Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YOS (YABANCI OGRENCI SINAVI) ACIL LUTFEN!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mrtknr

Mesaj gönderen Mrtknr » Prş Tem 23, 2009 7:31 pm

ARKADASLAR ONCELIKLE HERKESE SELAM,SITEYI GEZDIM VE ISTEDIGIM BILGIYE PEKDE BULAMADIM, GENELIKLE OSS ILE TR DE BIYER KAZANIP ONDAN SONRA GECIS ILE ILGILI SORULAR OLMUS, BENIM SORUM SU: BEN 8NCI SINIFA KADAR ALMANYADA OKUDUM VE ALMAN VATADANDASIYIM,8NCI SINIFDAN SONRA AYLEMLE TR YE YERLESTIK VE BURDA LISEYI BITIRDIM 4 SENE OKUDUM VE SIMDI YABANCI OGRENCI SINAVINA GIRDIM TRDE , BUUYK IHTIMALEDE 1-2 AY SONRA TR DE BI 4 SENELIK UNIYE YERLESICEM ALLAH KISMET EDERSE PEKI SIMDI BENIM ALMANYAYA GECISIM NASI OLUCAK VIZEYE FALANDA GEREK YOK.BU DURUMDA OLAN ARKADASLAR VARMI VEYA BI TANIDIGI OLAN. CEVAPLARINIZ ICIN SIMDIDEN TSKLER:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 23, 2009 8:05 pm

slm oncelikle sitemize hos geldin. direk universitelere basvuru yapacaksin.. ama turkiye de lise okudugun icin yine dsh veya testdaf gibi almancani olcen sinavlarin birine tabi tutarlar seni.. alman pasaportun oldugu icin bazi universitelerde basvurular sizin icin 30 eylul e kadar devam ediyor. osym yerlestirme belgeni alip gidip direk olarak universitelere basvuru yapabilirsin..

Mrtknr

Mesaj gönderen Mrtknr » Prş Tem 23, 2009 8:20 pm

aa ok simdi oLdu anasayfayi okumamisim :D:D

aklimda birsuru sorcagim soru var da hangisinden baslasam acaba, mesela Tr de iktisat bolumunu kazandim aLmanyada direk oLarak onu okuyabiliyormuyum yoksa bolum degistirme sansim varmi? Vizeye falan ihtiyac duymadigimdan direk olarak osymden gelen kagitla yani universteye kabul kagidimi? yoksa universiteye kayit yaptirdiksan sonra alinan kagitlami Almanyada bir universteye basvurucam?Peki red gelme olasiliigi nedir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 23, 2009 8:26 pm

ayni bolumu de okuyabilirsin veya yakin bolumleride mesela iktisat kazandiysan almanya da bwl, economi veya finans bolumlerinden rahat kabul alirsin.. osym den gelen sonuc belgesi illaki kayit yaptirtmana gerek yok..

Mrtknr

Mesaj gönderen Mrtknr » Prş Tem 23, 2009 8:33 pm

hmmm.. acaba dil yeterlilk sinavina ayri bi calisma gerekirmi? 8e kadar almanyada okudum yeterli oLurmu almancam dil sinavini rahat gecmek icin? Birde 30 eylule kadar hangi unilere basvurabilirim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 23, 2009 8:48 pm

yeterli olup olmayacagina iste universite karar verecek.. istersen en arka sayfada dsh basligi var, orda ornek dsh prufunglar var bi kendini dene derim..

sayet almanca biliyorsan bi kendin arastir bakalim, hangi unilere basvuru yapabilirsin.. olmadi kasim gibi basvurursun sommersemester icin..

Mrtknr

Mesaj gönderen Mrtknr » Prş Tem 23, 2009 9:00 pm

hmm simdi tr deki yabanciLarin sonuclari teker teker acikLaniyor mesela bugun 19 mayis unverstesi aciklmais PSIKOLOJI bolmune kabul etmisler, onumuzdeki gunlerdedede istanbul ve izmir aciklar oralardan iktisat veya Hukuk gelebiLir. siz olsaydiniz hangisini secerdiniz . Iktisat? Hukuk? Psikoloji? tabi almanya sartlarina gore dayanarak cevapLarsaniz sevnirim ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 24, 2009 2:19 pm

ne okuyum diye sormayacaksin bak kimseye sana sadece bunu tavsiye ederim :) Geschmackssache;)

Mrtknr

Mesaj gönderen Mrtknr » Cum Tem 24, 2009 2:43 pm

jaa schoo aba orda piyasayi biLen sensin yani bwl nasi qidiyor veya psikoLoji falan nys onu gecelim ozaman,simdi bu DHSi biraz arastirdim sagolasin bikac ornek prufunglarda koymusun,yapilmicak gibi degiL fakat sinava girmeden once 800 saat almanca dersi gormek gerek diyor,bu saati doldurmadan sinava direk olarak giriliyormu cunku ben oyle yapamyi dusunuyorum eger oLuyorsa?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 25, 2009 2:34 pm

dsh ya girebilmen icin en az 800 saat ders yaptigini belgelemen gerekiyor ama senin durumun ozel alman vatandasi oldugun icin.. buyuk ihtimal seni seviye tespit sinavina sokarlar dil le ilgili ona gore bi kurdan baslarsin..

Mrtknr

Mesaj gönderen Mrtknr » Cmt Tem 25, 2009 3:10 pm

Hmmm ok cok sagol cvpladigin icin, 1 -2 haftaya kadar Osymden kazandigi beLgesi gelir,ben en iyisi kendime bir universite seceyim daha onada karar vermis degilim,Buyuk ihtimale Bayernde bir universiteye basvurmayi dusunuyorum.Simdi ben kazandi belgesini alip direk olarak uniyle irtibatami geceyim durumu izah ediyim bakalim nolcak