Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TR-> DE havale islemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ingenieur

TR-> DE havale islemi

Mesaj gönderen Ingenieur » Cum Tem 08, 2016 5:27 pm

Merhaba arkadaslar,
Turkiye\'de vadesiz Euro hesabi acmam gerekiyor Almanya\'da okulun hesabina havale edebilmek amaciyla. Bu islemi online olarak gerceklestirecegim, cok daha uygun oldugu icin. Ogrenmek istedigim, Euro turundeki havale islemlerinde Turkiye\'deki hangi bankalar bu konuda daha dusuk islem ucreti kesiyor ve Almanya\'da subesi olmasi durumunu da dusunursek hangisi icin daha hizli gonderilir, tecrube edinmis arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

cemec

TR-> DE havale islemi

Mesaj gönderen cemec » Cum Tem 08, 2016 5:44 pm

Merhaba,
Ben gerek bloke hesap gerek yurt parasini ziraat bankasindan yapmistim.Ya ayni gunde havalem tamamlandi ya ertesi gun. Hiz olarak ziraati onerebilirim ama islem ucreti olarak diger bankalar hakkinda bir bilgim olmadigi icin kiyas yapamadim.

scol91

TR-> DE havale islemi

Mesaj gönderen scol91 » Cum Tem 08, 2016 8:34 pm

Teb bankasi Deutsche Bank ile anlasmali. Yurtdisi havalede masraf yok diye biliyorum. Bir bak istersen. Ben islemlerimi Halk bankasi uzerinden yapmistim. 50-60 lira masraf cikiyor. Bankada tanidigin varsa(akraba falan) masraf muafiyeti isteyebilirsin. Ben hic masraf odememistim.

Ingenieur

TR-> DE havale islemi

Mesaj gönderen Ingenieur » Pzt Tem 11, 2016 1:07 pm

Vadesiz Euro hesabi ile Turkiye\'de Ziraat bankasindan Almanya\'ya 50€ gibi bir Swift islemine 25€ ek masraf cikti, islemi internet bankaciligindan gerceklestirdim. Internet bankaciligi kullanmama ragmen bu kadar yuksek bir kesinti olmasi sasirtti beni.
Hani olur da ileride bu basligi bilgi amacli bakacak olan arkadaslara duyrulur :(

denizzz

TR-> DE havale islemi

Mesaj gönderen denizzz » Pzt Tem 11, 2016 3:01 pm

Ben butun islemlerimi halk bankasindan yaptim uni- assist ve dil kursu icin (90 euro ve 500 euro) 46 tl masraf cikti. Bloke hesap icinde 150 tl gibi bir masraf cikardilar arkadaslar bilginize. Ama para hesaba hemen geciyor. Su ana kadar hic bir sikinti yasamadim halk bankasi bu konuda hizli.