Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Is bankasi bloke hesap

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
beyfendi

Is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen beyfendi » Çrş Tem 20, 2016 2:09 pm

Merhaba arkadaslar bloke hesabimi deutsche banktan acmayi dusunuyordum ama zamanimin kisitli olusundan dolayi is bankasini da dusunmeye basladim.Gidecegim yere yakin is bankasi oldugundan sikinti olacagini dusunmuyordum.
Fakat is bankasinin sitesinde yazanlara gore hesap acilmasi icin konsolosluk onayi gerekiyor ve hesap acimi ve paranin hesaba gecmesi toplamda 2-3 haftayi buluyor.Masraf olarak da 100 euro isteniyor.

https://www.isbank.de/tr/sikca-sorulan-sorular/

Bu durumda is bankasinin bir avantaji kalmiyor gibi.Sizce ne yapmaliyim...
Yakin zamanda is bankasindan hesap acan ya da konuyla ilgili fikri olan var mi?

baneful

Is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen baneful » Çrş Tem 20, 2016 2:19 pm

Ben ilk geldigim zaman Isbankasindan yapmistim,( sube mudueu tanidikti ama onla alakasi yokdu sanirim) cunku vize gorusmesinden bir gun onceydi ve hala bloke hesabim yoktu, hemen kolnde ki bankayla irtibat kurduk ve gun icinde actik bloke hesabi.Koln de calisanlar baya yardimci oluyor yani size onerim subeye gidip orda konusmaniz

uurrccnn

Is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen uurrccnn » Çrş Tem 20, 2016 10:34 pm

Is bankasina mail atiyorsun. Belgeleri hemen yolluyorlar. Sonrasinda internetten alman konsoloslugunun sitesinden randevu aliyorsun. Yanlis hatirlamiyorsam belge onaylatmaya 20€ para aliyorlar. Sonrasinda postaya verip belgelerini frankfurta yolliuorsun. Sakin ama sakin ptt ile yollama bana 3-4 gun dediler. Tam 10 gunde gitti. Belgeler isbanka ulasinca sana mail atiyorlar. Hesabiniz olusturuldu parayi yatirin diye. Sonrasinda miktar yuksek oldugu icin bir aksilik cikmasin diye trdeki isbankasindan ytirdim. Yine yanlis hatirlamiyorsam 8040€ icin 146 tl para aldilar.
O donemde bu sitede deutsche bankta evrak eksik falan gibi problemler cikabiliyormus. Onun icin is bankasini tercih ettim. Ayrica mailler turkce geliyor. Ve buraya geldiginde bankayla ilgili bir problemin oldugunda derdini anlatacak birini buluyorsun. Buraya geldiginde pasaport fotokopisi ve anmeldungunla birlikte bankaya gidiyorsun. Hesabin ertesi gunu aciliyor ve ilk ayligin yatiyor. Toplamda 4 adet posta aliyorsun. Kartin gelmesi 3 haftayi bulabiliyor. Ancak bu surecte iceriden para cekebiliyorsun.
Bunun yaninda diger arkadas ne zaman gitti almanyaya bilmiyorum ama belgelerin aslini istedikleri icin postada birkac gun beklemen gerekiyor malesef.

baneful

Is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen baneful » Çrş Tem 20, 2016 11:05 pm

[quote]uurrccnn tarafindan yazilan metin:

Is bankasina mail atiyorsun. Belgeleri hemen yolluyorlar. Sonrasinda internetten alman konsoloslugunun sitesinden randevu aliyorsun. Yanlis hatirlamiyorsam belge onaylatmaya 20€ para aliyorlar. Sonrasinda postaya verip belgelerini frankfurta yolliuorsun. Sakin ama sakin ptt ile yollama bana 3-4 gun dediler. Tam 10 gunde gitti. Belgeler isbanka ulasinca sana mail atiyorlar. Hesabiniz olusturuldu parayi yatirin diye. Sonrasinda miktar yuksek oldugu icin bir aksilik cikmasin diye trdeki isbankasindan ytirdim. Yine yanlis hatirlamiyorsam 8040€ icin 146 tl para aldilar.
O donemde bu sitede deutsche bankta evrak eksik falan gibi problemler cikabiliyormus. Onun icin is bankasini tercih ettim. Ayrica mailler turkce geliyor. Ve buraya geldiginde bankayla ilgili bir problemin oldugunda derdini anlatacak birini buluyorsun. Buraya geldiginde pasaport fotokopisi ve anmeldungunla birlikte bankaya gidiyorsun. Hesabin ertesi gunu aciliyor ve ilk ayligin yatiyor. Toplamda 4 adet posta aliyorsun. Kartin gelmesi 3 haftayi bulabiliyor. Ancak bu surecte iceriden para cekebiliyorsun.
Bunun yaninda diger arkadas ne zaman gitti almanyaya bilmiyorum ama belgelerin aslini istedikleri icin postada birkac gun beklemen gerekiyor malesef.[/quote]

Ben 2014 aralik sonunda gelmistim ancak dedigim gibi 3-4 saat surdu hersey, bi belge gondermislerdi fax ile ustunde asli gibidir yaziyordu onlari imzaladim ertesi o kagitlarla birlikte vize gorusmesine gittim ve hic problem yasamadim

uurrccnn

Is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen uurrccnn » Çrş Tem 20, 2016 11:17 pm

[quote]baneful tarafindan yazilan metin:

[quote]uurrccnn tarafindan yazilan metin:

Bunun yaninda diger arkadas ne zaman gitti almanyaya bilmiyorum ama belgelerin aslini istedikleri icin postada birkac gun beklemen gerekiyor malesef.[/quote]

Ben 2014 aralik sonunda gelmistim ancak dedigim gibi 3-4 saat surdu hersey, bi belge gondermislerdi fax ile ustunde asli gibidir yaziyordu onlari imzaladim ertesi o kagitlarla birlikte vize gorusmesine gittim ve hic problem yasamadim[/quote]
Dogrudur. Mevzular degismis olabilir. Ben mayis ayinda yaptim. Fax kabul edilmiyor. Belgelerin asli gerekiyor seklinde yaziyordu mailde onun icin. Hesap acacak arkadasin biraz arastirmasi lazim cok acelesi varsa.

Profane

Is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen Profane » Prş Tem 21, 2016 2:37 am

Bende gun icinde acmistim hesabi.Ama ayni sekilde bende sube muduresini taniyordum.Gerci tanimasanda karisik bir sey oldugunu dusunup mudure yonlendireceklerini dusunuyorum.

beyfendi

Is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen beyfendi » Prş Tem 21, 2016 11:03 am

Bugun is bankasinda musteri temsilcisiyle gorustum.Almanyayi aradilar ve almanya is bankasi
Konsoloslukta onaylanmis basvuru formu ve okul kabul belgesi istemis.Yani eskisi gibi 1-2 gunde hesap acmiyorlar.Hesap ucreti olarak da 100 euro istenmis.
Yani is bankasinin deutsche bankin basvuru surecinden bir farki kalmamis..

tsukatzu

Is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen tsukatzu » Prş Tem 21, 2016 7:06 pm

Deutsche Bank 150 Euro istiyor.Hangi bankadan yaptiracaksiniz ben de en kisa zamanda ciksin istiyorum ve kararsizim?