Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu + universite icin kayit islemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Pzt Ağu 24, 2009 9:18 pm

oncelikle hannover de bir dil kursuna mail attim arastirdigima gore kaliteli bir dil kursu ama isim veremiyorum reklam olmasin diye
attigim mesaji aynen aktariyorum;
iyi gunler ben hannover universitesinde elektroteknik bolumu okumak istiyorum.bu sene selcuk universitesinde 2 yillik elektronik bolumu bitirdim.ilk sene hannoverde da dil kursu yapmayi istiyorum bunun icin gerekli olan kurs suresini ayrica kayit tarihlerini ve ucretleri hakkinda beni email yoluyla bilgilendirirmisiniz.

bunun uzerine bana attiklari cevabi aktariyorum sizlere;
sinan bey almanyaya egitim amacli vize alabimeniz icin universite on kaydiniz ve dil kursu kaydinizin olmasi gerekiyor bu iki evrakida biz sizin icin hazirlayip posta ile gonderiyoruz.Bize kayit icin 2 yillik diplomaniz transkritiniz gerekiyor ayrica dil kursu kaydi icin ekte size gonderdigimiz kayit formunu doldurup bize scannerda taratip gondermeniz gerekiyor .Almanca kurslarimiz 6 basamktan olusuyor her kur iki ay suruyor eger kurlarda cok iyi olursaniz kur atlayabilirsiniz kurlarimizin aylik ucreti 245 euro olup haftada 20 saat almanca ders 5 saat etut ve birgunde almaca film izleme olarak yapmaktayiz ekte size kurs programimizi ve kurs baslama tarihlerimizi gonderiyorum.iyi calismalar

bu cevabin uzerine aklimda takili olan bir soru yonelttim kurs yetkililerine soruyu aktariyorum;
peki bu yazdiklarinizi okudum zaten ilk tercihim sizin kursunuz olacak cunku almanya da kursa giden kisilerden aldigim bilgilerde sizin kursunuz baya iyi ama aklima takilan su soru var.
1-hannover universitesine kayit olmak icin sadece kis somesteri icin kayit olunabiliyor ve 31 temmuz da son gun ve bu sure gecti.
2-Ayrica hannovber universitesine kayit olabilmek icin b2 seviyesinde almanca bildigini ispatlamak gerekiyor ve benim almanca duzeyim sifir.
3-sizin bana yazdiginiz cevap ta ise ; ( sinan bey almanyaya egitim amacli vize alabimeniz icin universite on kaydiniz ve dil kursu kaydinizin olmasi gerekiyor bu iki evrakida biz sizin icin hazirlayip posta ile gonderiyoruz.Bize kayit icin 2 yillik diplomaniz transkritiniz gerekiyor ayrica dil kursu kaydi icin ekte size gonderdigimiz kayit formunu doldurup bize scannerda taratip gondermeniz gerekiyor ) dediniz.
4-bu durum da ben universiteden nasil kabul kagidi alacagim bunu anlatirsaniz sevinirim.diyelim ki kabul aldim sizin sayeniz de vize almam kolaylasabilecek mi
5-simdiden tesekkur ederim vereceginiz cevaplar icin.:))

bu sordugum soru uzerine aldigim cevabi aktariyorum;
sinan bey bizim universite ile protokolumuz var 12 ay on kayit yaptirabiliyorsunz yine biz sizin icin kayit belgesini temin ediyoruz ve kursumuza devam ederken b2 karnnezi gosterdikten sonra kaydiniz onaylanmis oluyor siz ekteki formla bizim kursa kayit olacaksiniz bizim istedigimiz evraklari taratip bize mail atarsaniz univesitenin formunu sizin adiniza biz doldurup kaydinizi yapacagiz evraklariniz tamamlandiktan sonra size kargo ile ulastiracagiz vize isleminiz tabiki kolaylasacak bizim kurumumuz yilda ortalama 350-400 vize basvurusu yapiyor ve konsolosluk tarafindan taniniyoruz

simdi ozellikle hannover de olan arkadaslarimiz yardimci olursa bu konu hakkinda eger reklma olmassa dil kursunun adini da verebilirim ama orda dil kurslarina giden kisilere sordum bu kurs icin mukemmel otesi diyorlar yorumlarinizi bekliyorum....

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 24, 2009 9:46 pm

bahsettigin dil kursu sprachakademie sanirim.. sahibinin adi koksal.. bayagi arastirdim o dil kursunu..

referans olarak sen kimlere sordun peki ??

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Pzt Ağu 24, 2009 10:25 pm

evet sprachakademie kursun adi bizim akrabalar var almanya da onlarin arkadaslari var o kursa giden sonra amcaminoglunun arkadaslari var oraya giden cok ovuyolar egitimini sence nasil kalitelimi deger mi guvenilirmi????

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 24, 2009 11:45 pm

kotu bi dil kursu degil kesinlikle.. ama abartildigi gibi de mukemmel otesi bir dil kursu da diyemem.. :)

ama uniyle ozel anlasma olayi kafama takildi biraz..:) hannover kendi dil kursu icin bile 400 saat istiyorken, ozel bir dil kursuna neden bu kiyagi gecsin.. daha once kuruss nickli arkadasin yasadigi sorunlar kafama takildi..

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 1:50 am

peki burda tam garanti sonucu nasil elde edecegiz ne tavsiye edersiniz cunku eger bu sarti sagliyorsa gercekden guzel cunku uniden kabul aliniyor.ama cevap verirken dediklerine gore sartli kabul aliyor b2 seviyesini ispatladinmi hak kazaniyorsun bide 12 ay sure ile kisitli tutuyor.

demir

Mesaj gönderen demir » Sal Ağu 25, 2009 2:03 am

senden bu islemleri yapmak icin ucret talep ediyormu?
ve eger universite ile anlasmali ise universitenin sitesinde yer aliyormu bu adamlarin ismi. aliyor ise uniyi arayip yada mail atip soracaksin bu adamlar boyle boyle diyor asli astari nedir diye...
ayrica benim burada kayittan anladigim dui-essen niin yaptigi gibi bir dil kursu kayiti soz konusu saniri. ogrenci karti falan filan almak icin. eger oyle birsey bile olsa bu tarihlerde kayit basvuru kabul etmesi anormal degil... ama uniyle irtibat kurman en akillica olur senin adina...

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 2:04 am

anladim o zaman ben onu bi sordurayim hannover uni de okuyan tanidigim birisi var en iyi oyle olucak sanirim....

demir

Mesaj gönderen demir » Sal Ağu 25, 2009 2:06 am

imkanin var ise kendin mail yaz ingilizce veya almanca
yok eger tel veye yuzyuze gorusturebilecegin birisi varsa daha iyi olur cunki bu aralar izin muhabbeti var buralarda kimin izinde olup olmadigini bilemezsin

demir

Mesaj gönderen demir » Sal Ağu 25, 2009 2:12 am

universitenin onayladigi bir dil kursu
http://www.uni-hannover.de/de/studium/i ... /index.php

bu adrestede gorebiliyorsun. dedigi gibi evraklarini ona gonderirsin sana okulla arandaki iletisimi saglayabilir. bilmiyorum hannover da NRW ticket olayi falan varmi varsa onun icin avantajin olur. tabi ki bunlari ucretsiz yapmasi sarti ile:) yazismalarinizda adam ucret konusunu acmamis hic...

demir

Mesaj gönderen demir » Sal Ağu 25, 2009 2:13 am

tabiki ben bunu okumamistim:)

Deutschkenntnisse auf dem Niveau der "Mittelstufe I" oder TestDaF Niveaustufe 3 in allen Teilen sind eine Voraussetzung, um sich fur ein Studium an der Leibniz Universitaet Hannover bewerben zu konnen.

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 2:59 am

bu haber sevindirici hemen simdi mail yazicam zaten hemen cevap veriyorlar eger ucretsiz yapiyorlarsa veya cuzzi bir miktar istiyorlarsa sizce ne yapmaliyim eger boyle yaparsam universite onayli bir sekilde istanbuldaki alman konsolosluguna gitmek var ya da sadece dil kursuna gidip alman konsolosluguna gitmek var hangi sekilde ogrenci adayi vizesi kolay olur ...:)

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 3:05 am

[quote]demir tarafindan yazilan metin:
tabiki ben bunu okumamistim:)

Deutschkenntnisse auf dem Niveau der "Mittelstufe I" oder TestDaF Niveaustufe 3 in allen Teilen sind eine Voraussetzung, um sich fur ein Studium an der Leibniz Universitaet Hannover bewerben zu konnen.
[/quote]

burda ne demek istedigini anladim aciklarmisin:)

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 3:09 am

arkadaslar ayrica dil kursunun sayfasinda hizmetlerimiz basliklari adi altinda su maddeler var orda da dile getirmis

1-Kurumumuzun verdigi kayit belgesi vize almak icin yeterli olmakta Turkiye´de ki Alman konsolosluklari tarafindan cok iyi taninmaktayiz.

6-Almanyada universiteye kayitta ve vize uzatmada ogrencilerimize yardimci oluyoruz.
7-Universite ile birlikte calistigimizdan dolayi Mittelstufe belgesini kurumumuzdan alan ogrenciler universitede oncelik elde ediyorlar.
8-Derslerimiz haftada 20 saat + 5 saat ek ders seklinde sabah yada ogleden sonra gerceklesiyor.
9-Haftada bir defa sinema salonumuzda almanca alt yazili ve yavaslatilmis multimedya gunumuz ve hafta sonlari ogretmenler ile sehir ve ulke turlarimiz var.
10-Ogrencilerimiz kurumumuzdan 35 ulkeye ve Turkiye\'ye sabit telefonlara ucretsiz telefon acabilmekteler.
11-Kurumumuzda kablosuz internet hizmetide mevcuttur.
12-Ayrica liseler icin zengin icerikli yaz okulu programlarimiz mevcuttur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 25, 2009 11:08 am

7-Universite ile birlikte calistigimizdan dolayi Mittelstufe belgesini kurumumuzdan alan ogrenciler universitede oncelik elde ediyorlar.

" Mittelstufe 1 ya da Testdaf Seviye 3 universiteden kabul almak icin gerekli dil sartlari "

Simdi gelelim ilk mesajinda sana atilan cevaba :

sinan bey bizim universite ile protokolumuz var 12 ay on kayit yaptirabiliyorsunz yine biz sizin icin kayit belgesini temin ediyoruz

burasi biraz celisiyo iste :) .. Almanya da hangi ozel dil kursun b1 sertifikasini alirsan al , ozel anlasma olmaksizin uni den kabul alirsin.. Ayrica biz universite tanitimlarini yaparken didik didik ediyoruz ve boyle biseyle hic karsilasmadim hannover tanitiminda.. yani soyle bi yazi yoktu : "universite dil kursuna ve dolayisiyla sartli kabul icin en az b1 seviyesinde almanca bilmeniz gerekir ama ozel bir dil kursu var bakin gidin orda biz kendi dil kursumuza yapmadigimiz kyiagi onlara yapiyoruz, ordan sifirdan bile kabul alin ":)

sayet gercekten uniyle anlasmalari varsa, sor bakalim dil kursuna giderken, uni hannoverin ogrenci kartini alabiliyormusun ??:)

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 12:47 pm

dedim peki sizin universiteye kayit icin ucret aliyormusunuz bana bu maili gonderdiler.....

bizim ucretlerimiz sabittir bir defaya mahsusen 350 e kayit ucreti aliriz ve aylik 245 euro kurs ucretimiz vardir.Kayit ucretine dahil olan hizmetlerimiz(universite kaydi,okul kaydi, havalani karsilama,posta ucretleri,almanyada vize uzatma islemleri,ikamatgah islemleri,hesap acma islemleri,askerlik uzatmak icin dosya acma islemleri,sehir ici %30 indirimli toplu tasima karti,turkiye sabit hatlara ucretsiz telefon gorusmesi dahildir)

demir

Mesaj gönderen demir » Sal Ağu 25, 2009 3:54 pm

ohaa diyorum 350€ kayit ucreti icin. Bonn daki misyonerlerin kursu bile okadar para talep etmiyor. %90 kazanma sansin olmasina ragmen. sifirdan kurs veren alman kurum bul daha mantikli bana gore. eger benim simdiki aklim olsa idi siegene heidelberg e basvururdum. yada direk testdaf icin veya goetheye gider zop icin ugrasirdim...puhaha sokaktan para topluyoruz ya...

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 5:50 pm

peki beyler isk-hannover var bu kursa mail atmisti amcaminoglu bize demislerdi toplam 4 kur gerekiyor 720€ dan 1 kur 2 ay suruyor ve 4 kura kayit olandan 3 kur parasi aliniyor galiba cunku %25 indirimi vARdi galiba bu kurs nasil yorumlarinizi alabilirmiyim yanlis yapmak istemiyorum..

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 5:58 pm

physiker senin sorun buydu;

(sayet gercekten uniyle anlasmalari varsa, sor bakalim dil kursuna giderken, uni hannoverin ogrenci kartini alabiliyormusun ??:)

bende su soruyu sordum sprachakademie\'ye;

peki universiteye on kayit yapiyorsunuz ayrica kursa kayit oluyoruz.bunun sonucunda ben almanya da universite ogrencisinin faydalandigi ozellsklerden faydalanabiliyormuyum ogrenci kimligi falan eger faydalanabiliyorsam nelerden faydalaniyorum.bide bu 350 euro bidefaya mahsus parayi pesin mi aliyosunuz...

sprachakademie nin verdigi cevap da soyle;

hayir universiteye dsh sinavini gecmeden imkanlarindan faydalanamiyorsun 350 euroda bir defaya mahsusu alinan bir ucret

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 25, 2009 6:31 pm

isk kursunu hic duymadim.. ama diger dil kursunun uniyle bi anlasmasinin olup olmadigi mechul :) ornegin bizim sponsor dil kursu rheinland da , uni kabulun dahi olmasa uni due nin ogrenci kimlik kartini aliyorsun, hatta due deki bazi ozel institulerin acmis oldugu bolumlerine dsh olmadan sadece rp nin c1 sertifikasi ile direk baslayabiliyorsun:) uniyle anlasma boyle olur..

dil kursu secerken ilk dikkat edecegin husus, seni ne kadar kisa surede dsh yazabilecek seviyeye getiriyor.. ikincisi ise para tabiki :). bazi arkadaslar aylik 100 euroluk asta kurslarina yaziliyor, ucuz diye.. ama aslinda o kadar cok para ve zaman kaybediyorlar ki.. cunku kurlar arasi 6-7 hafta bosluk oluyor ve 10 ayda yazabilecegin dsh yi en az 15 ay icinde yazabiliyorsun. 5 aylik yeme icme ev kirasi giderlerini koydugun zaman aslinda hangisinin maddi olarak uygun oldugu ortada ama neden boyle bisey yaparlar anlamam, hesap yapmayimi bilmiyorlar acaba:)

kurslar arasinda bence kalite olarak bi ucurum yok, her kurs 3 asagi 5 yukari ayni buna uni kurslari da hatta goethe de dahil.. goethe nin sadece adi var, yani sertifikasi heryerde gecerli, devlete bagli ozerk dil kursu oldugu icin.. isin cogunlugu ogrencinin kendisinde bitiyor..

sinanbar89

Mesaj gönderen sinanbar89 » Sal Ağu 25, 2009 9:17 pm

ya napicaz o zaman rh gibi kurs yokmu hannover de hannover universitesi icin ayni islemleri yapabilen yardimlarinizi bekliorum vardir belki...:blu