Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu 3 Aylik

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Çrş Tem 29, 2009 8:18 pm

Merhaba arkadaslar foruma yeni uye oldum , oncelikle herkese merhaba...

Bu sene liseden menzun oldum , ve YDS ye almancadan girip universiteye yerlesebiliyorum (alman dili ve edebiyati).

Ben Kasim\'da Almanya\'ya 3 ay dil kursu icin gidecegim.Hedefim Almanca sorunumu bitirip universiteyi rahatlikla bitirmek...

Simdi vize basvurumu Ekim\'in ikinci haftasi yapacagim.Dil kursuna 850 $ verdim.Alman birinin yaninda kalacagim , kendisi bana garantor olacak , oradaki herseyimi karsiliyacak.Kendisi 4000 $ aliyor meslegide okulda direktor.Garantor olamamasi gibi hic bir sebeb yok,bunun disinda ben bloke hesaba ihtiyac duyarmiyim duyarsam neden?Almanca seviyem B1 duzeyinde(almanca kursuna gittim , buna dair belgelerimde var).Konsoloslukta gosterecegim.Ekstra olarak neler gosterebilirim(tapu,garantor disinda)??

Gecen yilda vize basvurusunda bulundum 1 aylik bu almana gitcektim staj ve dil icin ama o zaman almancam yoktu ,yasim kucuktu,bu sebeblerden dusunuyorum olumsuz cevap geldi ,yabancilar kanununda inceleme sonucu vizeniz olumsuzdur gibisinden.Bu 2. basvuruda etkili olur mu?

Birde universiteye kayidimi yaptirip sonra dondurcam gelcek yil baslicam,siz bu konuda ne dusunuyorsunuz?Sizce nasil yapmaliyim?

Simdi ben Almanyaya gidene kadar daima burada olcam.Forumdan beklentim sizin tecrubelerinizle dil kursu vizesini almak ...

Cevaplariniz ve dusunceleriniz icin simdiden tesekkur ediyorum...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 29, 2009 9:07 pm

slm oncelikle hos geldin..

garantorun varsa bloke hesap actirmana gerek yok.. daha once vize den red yemen bu durumu etkilemez.. fakat, kisa sureli dil ogrenmek icin dil kursu vizelerine genelde red geliyor.. ozellikle okulu dondurup basvurursan buyuk ihtimal yine red yersin. vize icin gerekli evraklari vs , asagidaki basliklardan inceleyebilirsin :

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=7

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Çrş Tem 29, 2009 9:26 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
slm oncelikle hos geldin..

garantorun varsa bloke hesap actirmana gerek yok.. daha once vize den red yemen bu durumu etkilemez.. fakat, kisa sureli dil ogrenmek icin dil kursu vizelerine genelde red geliyor.. ozellikle okulu dondurup basvurursan buyuk ihtimal yine red yersin. vize icin gerekli evraklari vs , asagidaki basliklardan inceleyebilirsin :

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=7

[/quote]

3 aylik kisa sure off moralim bozuldu gercekleri bilmek iyidir ama ...acik konustugun icin tesekkurler , ne yapmaliyim o zaman?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 29, 2009 11:27 pm

Eger universitede devamsizlik sorun yaratmayacaksa bunu bir sekilde ayarlarsan sorun olmaz avantaj olur.Konsolosluga\'da bolumun eger "Alman Dili ve Edebiyati" olursa,dersin okuldan iznim var kendimi gelistirmek icin gidiyorum diye.

Diger bir alternatifin turistik vizeyle basvurman.Oda 3 aylik suruyor ve kursa gene kaydolabilirsin ancak tabi bunu konsolosluga soylemeyeceksin..

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Prş Tem 30, 2009 12:45 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Eger universitede devamsizlik sorun yaratmayacaksa bunu bir sekilde ayarlarsan sorun olmaz avantaj olur.Konsolosluga\'da bolumun eger "Alman Dili ve Edebiyati" olursa,dersin okuldan iznim var kendimi gelistirmek icin gidiyorum diye.

Diger bir alternatifin turistik vizeyle basvurman.Oda 3 aylik suruyor ve kursa gene kaydolabilirsin ancak tabi bunu konsolosluga soylemeyeceksin..[/quote]

peki universiteden almanca ogrenmem gerektigine dair bir belge alsam ... iznim oldugunu gostersem ... o zaman sorun olmaz kasim da gitcegim islemlerimi 1 ay oncesinde baslatcam...

boyle mumkunmu vizeyi almam???

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 30, 2009 2:32 pm

ihtimal biraz daha artar.. fakat anlamadigim sey neden yaz tatilinde yapmiyorsun da 1 yilini kaybediyorsun ?

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Prş Tem 30, 2009 4:57 pm

ihtimal biraz daha artar.. fakat anlamadigim sey neden yaz tatilinde yapmiyorsun da 1 yilini kaybediyorsun ?[/quote]

gelcek yil sinava ekrar girip full yapmak istiyorum.En iyi taninmis universitede Gazi universitesi yada ankara ikinsinden birinde Almanca Ogretmenligi okumak istiyorum, eger tutmazsa zaten alt yapim var almanca universiteme devam ederim...yani 1 yili kayip bulmuyorum...

vizeyi nasil alabilirim dil kursu icin sadece 3 ay , ogrenci vizesi almicam dil kursu vizesi alicam cunku almanyada okumayi dusunmuyorum oranin kulturunu tanimak almanlari tanimak ve almanca dilini orada en iyi sekilde duyarak gorerek isiterek konusarak surekli pratik yaparak azmimle basarabilirim, 3 ayda seviyem B1 gibi bunu C1 yada C2 ye yakin yapabilirim...

lutfen yardim edin su almanca derdimi ortadan kaldirmak istiyorum , universitede almanca derslerden en iyi notlari ben almak birincilikle bitirmek , dereceyle bitirmek istiyorum..bu yuzden vizeyi almam lazim...bu firsat elime gecmez birdaha kalcak yerimde var garantorumde var , alman butun sorumluluklarini uzerine aliyor ...

help me please

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 30, 2009 5:36 pm

datsuzcadu ;
" Bu sene liseden menzun oldum , ve YDS ye almancadan girip universiteye yerlesebiliyorum (alman dili ve edebiyati). "
demissin yani YDS yapilmistir coktan,sonuclarida aciklanmistir ve suan tercih asamasinda misin tam anlayamadim burayi ?

Fazla dusunmene gerek yok ihtimaller sunlar :

1- Physiker\'in dedigi gibi eger kayitlarla ugrasmiyorsan universite acilincaya kadar bostasin, yani bu yaz git derim.Hatta turistik vizeye basvur nede olsa okulun var mutlaka Ekim\'de geri donmek zorundasin.Ve Turistik vize 1-2 gunde belli oluyor oda 3 aylik sureyi kapsiyor.Dil kursu vizeside sart degil turistik vizeylede dil kursuna kayit yaparsin.

2- Universiteye kaydini yaptirirsin,bir ay gidersin sonra okulla konusup Almanya durumunu anlatirsin ve izin istersin hatta okulundanda yazi alirsan daha iyi olur.Gider dil kursu vizesine basvurusun.

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Prş Tem 30, 2009 5:49 pm

datsuzcadu ;
" Bu sene liseden menzun oldum , ve YDS ye almancadan girip universiteye yerlesebiliyorum (alman dili ve edebiyati). "
demissin yani YDS yapilmistir coktan,sonuclarida aciklanmistir ve suan tercih asamasinda misin tam anlayamadim burayi ?

Fazla dusunmene gerek yok ihtimaller sunlar :

1- Physiker\'in dedigi gibi eger kayitlarla ugrasmiyorsan universite acilincaya kadar bostasin, yani bu yaz git derim.Hatta turistik vizeye basvur nede olsa okulun var mutlaka Ekim\'de geri donmek zorundasin.Ve Turistik vize 1-2 gunde belli oluyor oda 3 aylik sureyi kapsiyor.Dil kursu vizeside sart degil turistik vizeylede dil kursuna kayit yaparsin.

2- Universiteye kaydini yaptirirsin,bir ay gidersin sonra okulla konusup Almanya durumunu anlatirsin ve izin istersin hatta okulundanda yazi alirsan daha iyi olur.Gider dil kursu vizesine basvurusun.[/quote]

tercihimi yaptim ve Alman dili ve edebiyati garanti geliyor,20 agustos gibi kayidimi yaptircam universiteye...

Birinci iihtimal artik cok gec kendimi ikinci ihtimale gore ayarladim...Bunu arastirdim konustum dil kursu icin gidersen amacin oldugu icin avantajin vardi o yuzden bu yontemi sectim...buna gore hareket etmek istiyorum...

ikinci ihtimali yapmam mumkun gitcegim universitede ablam prefosor tip ogretmeni bolum yonetmeniyle konusur kagit falan izni rahatca alabiliriz...

tesekkurler oncelikle ...

simdi konsoluga vizeyi garantiye almak icin ek olarak;ebeyvenlerime ait tapu(ev , arsa ,araba) goturcem , ganatorumde aldigi maasa dair evrak ve yabancilar kanununda garantor belgesi alacak ve yabancilar polisinda saglik sigortasi alacak...bunun disinda neler onerirsiniz?
FuNdeRSchatteN tekrar tesekkurler yazdigin icin

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 30, 2009 6:01 pm

Rica ederim,madem kayit islemlerin var dert etme universiteye kaydini yaptir,bir ay basla okuldan alacagin kagitla basvurman garanti olur..
Vize evraklari icin nerede ikamet ediyorsan o konsoloslugun sitesine bak ve birde bizim derledigimiz yazi var oda isine yarar ;

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... read_id=24

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Prş Tem 30, 2009 6:09 pm

hmmm istedigim hersey mevcut burada cok cok tesekkurler...

Son olarak birsey kaliyor ki konsoloslukta sorulan sorular ve cevaplari simdi burasi cok onemli gorevliyi ikna etmem gerek , kullanacagim kelimelerle guzel edebiyat yapmam gerekli diye dusunuyorum.

birde konsoloslukta inanmalari icin sinir sorular soruyorlar bunlarida sormalilar.ornegin\'\'bununla nerde tanistin?ne konusuyorsun bu almanla?neden sana garantor oluyor?seni neden gelmene yardim ediyor?amacin ne dogru konus?bana gercekleri soyle?nicin geldi bu alman size?neden tr de almanca kursuna gitmiyorsunda almanyada gidiyorsun? boyle sorular soracaklar kesin eminim...
ben bu sorularin cevaplarini kesin ve acik sekilde veremem suphelenirler zaten cok heyecanlanirim orada bu sorular ne olacak lutfen bir cozum bulubilirmisiniz?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 30, 2009 6:25 pm

Okulun olduktan sonra bu kadar supheci olmazlar kaydini dondurmuyorsun nede olsa geri donmek zorundasin..
Yani biraz gercekleri soyle derim..

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Prş Tem 30, 2009 7:48 pm

yalan soylediginde onlar hemen teshis ediyorlar o derece zekiler bende gercekleri soylucem ama bu sorulara mantikli kisa ve net cevaplar istiyorum.. o yuzden bu sorulara ne diye cevap veriecegim, cok karmakarisik???

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 30, 2009 8:24 pm

kusura bakma biraz karamsar yaklasiyorum ama boyle olmasi daha iyi sanirim. :) simdi ordaki elemanlarin hangi mantiga gore dusunduklerini iyi biliyorum diyebilirim.. acikca soyle dusunecekler : bu universiteyi kazanmis, ne diye dondurup 3 ay icin almanya ya gidiyor.. almancayi burda da ogrenebilir.. ornegin goethe de ve daha ucuza gelecek.. acaba 3 ay diye gidiyorum diyip orda temellimi kalacak diye dusuneceklerdir.. bi de 3 aylik dil kursu icin sadece firmalarin yolladigi kisilere vize veriliyor.. yoksa onune gelen gelebilirdi almanya ya..

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Prş Tem 30, 2009 10:00 pm

ben universite mudurumle konusup izin alacagim durumumu anlatacagim.almanca ogrenmesi gerektigine dair evrak alacagim.bunu gostererek gitcegim.

physiker sen bana yardimci olabilirsin , ama belirteyim almanyada kalmiyacagim dil kursum bitince geri donus yapacagim turkiyeye,bolumum almanca almanyanin kulturunu tanimak ve almancami en ust seviyeye getirip iyi bir kariyer yapmak istiyorum.gelcek senede gircem sinava belki daha iyi universite kazanabilirim...cildirmak uzereyim valla , icime atmisim illada almanyada almanca ogrenip kulturunu ogrenip gormek insanlarini tanimak istiyorum yasayarak... lutfen bir yol gosterin...sabrim tukendi :lan

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Prş Tem 30, 2009 10:03 pm

kusura bakma biraz karamsar yaklasiyorum ama boyle olmasi daha iyi sanirim. :) simdi ordaki elemanlarin hangi mantiga gore dusunduklerini iyi biliyorum diyebilirim.. acikca soyle dusunecekler : bu universiteyi kazanmis, ne diye dondurup 3 ay icin almanya ya gidiyor.. almancayi burda da ogrenebilir.. ornegin goethe de ve daha ucuza gelecek.. acaba 3 ay diye gidiyorum diyip orda temellimi kalacak diye dusuneceklerdir.. bi de 3 aylik dil kursu icin sadece firmalarin yolladigi kisilere vize veriliyor.. yoksa onune gelen gelebilirdi almanya ya.. [/quote]

bende sizden bu konuda yardim istiyorum , almanyadaki firma cok guzel gitcegim kursunki 23 senelik gecmisi var ,... allmanyada kalmak istemiyorum o yuzdden oyle dusunmesinler bu dusuncelerini nasil silebilirim kafalarindan???

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Cum Tem 31, 2009 6:17 pm

cevap yokmu ya bilen arkadaslar...

okulda ne kagidi alabilirim , okul bana ne kagidi vermeli , izin kagidi ve almancayi neden ogrenmem gerektigine dair ne kagidi vermeli ??

ben almancami gelistirmek , almanyanin kulturunu tanimak ve merk ediyorum almanyayi bu yuzden bunu onsolosluga nasil izah edecegim ....```

cevap icin tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 31, 2009 11:16 pm

[quote]datsuzcadu tarafindan yazilan metin:

okulda ne kagidi alabilirim , okul bana ne kagidi vermeli , izin kagidi ve almancayi neden ogrenmem gerektigine dair ne kagidi vermeli ??
[/quote]

datsuzcadu okul sana nasil bir kagit verebilir ki...Elbette bunu okulla gorusmelisin bizim soyledigiklerimize dayanarak bir sey vermeyecekleri kesin..
Yani bunu biz nereden bilebilirz ki soylenecek seyleri zaten soyledik ; "Zaten Almanca bolumunde oldugun icin okulundan Almanya\'da gorecegin dil egitiminin egitime katisi hakkinda resmi bir yazi " diye daha baska ne olabilir inan bende bilmiyorum....

Durumunu izah edebilirsin sanirim universitene.
Ve lutfen biraz panik olma sakin biraz...Ben oyle bir izlenim seviyorum sende..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 31, 2009 11:21 pm

[quote]datsuzcadu tarafindan yazilan metin:

ben almancami gelistirmek , almanyanin kulturunu tanimak ve merk ediyorum almanyayi bu yuzden bunu onsolosluga nasil izah edecegim ....```[/quote]

Yani ne diyebilirim ki bize soylediklerini aynen onlarada soyleyebilirsin ve zaten universitede kayitli gozukecegin icin geri donmek zorunlulugundasin izlenimi verirsin daha fazla birsey soylemenede gerek olmaz..
Ha eger okulunu dondurmak istiyorsan o zaman sadece turistik vizeye basvurusun...

datsuzcadu

Dil kursu 3 Aylik

Mesaj gönderen datsuzcadu » Cmt Ağu 01, 2009 1:11 am

Yani ne diyebilirim ki bize soylediklerini aynen onlarada soyleyebilirsin ve zaten universitede kayitli gozukecegin icin geri donmek zorunlulugundasin izlenimi verirsin daha fazla birsey soylemenede gerek olmaz..
Ha eger okulunu dondurmak istiyorsan o zaman sadece turistik vizeye basvurusun...[/quote]

kaydimi dondurmuyacagim okuldan izin alacagim...Ben dilkursu vizesine basvurcam en az 1 haftada 18 saat olmasi lazimmis benimkisi 20 saat.
Neden almanca ogrenmek istedigime dair universiteden belge almam gerekli , bu belge ne gibi belge olabilir.Ben lisede ilkokulda almanca gormedim sadece A1 kursuna gittim ve kendim calistim kazandim universiteyi.
arkadaslar yardimci oldugunuz icin tesekkurler su almanyayi goruyum , kulturunu ogreniyim , insanlarini taniyim almancami almanlar gibi konusuyum istiyorum eger gidersem geri dondugumde bolumunde konulara farkli yaklasimlarimla hocalarimin gozunde en iyi olacam ve kendimi gelistircem(meslegimi severek yapcagima inaniyorum ve saygim var(almanca ogretmenligine)bolumu en ince ayrrintilarina kadar bilmek istiyorum.basarimla taninmis biri olmak istiyorum).Ben kariyerim ve universitem icin bu vizeyi(almanyada dilkursu\'na gidebilmek icin) almam gerek aksi taktirde universitede almanca derslerde en iyi notu ben alamam degilmi...o yuzden istiyorum.

simdi universiteye gitcem almanyaya gidene kadar . universiteden ne gibi belge alabilirim konsolosluga gostermek icin?

arkadaslar yardimci oldugunuz icin tesekkurler su almanyayi goruyum , kulturunu ogreniyim , insanlarini taniyim almancami almanlar gibi konusuyum istiyorum eger gidersem universitede konulara farkli yorumlarla bakabilecem kendimi gelistircem.Ben kariyerim ve universitem icin bu vizeyi almam gerek aksi taktirde universitede almanca derslerde en iyi notu ben alamam degilmi...o yuzden istiyorum.

cevap icin simdiden tesekurler