Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rekor vize veya rekor red.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Çrş Oca 06, 2010 10:46 pm

evraklar tamdi istedikleri,hatta fazlasinida koydum burs belgemi onlisans diplomami ,lisansa dikey gecis yaptigima dair okuldan belge hazirlik programi ders notlari,3. sinifa gectigime dair belge,tapular emekli maasi anne babamin , yani hersey tam ,bu gece uyku yok bana :(

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Oca 06, 2010 11:35 pm

belgelerini yabancilar polisine yollamalari lazim ki bu kadar kisa surede gidip oranin onaylamasi olmaz tahminimce. ins kabuldur ama buyuk ihtimal red.

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Prş Oca 07, 2010 1:41 am

ben burada 3.sinif isletme ogrencisiyim oraya dil egitimi icin gidiyorum,acaba ogrenciligim devam ettigi icin,ogrenci turist vizesimi verecekler ,gidip gelecegim icin uni yi turkiyede devam ediyorum zaten 3. siinf,oraya dil ogrenmeye gidiyorum ,turist vizesimi alacam ben simdi :P

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Oca 07, 2010 2:33 am

neye basvurduysan onun vizesini alabilirsin

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Prş Oca 07, 2010 5:34 am

Ben bu forumda hep yeni bir baslik okuduktan sonra ya kalp krizi gecirecek ya da yuregime inecekmis gibi hissediyorum. :)

Simdi ben sunu anlamadim Cengaver.

Sen Almanya\'daki Uni\'den kabul aldin ve buna ragmen mi Konsolosluk red etti? Bunu gercekten yapabilirler mi?

Offf! Benim birbaska onemli sorunum var. Yas. 35 yasinda olmam da bir sorun yaratir mi? Yemin ediyorum. ALES\'e girsem daha iyiydi. Nerden aklima soktum bu Aryan ulkeyi! :) LOL!

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Prş Oca 07, 2010 2:05 pm

2. gunde red aldim bi aciklama yok anlamadim bu kadar kisa ve sebebte aciklamamislar hersey tamdi ,ilginc canada yami gitsek :P

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Cmt Oca 09, 2010 12:58 am

Bir de Didem\'in evraklarinda birsey dikkatimi cekti. OSS Belgesi isteniyor mu? Hayir, okul istemiyorsa da Konsolosluk mu istiyor orasini anlamadim, da?:|

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 09, 2010 3:16 pm

[quote]Gracia tarafindan yazilan metin:
Bir de Didem\'in evraklarinda birsey dikkatimi cekti. OSS Belgesi isteniyor mu? Hayir, okul istemiyorsa da Konsolosluk mu istiyor orasini anlamadim, da?:|[/quote]

Oss belgesini her universite ister,konsoloslukta ayni sekilde.

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Cmt Oca 09, 2010 10:17 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Bir de Didem\'in evraklarinda birsey dikkatimi cekti. OSS Belgesi isteniyor mu? Hayir, okul istemiyorsa da Konsolosluk mu istiyor orasini anlamadim, da?:|[/quote]

Oss belgesini her universite ister,konsoloslukta ayni sekilde.[/quote]

Hmmm..Peki OSYM\'den bu Belge istenebiliyor mu? Sonucta ben 1995\'te kazanmistim OSS\'yi.

Ote yandan diyelim ki, Okuldan onay geldi, TESTDAF\'i da gectim, hatta Goethe Zertifikat C1\'im de var. Konsoloslugun killik cikartma potansiyeli var midir?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 10, 2010 3:46 am

Universite mezunu musun? eger oyleyse belgeye ihtiyacin yok ve istemezler..Sadece sinavi kazanmis olman ise yaramaz ayni zamanda 4 yillik bir universiteye yerlesmis olman lazim,bunuda unutma..
15 yil gecmis aradan nereden bulabilirsin bilmiyorum,OSYM\'ye bir sor derim.
Herseyin tam olsa bile vize alma olasiliginin %100 oldugunu kimse soyleyemez.Cunku yasin,ne icin gitmek istedigin ve buna uyup uymadigin,supheli gozukmen yani aklina gelebilecek her sey red sebebi olabilir.

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Pzr Oca 10, 2010 4:07 am

Universite mezunu musun? eger oyleyse belgeye ihtiyacin yok ve istemezler..Sadece sinavi kazanmis olman ise yaramaz ayni zamanda 4 yillik bir universiteye yerlesmis olman lazim,bunuda unutma..
Herseyin tam olsa bile vize alma olasiliginin %100 oldugunu kimse soyleyemez.Cunku yasin,ne icin gitmek istedigin ve buna uyup uymadigin,supheli gozukmen yani aklina gelebilecek her sey red sebebi olabilir.[/quote]

2 yillik Turizm Otelcilik\'i bitirdim ve AOF Isletmeye 3. siniftan baslamistim ve Mayis\'ta o da bitiyor. Master icin istiyorum Almanya\'ya gitmeyi. Guzel, o zaman ihtiyacim olmayacak demek ki!

Valla pasaportum Schengen dolu ve su anda da calisiyorum, buna ragmen vize vermezlerse YUH! derim artik.:o

onra

Mesaj gönderen onra » Çrş May 19, 2010 1:32 pm

selamlar 1 ay once basvuruyu kktc den yapmistim evraklarim tamdi prosudur biraz farkliydi (Tr ye gore daha kolay) bir sorun cikmadi vizem geldi inslhh 4 Temmuzda ALMANYADAYIM

MELEK

Mesaj gönderen MELEK » Cum May 21, 2010 2:56 pm

slmlar ben isanbul baskonsoloslugundan basvuruda bulundum ve ret geldi. simdide ankaradan basvuru yapmak istiyorum akrabalarim orada ikamet ediyor. acaba ankaradan basvuru yapsam bir sorun cikar mi

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Prş Haz 03, 2010 4:45 pm

hangi vizeye basvurmustun melek ve konsolosluk red gerekcesi olarak neyi gosterdi?
bunlari yazarsan yardimci olmaya calisitiz tabi ki.
uk

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Haz 15, 2010 9:35 pm

Herseyin tam olsa bile vize alma olasiliginin %100 oldugunu kimse soyleyemez.Cunku yasin,ne icin gitmek istedigin ve buna uyup uymadigin,supheli gozukmen yani aklina gelebilecek her sey red sebebi olabilir.[/quote]

2 yillik Turizm Otelcilik\'i bitirdim ve AOF Isletmeye 3. siniftan baslamistim ve Mayis\'ta o da bitiyor. Master icin istiyorum Almanya\'ya gitmeyi. Guzel, o zaman ihtiyacim olmayacak demek ki!

Valla pasaportum Schengen dolu ve su anda da calisiyorum, buna ragmen vize vermezlerse YUH! derim artik.:o[/quote]

2 Yillik turizim otelcilik onlisans belgenle okullara basvurabilirsin. Bachelor lisans programlarindan kabul alabilirsin. Pasaportunda shengen olmasi onlar icin pozitif olurmu bilmem ama konsolosluga sen ogrenci oturumu icin basvuruyorsun. Ogrenci oturumu aliyorsun.. Shengen kisa sureli turistik ziyaretler icin, illaki vize verecekler diye bi sartta yok, ogrenci olacagini kanitlayamazsan vizede alamazsin.. Shengenlerim var diyede onlara guvenmemeni tavsiye ederim...

oelinsin

Mesaj gönderen oelinsin » Cum Tem 16, 2010 1:50 pm

zulassungsbescheidim vardi bide stuttgart uninin haftalik 24 saatlik kursuna kaydolmustum. 9 gunde pasaport elime ulasti. redi cakmislar tekrar basvursam degisen bir sey olur mu? pasaportla gelen mektupta yazanlar soyle:

die botschaft bedauert, ihnen mitteilen zu mussen, dass ihrem antrag auf erteilung eines visums zum studium und sprachkurs nach abschluss der auslanderrechtlichen prufung nicht entsprochen werden kann. nach sorgfaltiger prufung ihrer angaben bei vorsprache sowie der von ihnen vorgelegten unterlagen kann nicht von einer erfolgreichen aufnahme und absolvierung eines studiums im bundesgebiet ausgegangen werden. ihr antrag wird daher abgelehnt. die erhobene bearbeitungsgebuhr wird auch im falle einer ablehnung nicht erstattet.
dieser bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne unterschrift gultig.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 17, 2010 6:25 pm

gerekli butun sartlari saglamisin ama yine de red vermisler.. sanirim bu ikinci basvuruydu artik vize vermeleri zor tekrar denemenin faydasi olacagini sanmiyorum maalesef.

oelinsin

Mesaj gönderen oelinsin » Cmt Tem 17, 2010 11:36 pm

yok hocam bu ilk basvurumdu. ama garantor belgesi arkadasin babasiydi o etkilemis olabilir baska bir garantorle tekrar basvursam olmaz mi? anadolu lisesinde 1000 saat almanca gormustum ve burslu olarak bilkent fizikte okuyodum(biraktim) neden red verdiler hic anlam veremedim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 17, 2010 11:43 pm

gercekten cok sasirdim. oncelikle almanya daki fizikci acigini dusunursek ve bilkent de burslu olarak okuduysan basarili bir ogrenci olman gerekir gercekten cok ilginc. sorun buyuk ihtimal garantordedir, imkanin varsa bloke hesap ac tekrar basvur ama oncesinde neden red yedigini aciklayan bir dilekce almaya calis konsolosluktan ustune dusunce 2-3 sayfalik bir yazi gonderiyorlar red sebebi icin.

oelinsin

Mesaj gönderen oelinsin » Pzr Tem 18, 2010 12:24 am

hocam oncelikle tesekkur ederim ilgin cin. ancak bir sorum daha olacak, bu dilekceyi nasil alabilirim? dilekceyle mi basvurayim yoksa bizzat gidip konusmam mi gerekir? ayrica bloke hesap acma durumum olmaz, akrabalardan birini garantor yapsam sorun hallolabilir gibi sanki?