kaybedecek zamanim yoktu. "
"Ben biliyordum ki basarmanin yarisi inanmakti. "
" Bir seye inandiktan sonra onu gerceklestirmem icin asla pek etmeyecek olmam ve onun icin calisacagimi bilmem beni bu yolda hic korkutmadan yurutuyor bu yuzdendir ki kendi basima basaricagima inancim sonsuz. "
Bu tarz cumleler yerine daha elle tutulur seyler yazin. Mesela sartli kabulu a universitesinden aldiniz. "A universitesinin bulundugu B bolgesi sanayi acisindan gelismis oldugu icin A universitesini tercih ettim" gibi. Almanyaya egitim amacli geldiginiz ve arastirma yaptiniz belli olsun.
3) Arkadasinda dedigi gibi egitiminizden sonra Turkiyeye doneceginizi mtutaka belirtin.
Simdilik aklima gelenler bunlar. Kolay gelsin...

Keita

Mesaj gönderen Keita » Sal Eki 18, 2016 10:30 pm

Sende olan hangi kisisel ozellikler sonucu endustri muhendisi olmaya karar verdin mesela? Ve vize nasil dinlenme noktasi?

furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Sal Eki 18, 2016 10:47 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

Physiker ne yazman gerektigini soylemis zaten. Turkce olarak yaz garantorune ver almancaya veya ingilizceye cevirsin.

https://www.google.com.tr/search?rlz=1Y ... _Vszk3BoRo

Burdan da bir suru ornek bulabilirsin

http://www.studying-in-germany.org/moti ... n-germany/

Aha buda ozellikle almanye icin

Bide solemeden edemicem senin icin turkve motivasyob arastiriodum arkadasim sen bunu bolr yazmayib diye koyduklari yanlis ornekten kopyalamissin agshshdj. bunu aldigin sitenin ustunde dogru motivasyon ornegi var ona bakarak kopyala haha[/quote]

Oncelikle paylasimlarin icin tesekkur ederim. Bide yaziyi kopyalama ki belki bir kac cumle int gorduklerim...

hsyn

Mesaj gönderen hsyn » Çrş Eki 19, 2016 5:00 pm

Motivasyon yazisinin basligi ya da girisi nasil olmali sizce ?

emerti

Mesaj gönderen emerti » Çrş Eki 19, 2016 6:31 pm

[quote]hsyn tarafindan yazilan metin:

Motivasyon yazisinin basligi ya da girisi nasil olmali sizce ?[/quote]

Yukarida bir suru link var?