Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
mutluay

Re: Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen mutluay » Prş Haz 10, 2021 5:16 pm

burake90 yazdı: Cum Haz 04, 2021 5:45 pm Alttakı mesaj hakkında konu açtım fakat belki buradan daha önce görüp yardımcı olan çıkar.

Öncelikle yazıda hızlıca özet geçeceğim. Sizleri detaylarda boğmak istemiyorum :)

Almanyaya 1 Mart 2020 de yürürlülüğe giren yasa ile gitmek istiyorum. Mühendisim. 2 diplomam var. Birisi uluslararası geçerli, diğerinin de denkliğini aldım. Türkiyede çalışıp B1 seviyesine geldim ve Goethe den sertifikamı aldım.

Prestijli Uluslararası projelerde tecrübelerim var, IT bilgilerim kuvvetli, sertifika ve referans mektupları desen hepsi destekleyici. Almanyadaki iş ilanlarındaki gereksinimleri karşılıyorum. Tek sorunum dilimin akıcı ol ma ma sı. Ve internette bakıyorum dil kursu için başvurulan vizeler çatır çatır red alabiliyormuş. Bu beni çok tedirgin etti ve anladığım kadarı ile motivasyon mektubu çok kritik bir rol oynuyor.

Şimdi ben motivasyon mektubumu yazarken aşağıdaki iki tema arasında kararsızım

1. Niyetimi şeffaflık ile anlatıp, ben böyle kalifeyim size böyle değerler katarım (vs vs vs) diyerek, bu hususta kat ettiğim yolu gösterip (denklik belgesi, B1 dil sertifikası vb), önümdeki tek engelin almancayı ana dilim gibi konuşamam olduğunu ve bunu en efektif almanyada başarabileceğimden mi bahsetmeliyim

Yoksa

2.Uluslararası proje ve arenalarda, endüstri sektörü güçlü olan almanyanın, hemen hemen bulunduğum projede alman firmalarının yer alması sebebi ile ALmanca öğrenmenin beni çok ileriye taşıyacağını ve bana yeni fırsatlar sunacağından vs mi bahsetmeliyim.

Biliyoruz ki bize tavırları çok iyi değil. Ancak sevgili beybim ALmanya! Sen ülkene doktor mühendis arıyorsun. Bunu sen söylüyorsun. Keza bununla ilgili yasa çıkarmışsın ki biz kalifiye olanlar rahat gelelim. Ama benim bunu açık açık dile getirmem ile nasıl bir imaj bırakırım ?

A-) "Lan bu bize kapak atmaya çalışıyor , RED! RED! RED! RED! " ;

B-) Uuu beybi adamam bak neler yapmış. Gayet eğitimli ve donanımlı bir herif. Bırakalım dilini öğrensin. Ardından bize değer katsın.

Ben her zaman doğrunun ve dürüstlüğün tarafındayım ama bu dava için (dil kursu) sözleşmemi uzatmayacağım, işi bırkacağım. Evet her zaman bir red olasılığı vardır ancak ben şansı olabildiğince yükseltmek istiyorum.

Okuduğunuz için tekrar çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Burak ERYILMAZ
Şimdi anladığım kadarı ile Dil kursu ile gitmek istiyorsunuz ama Dil kursu vizeleri kapalı. Göç yasasını kullanacaksanız iş arama vizesi de kapalı. Gidebilmenizin 2 olasılığı var şu tarih itibari ile
1-Master
2-İş sözleşmesi ,

bunlar dışında pek mümkün değil şu şartlarda çünkü online randevu sistemi randevu vermiyor diğer olasılıklara.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

s_d

Mesaj gönderen s_d » Pzt Haz 21, 2021 9:32 pm

merhaba munster universitesinin dsh vorbereitungskursu ile ilgili bir seyler danisabilecegim
birileri var ise benimle iletisime
gecerse cok sevinirim

alihazretleri_

Mesaj gönderen alihazretleri_ » Pzt Eyl 19, 2022 4:22 pm

Arkadaşlar ben Almanya'ya dil okulu vizesiyle gideceğim.Bremen Üniversitesi'nden de kabul aldım fakat şu an b2 seviyede almancam oldugu için sadece c1 dil kursunu alabiliyorum ve o da 2 ay sürüyor. Vize de 90 gün altı oldugu için sıkıntı çıkar mı ya da vizemi kısa verirler mi?

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Pzr Eyl 25, 2022 10:14 pm

alihazretleri_ yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 4:22 pm Arkadaşlar ben Almanya'ya dil okulu vizesiyle gideceğim.Bremen Üniversitesi'nden de kabul aldım fakat şu an b2 seviyede almancam oldugu için sadece c1 dil kursunu alabiliyorum ve o da 2 ay sürüyor. Vize de 90 gün altı oldugu için sıkıntı çıkar mı ya da vizemi kısa verirler mi?
Merhaba, benim de sorunum sizinkine benzer. Seviyem B2(B1 sertifikam da mevcut) Almanya'da yoğunlaştırılmış C1 kursuna ve sonrasında C1 sertifika sınavına katılmak istiyorum. Toplam seyahatim 79 gün sürecek. Rezervasyonum, uçak biletlerim, dil okulu kayıt belgem ve makbuzum hazır. Önceden biri uzun dönem dil okulu öğrencisi olmak üzere 3 kez schengen vizesi aldım. Bu durumda schengen vizesine başvurmam gerek değil mi? Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.