Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

izmirden vizeye basvurali tam 1 hafta oldu...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Tem 20, 2009 12:04 pm

merhaba arkadaslar ben tam 1 hafta once bugun vizeye basvurdum..izmirden.fakat biseye kafam takildi.bana 6 haneli bi kod verdiler,ve gorevli bayan bna bi tel numarasi verdi ve dediki 24 agustos almanyaya gelmeden 10-15 gun once bu numarayi ara ve vizenin verlip verilmedigini ogren...fakat ben internetten baktimki benm kodumdan sonraki kodlar izmir.diplo.de sitesinde yayinlanmis ve vizeleri cikmis.acaba bi aksilik mi var benm durumumda??? ayni olay basina gelen var mi??

birde ben ogrenci adayi vizesi icin basvurdum.1 hafta kisa bi sure.acaba benm gibi olan vizeler boyle uzun mu suruyor?

umarim acik anlatabilmisimdir.

yani benm barkod numaram atlanmis. mesela benm numaram 10 ise, 10-20 arasi numaralar izmir.diplo.de de yaziyor benmki yazmiyor.

site yoneticimiz de sanirim izmirden vizeye basvurmustu bilgilerinize ihtiyacim var.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Tem 20, 2009 12:12 pm

kusura bakmayn basligi yanlis yere acmisim..almanyaya kadar bolumune acmaliydim.ozur dilerim

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Tem 20, 2009 4:28 pm

Konu gerekli yere tasindi.

Soruna gelince verdikleri numara ile internetten bakiyorsun cikip cikmadigina ama en az 2 hafta surer beklemek. Senden sonraki numaralarin onceden cikmasi normal, cunku her vize cesidinin kendi numarasi yok. Yani her vize icin siradaki sayiyi veriyorlar turist, evlilik, ziyaret, egitim vs.

Yani 1 gunde verilen turist veya transit gecis vizeleri senden sonra basvurmus olsa bile once cikar vizeleri. O sayilar da onlardir. Bende de ayni durum vardi. Telasa gerenk yok.. :)

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Tem 21, 2009 4:39 pm

cevap icin tesekkur ederim maniaturk..dedigin gibi ben her vize cesidi icin belli bi barkod verildi sanmistim..o yuzden telaslandim..seninde dedigin gibi ayni durum sende de olmus o zaman sorun yapmama gerek yok.zaten ogrenci adayi vizesi icin basvurdugumdan dolayi uzun surmesi normal..simdi benm vizem cikarsa,araya numarami yerlestirirler mi maniaturk???mesela benm numaram 10,benden sonra 12-13-14 falan vizeleri cikmis.onumde de 8-9 var..benmki cikinca arada numarami eklerler mi???
ben ilk konsolosluga girdigimde evrak kontrolu yapanlar uni kabulun yok basvuramazsin dediler:) sasirdim ne yapacagimi bilemedim.basvuracagim dedim.
veznedeki bayan Allahtan cok iyiydi basvurumu yapti.24 agustos icin basvuru yaptim.15 agustos gibi ara dedi vizen cikmis mi ogren dedi.cok anlayisliydi.cok fazla soru sormadi.annemin babamin kardesimin ne is yaptiklarini sordu,nicin almanyaya gidiyorsun dedi.dil kursumu ve kalacagim yeri sordu o kadar.rahat gecti gorusmem.Allah nasip ederde bir de vizem cikinca daha da rahatlayacagim.dualarinizi eksik etmeyin.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Tem 21, 2009 5:35 pm

bide arkadaslar bana gorevli bayan,senin icin studienbewerber olarak basvurunu yapiyorum gibisinden bisey demisti..bu ogrenci basvuru vizesi mi oluyor yoksa ogrenci adayi mi.arada bi fark var midir? ve calisma izni veriliyor mu bu sekilde vizede? alan oldu mu icinizden?? veznede gorevli bayan benm barkodu pasaporta degil bi A4 kagidina yapistirip verdi.bunun anlami var mi?

son sorum:-) vize basvurusunda size herhangi bir belge imzalatildi mi ikametgah musaadesi icin dilekcenin disinda??

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Tem 22, 2009 12:36 am

herkesin aldigi vize turunden. ogrenci adayi vizesi oluyor bu
calsima izni cok degisken. belki donem aralalrinda calisma izni cikar. son sorunu hatirlamiyorum

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 22, 2009 3:49 pm

A4 de verecek tabi,Pass onlarda kalmak zorunda..Vize basvurusunda supheli olan kisilere imzalatiliyor bir iki kisiden duymustum..Iste ben Almanya\'ya su amacla gidiyorum egitimimim bitince geri gelecegim gibi..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Tem 24, 2009 4:33 pm

pass bana geri verdiler..izmirden basvuranlarda geri veriliyor.vize cikinca kendimiz gidip aninda vizeyi basiyolar passa..sadece schengen basvurulari icin aliyolar vizeyi.o da en gec 1 haftada ciktigi icinmis.benm gibi bikac kisi daha vardi passlari geri aldilar.ben imza atmamistimda sadece sordum cunku sanirim sitee birisi demisti ayriyetten imza attirdilar diye,o yuzden kafama takilmisti.vize basvuru formuna 2 adet imzayi zaten doldururken atmistim en basta.

bir de maniaturk gerekli aciklamayi yapti ama,,benm barkod numarami gecen kisilere vizeleri cikmis.yalniz mesela bunlar transit yada turistik olsa bile,nicin 3 ay onceden basvurmus olabilirler???yani \'\'vizenizi su tarihe kadar aliniz\'\' yazan yerde, 21.10.2009 yaziyor.....transit vizesi 1 gunde cikiyorsa nicin 3-4 ay onceden basvurmus olabilir?? yada o tarihten sonra vizenin gecerliligi gidebilir mi demek istemisler?

arkadaslar telas yapmaya basladim ben.biraz kisilik olarak da zaten telasli birisiyim.:D