Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize-evrak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 3:32 pm

arkadaslar, simdi konsoloslugun sitesine baktim da burda yazilanlardan daha az belge istiyorlar (sabika kaydi, ikametgah vs..) bir de eger bloke hesapla gidilecekse maas bordrosuna, tapulara falan gerek yok degil mi? kafam karisti..

deryasiegen

vize-evrak

Mesaj gönderen deryasiegen » Cum Ağu 14, 2009 3:40 pm

sen yazmasa da gotur derim ben.ben erasmusla giderken telefonla randevu aldigim bayan bana vukuatli nufus ornegini soylememisti mesela ,ben de goturmemistim,sonra eksik evrak diye geri geldi.
benim sana tavisyem konsoloslugun sitesinden kontrol et,burda soylenenleri dikkate al ve telefonla randevu aldigin bayanin soylediklerini de hesaba kat,hepsini birden gotur.eksik evrak die geri gelmesin.belli olmuyo cunku.

xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 3:53 pm

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
sen yazmasa da gotur derim ben.ben erasmusla giderken telefonla randevu aldigim bayan bana vukuatli nufus ornegini soylememisti mesela ,ben de goturmemistim,sonra eksik evrak diye geri geldi.
benim sana tavisyem konsoloslugun sitesinden kontrol et,burda soylenenleri dikkate al ve telefonla randevu aldigin bayanin soylediklerini de hesaba kat,hepsini birden gotur.eksik evrak die geri gelmesin.belli olmuyo cunku.[/quote]

telefonla randevu alirken oradaki kisi belgeleri soyluyor demek, peki bir mail atip sorsam hangi evraklarin lazim olaccagini...her konsoloslukta farkli mi olyor ne..

deryasiegen

vize-evrak

Mesaj gönderen deryasiegen » Cum Ağu 14, 2009 4:02 pm

ztn vize gorusmesi icin telefonla randevu alacaksin ve o esnada sana belgeleri soyleyecekler,fakat dedigim gibi eksik soyleyebiliyorlar.bu kisim butun alman konsolosluklarinda ayni.mail at,sansini dene ,cevap da verebilirler tabi.

xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 4:19 pm

eger bloke acip gidilecekse tapu, maas bordrosu vs.. bunlara gerek var mi??

aliyuksel86

vize-evrak

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 14, 2009 4:27 pm

eger ogrenci adayi olarak gidiyorsan bloke hesap yada almanyadan garantor en saglam is...maas bordrosu yada tapuyu sana almanyadan garantor olacak birileri varsa kendilerine ait olanlari bagli olduklari yabancilar subesine goturerek sana garantor kagidi alabilirler...Senin buradaki ailene ait olan tapu, arac ruhsati, maas bordrosu gibi evraklar bir mucize olmadikca ise yaramaz. Vukuatli nufus kayit ornegini kesin istiyorlar ancak sabika kaydini istemiyorlar ogrenciysen ben rastlamadim hic

xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 4:32 pm

vukuatli nfus kayit nedir, ikametgah belgesi mi??

aliyuksel86

vize-evrak

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 14, 2009 4:33 pm

hangi sehirden basvuru yapacaksin ? ankaradan yapacaksan bana attiklari maili sana gondereyim...iks\'den randevu almadan belgelerin hazir olsun cunku ertesi gune bile randevu verebiliyorsan bazen bana oldugu gibi

aliyuksel86

vize-evrak

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 14, 2009 5:13 pm

vukuatli nufus kayit ornegi icinde anne baba ve tum kardeslerinin bilgilerinin yer aldigi; ve her aile bireyinin evlilik, olum vb. gibi hayati olaylarinin kaydedildigi belgedir. Bagli oldugun nufus mudurlugunden ucretsiz temin edebilirsin...Anne ve bananin ikametgahlarini istiyorlar Turkiyede oturduklarini belgelemek icin, seninkine gerek yok.

xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 5:19 pm

yok ben istanbuldan girecegim. peki bu ucak bileti de istendi mi senden??

aliyuksel86

vize-evrak

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 14, 2009 5:33 pm

hayir gorusmede lafi bile gecmedi ucak biletinin zaten istenen belgeler arasindada yok hicbiryerde

xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 5:50 pm

1. peki uninin ogrencisi durumundaysak bizim alacagimiz vize ogrenci vizesi oluyor herhalde, ogrenci adayi vizesi degil. dogru muyum??

2. boyle soruyorum ama, sitede yazilanlarin cogu turkiyeden hic ya da az bilenler icin. benimkisi dil kursu olmadgi icin (ben direkt dsh ya giriyorum), pasaportun suresi ne kadar olmali, en az 1 senelik mi yoksa 6 aylik mi? ozetle benim oturum iznim nasil olacak (3 aylik olmayacak degil mi?)

aliyuksel86

vize-evrak

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 14, 2009 6:19 pm

tam olarak bilmiyorum ama sanirim istenen belgeler arasinda pek bir fark yok sadece dil kursuna gidecek olanlardan ek olarak belirlenen ders saatlerine uygun bir dil kursuna kayit belgesi ve oradan gonderilecek ucretinin odendigini gosteren bir belge isteniyor..vize islemleri icinde adi \'\'Ogrenci/Ogrenci Adayi Vizesi\'\' olarak ayni geciyor ancak fark kabul cevabi gelince cikiyor yani direk ogrenci olarak gidiyorsan Ogrenci vizesi, ogrenci adayi olarak gidiyorsan Ogrenci adayi vizesi geliyor bildigim kadariyla. Egitimin uzun sureli olacagi icin 3 aylik vizeye basvurmayacaksin o yuzden de pasaportun en az 1 yillik olmali, yanlisim varsa diger arkadaslar duzeltirlerse sevinirim

xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 8:29 pm

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
tam olarak bilmiyorum ama sanirim istenen belgeler arasinda pek bir fark yok sadece dil kursuna gidecek olanlardan ek olarak belirlenen ders saatlerine uygun bir dil kursuna kayit belgesi ve oradan gonderilecek ucretinin odendigini gosteren bir belge isteniyor..vize islemleri icinde adi \'\'Ogrenci/Ogrenci Adayi Vizesi\'\' olarak ayni geciyor ancak fark kabul cevabi gelince cikiyor yani direk ogrenci olarak gidiyorsan Ogrenci vizesi, ogrenci adayi olarak gidiyorsan Ogrenci adayi vizesi geliyor bildigim kadariyla. Egitimin uzun sureli olacagi icin 3 aylik vizeye basvurmayacaksin o yuzden de pasaportun en az 1 yillik olmali, yanlisim varsa diger arkadaslar duzeltirlerse sevinirim[/quote]

peki benim simdi elimde suresi haziran 2010\'da biten bi pasaportum var. bunu daha turkiyedeyken 1 yilligina tamamlasam, herhangi bir ucret odeyecek miyim?

aliyuksel86

vize-evrak

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 14, 2009 8:46 pm

bir ara 1-3-6 ay pasaport uzatma ucretinin 50 lira civarinda oldugunu hatirliyorum, istanbul emniyet mudurlugunun sitesinde yazar mutlaka kesin ucretler incele istersen hepsini belki daha fazla uzatmak istersin, yalniz almanyada uzatmakla turkiyeden uzatmak arasinda cok fiyat farki var...ama sen once turkiyeden en azindan 1 yila tamamlatmalisin

xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 8:55 pm

aslinda en iyisi 2 yilliga uzatmak, sonra da boyle uzatmayla ugrasmamak gibi geliyor. boyle birsey olabilir mi ki??

aliyuksel86

vize-evrak

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 14, 2009 9:00 pm

tabiki ben ne olur ne olmaz diye 3 yil aldim herhangi bir askerlik sorununa karsi, cunku askerlik tecil tarihin bittiginde eger pasaportun biterse orada kesinlikle uzatmiyorlarmis ve bu nedenle apar topar turkiyede askere aliyorlarmis...boyle bir hikaye var bence egitim suren ne kadarsa o kadar uzat kafan rahat olsun

xstern

vize-evrak

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 14, 2009 9:03 pm

haklisin, sonradan ugrasmamak icin. en iyisi ben de 3 yila uzatayim.