Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada isletme mi turkiyede hukuk mu ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
egemainz

Mesaj gönderen egemainz » Prş Tem 28, 2016 3:50 pm

Merhabalar iyi forumlar . Bu sene liseden mezun oldum uni sinavina girdim puanim gayet iyi butun ozel hukuklar tutuyor . Fakat almanyaya gitmek te hep hayalimde olan birseydi , cevremdekiler almanyada hukuk okuyamayacagimi soyluyorlar . Hatta turkiyede hukuk bitirsem bile bir gecerliligi yokmus avrupada ( hukuk sisteminin farkli olmasindan dolayi ) . Ayrica hukuk dili agir oldugu icin almanca okuma ihtimalimin oldukca az oldugunu dusunuyorum .

Diger bir secenek ise isletme gibi nispeten daha kolay bir bolume yerlesip almanyaya gitmek . Yani kisaca gunlerdir dusundugumuz sey su : ya avukat olmaktan vazgececegim yada almanyada yasamaktan .

Sizce almanyada hukuk okuma ihtimalim nedir ? Veya isletme okuyabilecegimin bile garantisi yok yani elimizde patlayabilir diye korkuyorum .

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Prş Tem 28, 2016 4:57 pm

Hukuk oku memlekette alanina yogunlas buralar oyle uzaktan goruldugu gibi degil.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Profane

Mesaj gönderen Profane » Prş Tem 28, 2016 7:36 pm

Su siralar Koln Universite\'sinde yeni bir avantaj var.Hem Alman hukuk sistemi hemde Turk hukuk sistemini birlikte ogretmeyi hedefleyen bir hukuk bolumu.Tabi ki hedef kitle Turk ogrenciler.Bakmani tavsiye ederim.Ayrica Turk anayasasini almanca anlatacaklarini sanmiyorum.Oyle olsa bile kendi dilinde ogrenme firsatin olacak.Yani biraz daha kolay olabilecegini dusunuyorum.

http://verwaltung.uni-koeln.de/abteilun ... x_ger.html

Ilk defa Sprachnachweis kisminda Turkce goruyorum.