Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil kursu ucreti..........

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
diji

Mesaj gönderen diji » Pzr Ağu 16, 2009 2:31 am

arkadaslar merhaba

ben genelde cevabimi forumda saatlerce dolasarak aramayi tercih edip fazla kirlilik yaratmama taraftari olarak bi konuda takildim simdi vize basvuru sirasinda istenilen dil kursu kabul belgesini olayi . Ben bi kursla gorussem oraya para yatirmadan sartli kabul belgesi alsam parayi almanyaya gidince yatiracagimi soylesem vize gorusmesine oyle gitmsem olmuyomu illa para yatirip ben para yatirdim mi demem gerekiyo cunki forumda bi yerde dil kursu icin yatirdigin ucretin makbuzu iistenyo gibi birseyler yaziyodu neden soruyorum olduda gidemedim benim 600- 700 € yanmasin burda onu kazanmak baya zaman aliyoda :D

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzr Ağu 16, 2009 10:24 am

eger basvurunu erken yaparsan paran yanmaz, benim bremende kaydoldugum dil kursu eger kurs baslamadan 4 hafta once iptal edersen parani geri alirsin dedi, eger bir hafta kala iptal edersen %50, 1 gun kala iptal dersen %80 kesilir, sanirim diger kurslardada sistem boyle isliyor...Ne kadar cok para yatirirsan vize icin kolaylik olur cunku bir nevi orada uzun sureli egitim gorecegini kanitlamis oluyorsun yani kafalarindaki soru isaretlerinden bir kismini ortadan kaldiriyorsun...bence kursla bir gorus durumunuda anlat belkide cok az bir kesintide yapabilirler cunku cok yardimci olmaya calisiyorlar...detayli bilgiyi al onlardan, hangi sehirde gideceksin kursa ?

diji

Mesaj gönderen diji » Pzr Ağu 16, 2009 3:15 pm

yani diyosunki illa parayatirman lazim yatirmak gerekiyosa yatircaz baska yolu yok biz NRW eyaletinde hagen cevresinde bi kursa gitmek zorundayiz cunki kalicak yerimiz orda

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Pzr Ağu 16, 2009 3:36 pm

benimde kafama takilan olay sudur: almanyada bir dil kursuna 3 aylik kayit oldugumuzda vize cikmazsa yatirdigimiz paranin tamami yaniyor mu?

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Ağu 16, 2009 7:02 pm

bu kayit yaptigin kursla anlasmaya bagli. kimileri 100 euro kesiyor kimileri 50 kimileri belki daha fazla. ama 100 euro civari bir kesinti olur

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Pzr Ağu 16, 2009 7:29 pm

peki dil kursu kaydini donduramazmiyiz vize cikana kadar

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Ağu 16, 2009 8:15 pm

dondurma felan unilerde olur hic dilkurslarinda duymadim. kaldiki olsa bile vizeye bavururken 100€ dan kacmak icin kaydini donduran birinin vizeni inceleyen memurlar tarafindan nasil karsilanir oda ayri bir konu. bu olayi fazla karistirmaya gerek yok. hangi dilkursuna gitmek istiyorsan o dil kursuna sorarsin vize red gelirse ne kadar kesinti olur. bunun disinda baska seylere basvurmak sana zarar vermekten baska birsey getirmez

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ağu 16, 2009 10:56 pm

Yolcu\'nun dedikleri dogru..Aklinizin karismasinada gerek yok cunku paranin tamami yanma diye birsey soz konusu olamaz ancak illaki bir komisyon odersin bunuda kayit olacagin yere sorman lazim.
Parayi yatirmadan "Bescheinigung" (kursun ogrencisi olduguna dair kayit belgesi ) vermezler.

diji

Mesaj gönderen diji » Pzr Ağu 16, 2009 11:03 pm

bu cevabi bekliyodum iste tesekkurler yani o belgeyi alabilmek icin odeme yapicaz ve bunun sonucunda gittigin kursa bagli olarak iade durumunda ya belli bi komisyon karsiligi parani geri vercekler yada hic kesinti yapmadan vercekler tekrar tesekkurler baska sorularda gorusmek dilegiyle... :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ağu 16, 2009 11:30 pm

Rica ederiz yeni sorularini beklyioruzzz...Yaz bize :D