Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Arastirmasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ToLqA

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen ToLqA » Prş Ağu 27, 2009 10:10 am

Almanyadaki universiteleri arastiriyorum ve suan tercihim frankfurt\'daki universite\'nin yaninda gerek frankfurt\'daki is imkanlari olsun gerek Dedemin yasadigi yere yakin olmasindan.Ben orada bilgisayar muhendisligi okumak istiyorum ama oradaki bilgisayar muhendisligi programinin bana 3 yillik oldugunu soylediler bu arada ben ingilizce okuyacagim.Kibrisdaki universite 1 sende hazirlik okulunu okudugum ingilizce hazirligi direk gecebilir miyim? ve ya illede bi sinava mi sokarlar?

deryasiegen

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Ağu 27, 2009 11:01 am

buyuk ihtimal senden toeffldan en az 80 isterler.

demir

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen demir » Prş Ağu 27, 2009 9:17 pm

ingilizceni ispatlaman gerekiyor deryanin da dedigi gibi mesela toffel. universitenin sitesinden direk bakabilirsin ingilizce bolumler hangileri olduguna.
almanyada lisan egitimi 6 veya 7 semester surmekedir buda yaklasik olarak 3 yil

ToLqA

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen ToLqA » Prş Ağu 27, 2009 11:23 pm

tmm ama gorustugum danismanlik sinava gerek olmadigini soyluyor benim zaten seviyem belli (upper) ve bu arada ben orada almanca dil kursuna kac ay gidecem.
bana temel seviye icin 6 ay akedemik kursa gitmem gerektigini soyluyorlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 27, 2009 11:26 pm

direk olarak ingilizce bir bolume basvuru yapiyorsan supper ingilizceni teofl belgesiyle kanitlaman gerekiyor.. ayrica neden almanca istiyorlar senden ??

ToLqA

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen ToLqA » Cum Ağu 28, 2009 12:27 am

temel duzeyde almanca bilmem gerekiyomus neredeyse butun universiteler istiyor neden bide beni toefl sinavi ile ugrastiriyolar ki zaten ben eski okulumda hazirligi gecmisim ve bolum derslerime baslamaya hak kazanmisim

ToLqA

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen ToLqA » Cum Ağu 28, 2009 12:37 am

Yaptigim gorusmeyi aynen yaziyorum
>1-I want to know when I should enroll the course as you know now it

is summer and i think I lost the chance to study this academic year?

> This depends on the language level you\'ve currently got. In our catalogue we will publish a table showing the different amounts of time necessary to pass different exams. If you got an intermediate level of the language, the student will need to apply approximately 1 year before he wants to start the university course:

- it takes us about 1 month to process the booking and find a suitable course / university

- it takes the university at least 2 months to process the enrolment and send out an acceptance

- students then need to apply for their visa (they can\'t apply for the visa before they\'ve received the university conditional acceptance)

- it takes 3 months to do the examination preparation course (students will need to pass an internationally recognised exam such as Cambridge, IELTS, DSH, etc. to be accepted by the university)

- after taking the examination it takes 3 months until the results for the examination are received (in these 3 months the students carries on improving your language in our school)

2-I heard that some programs can be finished in 3 years instead of 4,

is that true, can I do that for comp. engineering?

>This varies from university to university. You can check it on www.daad.com

demir

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen demir » Cum Ağu 28, 2009 12:48 am

hocam ingilizceyi bilmem anlamadim onun icin. ancak temel duzey almanca bilme isini acentan nereden cikartti bilmiyorum. tamam oyle bir sistem var ancak hindistan ile anlasma geregi adam lar burada 6 ay di kursu aliyor sonra ingilizceleri ile uni okuyor. konustuklarindan arkadaslar birsey anlamiyoruz diyorlardi ama her neyse konumuz o degil.
senin konumunda ise lisans duzeyinde almanya da tamamen ingilizce bolum varyok bilmiyorum duyduklarim hep yari almanca yari ingilizce oluyor...

ToLqA

Universite Arastirmasi

Mesaj gönderen ToLqA » Cmt Ağu 29, 2009 11:49 am

Universitenin danismasi ile gorustum ingilizce hazirlik gormeden kurtuldugumu soledi ama almanca kursa gitmem sartmis derslerin %20 almanca dedi :/