Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Islemleri - Guncel 2016

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Hypsia

Re: Bloke Hesap Islemleri - Guncel 2016

Mesaj gönderen Hypsia » Cum Mar 22, 2019 2:51 pm

lullalulla yazdı: Prş Mar 21, 2019 4:24 pm Arkadaşlar merhaba. Bloke hesap açmak için artık üniversiteden kabul belgesi istendiğini okuyorum her yerde, ben geçtiğimiz hafta üniversite adayı vizesine başvurdum ve ailemin gelir belgeleriyle birlikte orada üniversiteden kabul aldığımda bloke hesap açacağımı taahhüt ettim fakat şimdiden açmam konusunda ısrar ediyorlar. Bloke hesap belgesini tamamlamam şartıyla geri gönderdiler beni. Açmam için kabul almam gerektiğini söylediğimde konsolosluktaki görevli böyle bir gereklilik olmadığını belirtti. Bir bilgisi olan var mıdır bu konuda? Okuldan kabul gelmeden açmak da istemiyorum açıkçası çünkü sadece 1-2 aylığına orada olacağım kabul durumu belli olmadan önce.
Fintibadan acabilirsiniz en hizlisi o. belge de istenmiyor sadecce pasaport yeterli.

umutyilmaz

Mesaj gönderen umutyilmaz » Çrş Tem 03, 2019 12:14 am

Herkese selamlar

Fintiba bloke hesabımı kapatmak istiyorum. Bloke hesap oluşturup gizem çıkmasına rağmen Almanya'ya gidip öğrenci oturumu almadım ve gitmekten de vazgeçtim. Bu yüzden iptal etmek istiyorum, konsolosluktan kağıt alıp yollamam mı gerekiyor? İzmir konsolosluğundan almam mümkün mü? Tecrübesi olup yardımcı olabilecek olan var mı? Şimdiden çok teşekkürler

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Sal Tem 09, 2019 9:52 pm

umutyilmaz yazdı: Çrş Tem 03, 2019 12:14 am Herkese selamlar

Fintiba bloke hesabımı kapatmak istiyorum. Bloke hesap oluşturup gizem çıkmasına rağmen Almanya'ya gidip öğrenci oturumu almadım ve gitmekten de vazgeçtim. Bu yüzden iptal etmek istiyorum, konsolosluktan kağıt alıp yollamam mı gerekiyor? İzmir konsolosluğundan almam mümkün mü? Tecrübesi olup yardımcı olabilecek olan var mı? Şimdiden çok teşekkürler
Vize cikmadigi durumda iptal ediliyor. Hic odeme aldiniz mi? Konsolosluktan iptal edilmesine dair yazi alabilirseniz kapanir ancak.

kitschoblina

Mesaj gönderen kitschoblina » Çrş Tem 10, 2019 1:52 am

lullalulla yazdı: Prş Mar 21, 2019 4:24 pm Arkadaşlar merhaba. Bloke hesap açmak için artık üniversiteden kabul belgesi istendiğini okuyorum her yerde, ben geçtiğimiz hafta üniversite adayı vizesine başvurdum ve ailemin gelir belgeleriyle birlikte orada üniversiteden kabul aldığımda bloke hesap açacağımı taahhüt ettim fakat şimdiden açmam konusunda ısrar ediyorlar. Bloke hesap belgesini tamamlamam şartıyla geri gönderdiler beni. Açmam için kabul almam gerektiğini söylediğimde konsolosluktaki görevli böyle bir gereklilik olmadığını belirtti. Bir bilgisi olan var mıdır bu konuda? Okuldan kabul gelmeden açmak da istemiyorum açıkçası çünkü sadece 1-2 aylığına orada olacağım kabul durumu belli olmadan önce.

Bir ay önce kadar fintiba dan bloke hesap açtım, okula kabulümde vardı ama sormadılar.

archarad

Mesaj gönderen archarad » Cum Tem 19, 2019 6:06 pm

Herkese selamlar, fintiba'dan bloke hesabımı açtırdım fakat yapıkredi mobilden bugün parayı göndermeye çalıştığımda "Seçtiğiniz ödeme türü ve tutara bağlı olarak T.C.M.B Görünmeyen İşlemler Uygulama Genelgesi gereği işleminize uygun olan fatura/sözleşme/gider belgesi vb. belgelerden birinin eklenmesi zorunludur. Bu nedenle işleminizi Yapı Kredi İnternet Bankacılığı veya şubeniz aracılığıyla gerçekleştirmenizi rica ederiz." uyarısını alıyorum. İşlemlerde bi adımı mı atlıyorum yoksa yeni bir yasa vs. mi var? Şubeye gittim oradan göndermek için, orada da form doldurup genel müdürlüğe göndermemiz gerek dediler ama cuma çıkış saatine denk geldiği için pazartesiye kaldı. Bu sene transfer işleminde böyle benzer bir sıkıntıyla karşılaşan oldu mu? veya pazartesi günü daha hızlı halledebileceğim alternatif bi çözüm önerisi olan var mıdır?

kitschoblina

Mesaj gönderen kitschoblina » Cmt Tem 20, 2019 3:12 pm

archarad yazdı: Cum Tem 19, 2019 6:06 pm Herkese selamlar, fintiba'dan bloke hesabımı açtırdım fakat yapıkredi mobilden bugün parayı göndermeye çalıştığımda "Seçtiğiniz ödeme türü ve tutara bağlı olarak T.C.M.B Görünmeyen İşlemler Uygulama Genelgesi gereği işleminize uygun olan fatura/sözleşme/gider belgesi vb. belgelerden birinin eklenmesi zorunludur. Bu nedenle işleminizi Yapı Kredi İnternet Bankacılığı veya şubeniz aracılığıyla gerçekleştirmenizi rica ederiz." uyarısını alıyorum. İşlemlerde bi adımı mı atlıyorum yoksa yeni bir yasa vs. mi var? Şubeye gittim oradan göndermek için, orada da form doldurup genel müdürlüğe göndermemiz gerek dediler ama cuma çıkış saatine denk geldiği için pazartesiye kaldı. Bu sene transfer işleminde böyle benzer bir sıkıntıyla karşılaşan oldu mu? veya pazartesi günü daha hızlı halledebileceğim alternatif bi çözüm önerisi olan var mıdır?
Merhaba aynı durumu bende yaşadım, işlem türünü" öğrenci ödemesi" vs seçince hata veriyordu bende boş bıraktım orayı oldu. Para sorunsuz bir şekilde 2 gün içinde bloke hesabıma yattı.

+ Bende şubeye görüştüğümde gönderdiğiniz paranın vergisini ödemeniz lazım, bana fatura getirmeniz lazım, yok böyle yurt dışına para kaçırmak oluyor vs gibi anlamsız şeyler söylediler ://

archarad

Mesaj gönderen archarad » Pzr Tem 21, 2019 4:44 pm

kitschoblina yazdı: Cmt Tem 20, 2019 3:12 pm Merhaba aynı durumu bende yaşadım, işlem türünü" öğrenci ödemesi" vs seçince hata veriyordu bende boş bıraktım orayı oldu. Para sorunsuz bir şekilde 2 gün içinde bloke hesabıma yattı.

+ Bende şubeye görüştüğümde gönderdiğiniz paranın vergisini ödemeniz lazım, bana fatura getirmeniz lazım, yok böyle yurt dışına para kaçırmak oluyor vs gibi anlamsız şeyler söylediler ://
Evet şubeden ilk başta bana da aynı gereksiz lafları söylediler defalarca yüksek lisans süresince oradaki yaşam masrafım dememe rağmen. Cevap için çok teşekkür ediyorum, yarın yine şubede saatlerce uğraşacaktım gereksiz yere, sabahtan hemen aynı şekilde göndermeyi deneyeceğim.

busra22

Mesaj gönderen busra22 » Sal Tem 23, 2019 9:52 pm

Arkadaşlar merhaba benimde vize için bloke hesap açmam istendi. Ve bu yıl aylık olması gereken gelir yükseltilmiş, 1 ocaktan itibaren 853£ olacakmış ocak ayına kadar da 720£ olarak devam edecekmiş. Yani 500£ hibe alan 6 aylık gidecek erasmus öğrencisi için ilk 4 ay 220£, son 2 ay 353£ toplamda 1586£ yatırmak gerekiyor. Bloke hesabı Fintiba'dan açıcam ama bi sorunum var: Bu seçim aşaması kısmında sadece tek bi miktar yazılıyo yani 220£ ve 353£ diye iki tane seçemiyorum. Nasıl yapıcam? Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Bir an öncede bloke hesabı açmalıyım ki belgeyi konsolosluğa teslim edeyim.

kitschoblina

Mesaj gönderen kitschoblina » Çrş Tem 24, 2019 12:07 pm

archarad yazdı: Pzr Tem 21, 2019 4:44 pm Evet şubeden ilk başta bana da aynı gereksiz lafları söylediler defalarca yüksek lisans süresince oradaki yaşam masrafım dememe rağmen. Cevap için çok teşekkür ediyorum, yarın yine şubede saatlerce uğraşacaktım gereksiz yere, sabahtan hemen aynı şekilde göndermeyi deneyeceğim.
Rica ederim, umarım hallolmuştur 🙏🏻

akaozN

Mesaj gönderen akaozN » Sal Ağu 27, 2019 11:18 am

busra22 yazdı: Sal Tem 23, 2019 9:52 pm Arkadaşlar merhaba benimde vize için bloke hesap açmam istendi. Ve bu yıl aylık olması gereken gelir yükseltilmiş, 1 ocaktan itibaren 853£ olacakmış ocak ayına kadar da 720£ olarak devam edecekmiş. Yani 500£ hibe alan 6 aylık gidecek erasmus öğrencisi için ilk 4 ay 220£, son 2 ay 353£ toplamda 1586£ yatırmak gerekiyor. Bloke hesabı Fintiba'dan açıcam ama bi sorunum var: Bu seçim aşaması kısmında sadece tek bi miktar yazılıyo yani 220£ ve 353£ diye iki tane seçemiyorum. Nasıl yapıcam? Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Bir an öncede bloke hesabı açmalıyım ki belgeyi konsolosluğa teslim edeyim.
Merhaba, bu sorunu çözebildiniz mi? bende aynı sıkıntıdan müzdaripim.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Eyl 05, 2019 3:22 pm

akaozN yazdı: Sal Ağu 27, 2019 11:18 am Merhaba, bu sorunu çözebildiniz mi? bende aynı sıkıntıdan müzdaripim.
Toplam miktari yazin ve esit bölün, onemli olan toplam miktar. Ilk odemede daha fazla miktar almak isterseniz fintibaya mail atip alabilirsiniz.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Çrş Eyl 11, 2019 9:47 pm

Bloke hesaba, Federal Öğrenim Teşvik Yasası’nın (BaföG) yıllık burs miktarının üst sınırı olarak
belirlenmiş 8.640 Avro (01.09.2019 tarihinden itibaren yapılan başvurularda yeni tutar 10.236 Avro
olmaktadır) (banka işlem ücretleri dahil değildir) yatırılmalıdır. Bu miktarın aylık 1/12’si (720 Avro)
(01.09.2019 tarihinden itibaren yapılan başvurularda yeni tutar 853 Avro olmaktadır) çekilebilir durumda
olmalıdır.

Battık :D

denizbelcim

Mesaj gönderen denizbelcim » Pzt Ara 16, 2019 4:17 pm

Merhaba arkadaşlar.
Ben is arama vizesi icin basvuru yapacağım. Garantörüm olacak kişi yabancılar polisine gitmiş fakat durumu yetersiz bulunmuş. Polis de bu kişinin adına bloke hesap açabilirsiniz demiş. Biz nasıl yapılıyor bu işlem bilemedik. Yani oradan benim adıma hesap açabilirler mi bilginiz var mı? Acil yardımmmm