Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Kabulu ve Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yacagri

Lisans Kabulu ve Vize

Mesaj gönderen yacagri » Prş Eyl 15, 2016 12:11 pm

Merhaba arkadaslar,
Uni Duisburgtan bir yetkili on kabul icin Master degil Bachelor basvurursak daha cabuk sonuc alacagimizi soylediginden basvuruyu o sekilde yaptik.
Acaba vizeye bu lisans kabulu ile basvururusak bir sorun olur mu?Lisans bitirmissin zaten tekrar lisansa mi gidiosunuz derler mi?

Deadly Impact

Lisans Kabulu ve Vize

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Eyl 16, 2016 8:49 am

Cok yuksek ihtimalle sorarlar. Ama bu vize alma durumunuzu ne kadar etkiler onu bilemem.

Yani siz eger Master icin Almanya\'ya gidecekseniz. Neden bu kadar acele edip lisans icin kabul aliyorsunuz. ?Bu surecte zaman elbette onemlidir fakat, vize verenlerin titizligi malumunuz. Gec olsun guc olmasin mantigi ile hareket etmek daha mantikli.basvuruda acik vermemek cok onemli.

yacagri

Lisans Kabulu ve Vize

Mesaj gönderen yacagri » Cum Eyl 16, 2016 9:44 am

Kursu ve sinavi almanyada yapmak istiyorum o yuzden. Bir de istedigim master bolumlerinin bazilari uni assist uzerinden kayit aliyorlar ve yine bazilari ingilizceyi de belgelememi istiyorlar fakat ingilizce herhangi bir belgem yok. Bu sureci de Tr.de gecirmek istemiyorum acikcasi o yuzden ;)

Sonucta; dersleri saydirip ust semesterdan balicam mi diyim yoksa bu kabul basvurusunu onerdiler okuldan mi diyim veya size ne tekrar okucam mi diyeyim ?

tr-muhendis84

Lisans Kabulu ve Vize

Mesaj gönderen tr-muhendis84 » Cum Eyl 16, 2016 11:33 am

merhaba , oncelikle papierland denen ulkeye boyle bir yolla basvurursan oncelikle isin ciddiyetini sorgularlar , daha sonra neden bu kadar acele ettigini ... ve bunu hic sorgulamazlar neden red verdiklerine dair ... :) acele etme , aylarca bekleyip sonunda istegine kavusan insanlardan olmani tavsiye ediyorum. Almanya ile saka olmaz adama basarlar reddi ....

yacagri

Lisans Kabulu ve Vize

Mesaj gönderen yacagri » Cum Eyl 16, 2016 11:58 am

Yani bu on kabul ciddiyetsizlik mi oluyor? :) Master kabulu de olsa sonucta on kabul on kabuldur okula girmen garanti demek degildir.Ciddiyetsizlik diye bakarsak burada da var o durum ki gercekten tekrar da okunabilir yani ust semesterdan baslama diye bir olay var dersleri saydirip degil mi?

"ve bunu hic sorgulamazlar neden red verdiklerine dair " bunu anlamadim. Neden ret verdiklerini soylemezler bile mi demek istedin?

tr-muhendis84

Lisans Kabulu ve Vize

Mesaj gönderen tr-muhendis84 » Cum Eyl 16, 2016 12:31 pm

yolun acik olsun .. :)