Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize icin saglik sigortasi gereklimi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cum Ağu 21, 2009 3:42 pm

arkadaslar kusura bakmayin baslik acmak zorunda kaldim artik vizeye girmeme az kaldi bitek bu kafama takildi burdan bi saglik sigortasi yapmam lazimmi? ben ssk liyim hala? yardim ederseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Ağu 22, 2009 2:42 am

Gerekli ve en az 3 aylik olmali..Sigorta suresine dikkat et vize basvuru formuna yazdigin tarihten bir kac gun oncesinden baslat..

demir

Mesaj gönderen demir » Cmt Ağu 22, 2009 2:47 am

garanti bankasindan (genel de ust katta islem oluyor) veye ak sigortodan yaptirabilirsin. ancak sigortani yaptirirken tc kimlik numarani forma yazdiklarina dikkat et yazmiyor uyaaniklar 100tl civarinda olmasi lazim gene de bir sor eski fiyat sonucta

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Ağu 22, 2009 3:03 am

Bu arada sorunun cevabi
" Genel Hatlariyla Almanya Vizesi " 14. maddede var..
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... read_id=24

SSK ve Emekli Sandigi mensuplari icin hatirlatma ;

Eger TR\'de bu iki sosyal guvenceden birine sahipseniz Almanya\'da egitiminiz sirasinda sigorta masraflarinizi gene bu kurumlarla karsilayabilirsiniz..
Yalniz belirteyim brokratik islemler fazla ve universite egitimi sirasinda mumkun..
Daha fazla bilgi icinse bu kurumlarin mudurluklerine danisin zira bir cok seyler soylemislerdi unuttum hepsini..

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cmt Ağu 22, 2009 8:07 pm

yani ben bu na ne dicem yurt disinda gecerliligi olan saglik sigortasimi isitoyorum dicem? bide en az 3 aylik demissinizde almanyada durum nasil orda dahami ucuzdur burda ben senelikmi yaptirayim nasil olcak?

demir

Mesaj gönderen demir » Cmt Ağu 22, 2009 8:22 pm

alper kardesim senin turkiye de herhangi bir ozel sigorta kurumuna git ( yukarda ornekolarak 2 kurum soyledim ) ve seyehat saglik sigortasi yaptiracam diyorsun ve yaptiriyorsun. buraya geldigin zamanda sen alman sistemine dahil bir sigorta yaptiracaksin ama vize icin turkiye de seyehat saglik sigortasini yaptirmak zorunda sin yada almanya da tanidigin varsa onlara buradan sana bir sigorta yaptirmalarini soyle onlardan lacagin belgeyi kullan.
SSK yi burada kullanmak istiyorsan eger universite baslamis olmasi gerekiyor ve senin de 24 yasindan kucuk olman gerekiyor veya yas konusunda yanlisim olabilir bir arastirman lazim 26 da olabilir. ama ssk yi burada kullanmak istedigin de doktora para oduyorsun faturayi turkiyeden tahsil ediyorsun sikintili bir is acikcasi...

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cmt Ağu 22, 2009 10:18 pm

demir cok sagol bilgilerin icin, pazartesi bi arastircam gidip, size durumu anlatirim..

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Pzr Ağu 23, 2009 1:50 pm

izmir saglik sigortasi istemiyor ankara istiyordu galiba

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Pzt Ağu 24, 2009 11:23 am

alla alla izmirden giden yokmu istiyormu istemiyormu?

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Pzt Ağu 24, 2009 11:59 am

alper bi ist konsoloslugun sitesine bak vize evraklarina bide ayni sekilde ankaraya bak. ist baska seyler istiyor ankara bunlara ilave saglik sigortasida istiyor. ama izmir istemiyor. bakabilirsin web sitesinden izmir.diplo.de mesela bloke hesap 643*12 degilmi izmirde ama istanbul ve ankarada onlar bile farkli

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Pzt Ağu 24, 2009 12:40 pm

valla izmirde konsoloslukta bana 635x12 dendi ve ole imzaladim formumu..bunu izmir konsolosluguna sorabilirmiyiz acaba?istiyormu istemiyormu yani az para deil artik okadar cok yere okadar cok gereksiz paralar oduyorumki iyice canim sikiliyor

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Pzt Ağu 24, 2009 2:18 pm

arkadaslar izmir icin sorunu cozdum konsoloslugu aradim vize icin gerek yok dendi ama vizen cikinca yaptircaksin giderken dedi...