Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

arkadaslar illaki nerede ikamet edeceksek ordaki havaalanina mi bilet almaliyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mechanical

arkadaslar illaki nerede ikamet edeceksek ordaki havaalanina mi bilet almaliyim?

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Ağu 17, 2009 5:31 pm

arkadaslar ben bugun bilet alacagim 24une.biraz gec kaldim. ama buldum bilet.benm vizemde aciklamalar bolumunde aufenthaltsanzeige nach einreise abh. stv dusseldorf yaziyor.

sanirim bu vizeyle trye gitmeye bi hakkim var anladigim kadariyla.ama sorum bu degil..

ben dusseldorfta ikamet edecegim..ucak biletimde illaki dusseldorf havaalanina mi olmali????

ben dortmunda daha ucuz bilet buldum, dortmund havaalanina alsamda ordan dusseldorfa gitsem olur mu

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 17, 2009 5:43 pm

Almanya icinde istedigin yere alabilirsin biletini sorun olmaz..Sadece Almanya\'da havaalaninda ki gorevli, Dusseldorf\'a nasil gidecegini sorabilir o kadar..
Nerede ucuz bulduysan oraya al..Dortmund daha ucuzdur,kucuk oldugu icin.

"sanirim bu vizeyle trye gitmeye bi hakkim var anladigim kadariyla " ne demek istedigini tam anlayamadim.. 3 aylik gecici vizeyle TR\'ye gidemezsin,daha dogrusu Almanya disina cikamazsin,ciksan da geri gelemezsin.. =) Uzattirdiktan sonra Schengen Vizesi\'ne donusur ve seyahat edebilirsin.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Ağu 17, 2009 5:51 pm

cok sagol dostum acele cvp verdigin icin.bn o zaman dortmunda aliyorum bileti.cunku 60 euro daha ucuz.

ben ordaki aciklamayi anlayamadim.dedigin dogrudur o zaman seyahat hakkim yok bu vizeyle trye.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 17, 2009 6:35 pm

once bi duzeltme yapalim.. 3 aylik vizeyle geldiginde , oturum uzatmadan da , 3 aylik vizenin suresi dolmadan ( son gune kadar ) tr ye gidip tekrar almanya ya girme hakkin var..

aufenthaltsanzeige nach einreise abh. stv dusseldorf .. yazmasinin sebebi de senin belgelerinin dusseldorf daki yabancilar dairesine gittigini orda sana ait bi dosya acilacagini ve bu 3 aylik donemde dusseldorf disinda baska bi sehirde oturum alamayacagini gosterir..

ayrica almanya ya vize aldiysan istersen berlin e in, farketmez.:)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Ağu 18, 2009 11:54 pm

physiker bende seni duzelteyim. vizelerde multi yaziyor. eger bu sekilde ise istedigin kadfar gris cikis yapiyliyor. eger tam hatirliyamiyorum ama einreise seklinde ise 1 kere girebiliyorsun. hatta bir arkadasimin oyleydi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 19, 2009 5:05 am

hayir yolcu %100 eminim, turist vizesi de aldiginda einreise diye yazilir ki 3 aylik vize alsan ve 1. ayin sonunda geri donsen tr ye , 2-3 hafta sonra cikar geri gelirsin istersen.zaten einreise ne demek ki ? ein + reise olarak dusunme

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 19, 2009 7:28 pm

Gurkan haklisin ama TR\'de ozellikle bunu sordurmustum ve tek girisin var dediler..
" Anzahl der Einresien 1" yaziyordu benimkisinde de.

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Ağu 19, 2009 11:45 pm

ben ismini hatirlamadigimi soyledim. tam emin degilim isminden ama tek girislik de var. cok girislik te. MULTI yaziyorsa istedigin kadar giris cikis var.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 20, 2009 12:07 am

benim de einreise yaziyordu.. ama bi ara gidecek olmustum, geri donebilirmiyim diye de sormustum. vize bitene kadar donebilirsin demislerdi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 20, 2009 12:20 am

Peki acaba daha sonra tekrar Almanya\'ya girebilirsin dediler mi ? :D