Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Belegeleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cengaver_s89

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Sal Ağu 18, 2009 3:13 pm

Konu hakkinda bilgilerin oldugunu biliyorum ancak yeni giden arkadaslardan istenen eklenmesi gereken belgeler var mi onu sormak icin olusturdum. Ben su ana kadar asagidaki belgeleri topladim eksik, gedik, yeni eklenen, fazlalik var mi? Bir yil Azerbaycan\'da dil hazirligi okudum simdide yine lisans icin Almanya\'ya gitmeye calisiyorum.

1- 2 yil gecerli olan pasaport (Azerbaycan\'da iki yillik yaptirmistim)

2- 3 Adet biometrik vesikalik resim.

3- Heidelberg Universitesinden kurs kabul belgesi.

4- OSYM yerlestirme sonuc belgesi. (Azerbaycan Teknik Universitesi Bilg. Muh. bolumu.) (tercume)

5- Lise diplomasi (tercume)

6- Nufus kayit ornegi. (tercume)

7- Ikametgah senedi. (tercume)

8- Askerlik tecil belgesi. (tercume)

9- Sabika kaydi. (tercume)

10- Mezun olduktan sonra ne yaptin? (hazirlik ogrenci belgesi. (tercume)

11- Seyahat saglik sigortasi.

12- Almanya\'dan garantor. (Su anda belgenin gelmesini bekliyorum.)

13- Iyi niyet mektubu. (almanca)

14- 2 adet vize basvuru formu. (almanca)

Tercume edilmis belgelerin ve asillarinin iki ser fotokopisi.

Simdi bir eksik var mi?

Evet arkadaslar benden su belgeleri de istediler onuda gotursen iyi olur dediginiz var mi? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler
.

deryasiegen

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Ağu 18, 2009 3:27 pm

seyahat saglik sigortasini tercume ettirmene gerek yok.

aliyuksel86

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Ağu 18, 2009 6:10 pm

ikametgah senetleri sadece anne ve babaya ait olmali, seninki hicbir ise yaramiyor diye biliyorum...benden sadece anne ve babaminkini aldilar

cengaver_s89

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Çrş Ağu 19, 2009 11:02 am

ikametgah senedini degistirince belgeler tam sanirim. baska bir sey eklemek isteyen var mi?

baran burak

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen baran burak » Çrş Ağu 19, 2009 3:13 pm

1-OSYM yerlestirme sonuc belgesi
2-Lise diplomasi
3-Nufus kayit ornegi
4-Ikametgah senedi
5-Askerlik tecil belgesi.
arkadaslar bu belgelerin tamami mi almancaya tercume edilecek?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 19, 2009 6:51 pm

[quote]cengaver_s89 tarafindan yazilan metin:

1- 2 yil gecerli olan pasaport (Azerbaycan\'da iki yillik yaptirmistim)

2- 3 Adet biometrik vesikalik resim.

3- Heidelberg Universitesinden kurs kabul belgesi.

4- OSYM yerlestirme sonuc belgesi. (Azerbaycan Teknik Universitesi Bilg. Muh. bolumu.) (tercume)

5- Lise diplomasi (tercume)

6- Nufus kayit ornegi. (tercume)

7- Ikametgah senedi. (tercume) (sadece benim ki var problem olur mu?)

Bazen istiyorlar bu belgeyi ama yinede yaninda bulunsun.Ebeveynlerin ve senin.

8- Askerlik tecil belgesi. (tercume)

9- Sabika kaydi. (tercume)

10- Mezun olduktan sonra ne yaptin? (Azerbaycan\'dan gelirken ogrenci belgemi getirmistim onu versem olur mu?) (tercume)

11- Seyahat saglik sigortasi. (Nereden yaptirmami tavsiye edersiniz. Tercume ettirme geregi var mi?)

Eski fiyatlar degisti o yuzden hangisi suan ucuz bilemiyorum ancak Garanti Bankasi,ING BANK bunlari pek pahali degildi sanirim.

12- Almanya\'dan garantor. (Su anda belgenin gelmesini bekliyorum.)

13- Iyi niyet mektubu (tercume)[/quote]

aliyuksel86

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Prş Ağu 20, 2009 5:18 pm

seyahat saglik sigortasi su an en ucuz Basak Groupama\'da yapiliyor...1 yillik 48 Euro odedim

deryasiegen

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Ağu 20, 2009 6:12 pm

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
seyahat saglik sigortasi su an en ucuz Basak Groupama\'da yapiliyor...1 yillik 48 Euro odedim[/quote]
cok tesekkurler ali,cok ise yaradi bu bilgi.

deryasiegen

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Ağu 20, 2009 6:18 pm

ali peki sen dil kursu gorecegin donem icin de mi yaptirdin?3 aylik yetmiyor mu?yani dil kursu esnansinda seyahat saglik sigortasini kabul ediyorlar mi?

cengaver_s89

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Cum Ağu 21, 2009 6:33 pm

evet arkadaslar nasip olursa bu belgelerle 25 Agustos\'da gorusmeye gitmek istiyorum. Son olarak baska bir sey eklemek isteyen var mi ?

xstern

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 21, 2009 6:46 pm

evet arkadaslar nasip olursa bu belgelerle 25 Agustos\'da gorusmeye gitmek istiyorum. Son olarak baska bir sey eklemek isteyen var mi ? [/quote]

konsolostuktan hic bi bilgi almadin mi hangi belgelerin getirelecegine dair? son bi kez oranin sitesinden bakip belgelerini kontrol et..

aliyuksel86

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 21, 2009 6:57 pm

derya benim dil kursum yaklasik 1 sene surecek, simdi saglik sigortasi soyle isliyor: sen 1 yillik sigorta satin aliyorsun ama bu su anlama geliyor; 1 yil icindeki giris cikislarin icin..ancak bu 1 yillik sigortanin kapsami 92 gun ile sinirli, yani 3 ay...bu sure bittikten sonra senin tekrar oradan baska bi sigorta daha yaptirman gerekecek..3 aylik sigorta satin alsan bu gun olarak daha az bir sureyi kapsayacak...zaten aralarindada fiyat farki pek yok : 3 aylik sigorta tutari 30 Euro, 6 aylik sigorta tutari 40 Euro ve 1 yillik sigorta tutari 48 Euro

cengaver_s89

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Pzt Ağu 24, 2009 10:49 am

[quote]xstern tarafindan yazilan metin:
evet arkadaslar nasip olursa bu belgelerle 25 Agustos\'da gorusmeye gitmek istiyorum. Son olarak baska bir sey eklemek isteyen var mi ? [/quote]

konsolostuktan hic bi bilgi almadin mi hangi belgelerin getirelecegine dair? son bi kez oranin sitesinden bakip belgelerini kontrol et..[/quote]

tabi baktim ama konsoloslugun sitesinde sabika kaydi, nufus kagit ornegi, askerlik tecil belgesi gibi belgeler yazmiyor ama sonradan isteyip ekletiyolarmis. ona gore hazirlik li gitmeye calisiyorum son giden arkadaslardan yeni bir seyler istemislerse ekletecektim.

baska bir soru , garantor belgesini tercume ettirecekmiyiz. iyi niyet mektubunun Turkce\'sinide koyalim mi?

aliyuksel86

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Ağu 24, 2009 12:49 pm

eger kafalarinda suphe varsa o belgeleri ek olarak istiyorlar, ama sende suphe uyandiracak bi durum yok, bende vermedim ve hic sormadilar bile ama ne olur ne olmaz diye yanima almistim ancak nufus kayit ornegi kesinlikle istiyorlar diye biliyorum....garantor belgesine gelince hatirladigim kadariyla almanyadan senin garantorun, yani o belge zaten almanca orjinal bir belge olarak gelecek sana herhangi bisey yapmana gerek yok....ve iyi niyet mektubunuda almanca yazmissin zaten turkcesi gereksiz

alp22

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Ağu 24, 2009 12:54 pm

ya istanbul konsoloslugu sitesinde hangi belgelerin turkce tercumelerini notere onaylatcagimiz yazmiyo...yakin zamanda istanbuldan vize gorusmesine giden oldu mu..hangilerinden noter onayi istemisler.

aliyuksel86

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Ağu 24, 2009 12:57 pm

hicbir sekilde tercumeleri notere onaylatmana gerek yok, sadece tercumenin noter yeminli bir tercuman tarafindan yapilmasi gerekiyor

alp22

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Ağu 24, 2009 12:58 pm

cok sevindim yaaa:)valla noterlere para bayilmaktan kurtulduk eminsiniz degil mi hic bir belgeye gerek yok mu

cengaver_s89

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Pzt Ağu 24, 2009 2:03 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
cok sevindim yaaa:)valla noterlere para bayilmaktan kurtulduk eminsiniz degil mi hic bir belgeye gerek yok mu[/quote]

evet alp gaga :) noter tastigine gerek yok. ben yapmadim. bu arada isler nasil gaga hangi asamadasin ne zaman gideceksin konsolosluga..

Alper Ayer

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen Alper Ayer » Pzt Ağu 24, 2009 2:24 pm

izmirde tercumeye bile gerek yok :) direk turkce ver evraklari ben ole yapicam

Gurhan

Vize Belegeleri

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Ağu 24, 2009 2:39 pm

simdi bende izmirden giricm osym belgesi eve gelmiyormus en azindan onun ciktisini alip noter e onaylatip diploma ve onu tercume ettiricem, ne olur ne olmaz istemiyorlar ama yinede yapayim.