Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Acik Lisede okuyan biri almanyada universite okyuabilirmi ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Pata Kata

Mesaj gönderen Pata Kata » Pzt Ağu 29, 2016 8:10 pm

Merhaba son seneye geciyorum lisede ama son sene acik liseye gecmek istiyorum.

amacim almanyada informatik okumak yazilim uzerine acik liseye gecmem bir sorun olustururmu ?

ahmet_akdmn

Mesaj gönderen ahmet_akdmn » Pzt Ağu 29, 2016 9:29 pm

Merhaba ben de henuz birkac gun once bu foruma kayit oldum ama suana kadar okuduklarima gore bu soruya maalesef hayir diyorum. Almanyada uni okuma sarti 4 yillik bir lise egitimi tamamlamis olmak ya da 3 yillik lise ise eger en az 2 yillik bir on lisans mezunu olmak. Ve yahut 3 yillik lise okudu isen orada Studienkolleg diye bir yillik ek egitim goruyorsun ama kesin bilmiyorum hatirladigim kadari ile boyle. Ve ben bu soruyu basliga gore cevapladim simdi soruyu okudum da sanki baslik ile farkli seyler anlatiyor gibi :)

Xxxx

Mesaj gönderen Xxxx » Sal Ağu 30, 2016 1:34 am

Hoopppp sakin olun gencler:) oho oho..
Endustri meslek lisesini 3. sinifta biraktim sonra acik liseye gectim. 1,5senelik dersleri 5 ayda verdim. Ygs lys ye girdim makine muhendisligi kazandim. Almanyada 2 universiteye basvuru yaptim ikisede kabul etti. Su an okulun dil kursundayim. Seneye teknik universitede makine muhendisligine baslayacagim.
Olmaz demeyin. Ben yaptim oluyor.
Acik liseyi 3 senede tamamlamis olman sadece studienkolleg yapmak zorunda kalmana sebep olur. Istedigin bolumu kazan da almanyadan kabul ederler.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Sal Ağu 30, 2016 2:26 pm

[quote]Mustafapeh tarafindan yazilan metin:

Hoopppp sakin olun gencler:) oho oho..
Endustri meslek lisesini 3. sinifta biraktim sonra acik liseye gectim. 1,5senelik dersleri 5 ayda verdim. Ygs lys ye girdim makine muhendisligi kazandim. Almanyada 2 universiteye basvuru yaptim ikisede kabul etti. Su an okulun dil kursundayim. Seneye teknik universitede makine muhendisligine baslayacagim.
Olmaz demeyin. Ben yaptim oluyor.
Acik liseyi 3 senede tamamlamis olman sadece studienkolleg yapmak zorunda kalmana sebep olur. Istedigin bolumu kazan da almanyadan kabul ederler.[/quote]

Stk olmadan direk kabul olma ihtimali var yani :O hangi universitelerdi kabul aldiklariniz acaba?

Xxxx

Mesaj gönderen Xxxx » Sal Ağu 30, 2016 8:06 pm

Lise diplomamda 4 sene okudu yaziyor. Bana gelen belgelerde studienkolleg falan bisey yazmiyor. Paderborn ve clausthal teknik kabul verdi. Dil sarti istemedikleri icin bu unilere basvurdum. Basvurulari erkenden yapin yoksa birkac arkadasima oldugu gibi kontenjan dolar ve kabul edilmezsiniz.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Sal Ağu 30, 2016 9:51 pm

Lise diplomamda 4 sene okudu yaziyor. Bana gelen belgelerde studienkolleg falan bisey yazmiyor. Paderborn ve clausthal teknik kabul verdi. Dil sarti istemedikleri icin bu unilere basvurdum. Basvurulari erkenden yapin yoksa birkac arkadasima oldugu gibi kontenjan dolar ve kabul edilmezsiniz.[/quote]

Bende de 4 sene yaziyor son sene gecmistim aciga boyle birsey olabilecegini bilmiyordum o yuzden studienkollege hazirlaniyorum yani sadece B1 sertifkasi icin eger boyle bir sey varsa DSH ya hazirlanmam gerekir onun icinde gec kaldim sanirim :/

Xxxx

Mesaj gönderen Xxxx » Çrş Ağu 31, 2016 2:09 am

Bana gelen sartli kabul belgelerinde studienkolleg ibaresi mevcut degil. Su an a1-a2 kurundayim. Kendimi ifade etmeyi ogrenince okulun yetkilileriyle konusacagim bu konuyu.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Çrş Ağu 31, 2016 2:26 pm

Bana gelen sartli kabul belgelerinde studienkolleg ibaresi mevcut degil. Su an a1-a2 kurundayim. Kendimi ifade etmeyi ogrenince okulun yetkilileriyle konusacagim bu konuyu.[/quote]

tamamdir gelismeleri burdan yazarsaniz sevinirim

Xxxx

Mesaj gönderen Xxxx » Prş Eyl 01, 2016 12:31 pm

Clausthal teknik uni.deki yetkilerle konustum.
Lise diplomamda 4 sene yazdigi ve osym den kazandi belgem oldugu icin studienkolleg gerekmedigini soylediler.
Sonuc olarak: aciklise diplomasi olsada 4 senede bitirdiyseniz studienkolleg yapmaniz gerekmiyor

Amedli21

Mesaj gönderen Amedli21 » Prş Eyl 01, 2016 11:11 pm

Arkadaslar normal 4 yillik bir lise bitirip yine 4 yillik bir universite kazanip ama yine de studienkollege yapsak faydasi olurmu? (Aslinda direk uniye gecmek istemiyorim almanyada da lise hayati guzel olabilir belki😂😂)