Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Universiteye Gidis Icin Gerekli Tum Belgeler Hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Rector

Mesaj gönderen Rector » Cmt Tem 09, 2016 11:11 pm

Almanca bilmiyorum ve once hazirlik (dil kursu) olacak o yuzden sartli kabul ile gidecegim.Daha universiteyle hic gorusmem olmadi.Suanda mezunum ve pasaport olarak durum ne oluyor bu sekilde bir bilgim yok.
Hazirlanmasi gereken belgelerden bildiklerimi yazdim ama eklenmesi gerekenleri soyleyebilirmisiniz?

-. Uluslararasi ogrenci basvuru formu ve basvuru ucreti(Bunu danismanlikla halledecegiz galiba)
-. Lise diplomasi (mezun ogrenciler icin)
-. Ders notlarini gosteren transkript (Almanca olacak galiba?)
-. Akademik referans(Ogretmenlerden alinacak heralde ama olmasi sart mi almanya icin?)
-. Ogrenciyi ve kariyer amaclarini anlatan motivasyon mektubu ve Universite tarafindan istenen kompozisyonlar (Bunlar hakkinda biraz bilgi verebilirmisiniz)
-. Pasaport fotokopisi(Pasaportum yok.Hangi tur pasaport cikartmam gerekiyor?)
-. Kimlik fotokopisi
-. Fotograflar
-. Banka referans mektubu (??)

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cmt Tem 09, 2016 11:48 pm

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=96
http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=97
http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=98

Sana tavsiyem forumu bir incele. Forumda universiteler hakkinda bilgilerde mevcut. Danismanlik alacaksanda bu forumun danismanligindan yararlanabilirsin

Rector

Mesaj gönderen Rector » Cmt Tem 09, 2016 11:55 pm

Tesekkurler scol91.Zaten 3-4 gundur inceliyorum fakat henuz oralari bulamadigim icin sormak istedim.Ve cevaplarin guncel olmasi acisindan soruyu yonelttim.Soru sormam cokta sikinti olmaz heralde..

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Tem 10, 2016 11:45 am

Universiteye ve bolume gore degisir belgeler. Ingilizcen varsa basvuru yapacagin universitenin veya fakultenin sayfasinda gerekli belgelerin listesini bulabilirsin.

psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Pzr Tem 10, 2016 11:56 am

Yahu kusura bakmayin ama insanlarin kafasini karistiriyorsunuz. Basvuru yapan insanlar da diyecek e basvuru formu ne?ben referana gondermedim? Vs.
Her okulun istedigi belgeler baskadir. Siz once okullari belirleyin belgeleri okullar dogrultusunda hazirlamaya baslayin bence. Kolay gelsin.

Rector

Mesaj gönderen Rector » Pzr Tem 10, 2016 11:59 am

Kafa karistirmak mi ,ben bilmiyorum ki bunlar dogru mu ? Zaten kesin gerekli belgeler bunlar diye birseyde soylemedim.Onlarin hepsi soru olarak yoneltildi.Ancak bir bilginiz varsa cevap verseydiniz iyi olurdu.Ama bu sekilde yaklasmanizda guzel.Ne diyeyim..

hayat

Mesaj gönderen hayat » Pzr Tem 10, 2016 9:09 pm

Oncelikle universiteler- makaleler kismini incele. Buradan hangi universitelerden sartli kabul alacagini bulabilirsin. Benim bildigim Paderborn sifir almancayla sartli kabul veriyor. Kimisi A2 istiyor kimisi B1 yani degisiyor. Ayrica universiteden universiteye gore de basvuru sekli degisiyor. Kimisinde online basvuru yapiyorsun kimisinde basvuru formu oluyor onu doldurup gondererek basvuru yapiyorsun. Ornegin Paderborn un basvuru formu vardi onu doldurup gonderiyordun. Kimi basvurularda uni assist uzerinden oluyor. Yani once universiteler kismini okuyup basvuru yapacagin sana uyan yeri belirle. Ardindan istenilen sekilde basvurunu gerceklestir