Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cum Kas 26, 2010 12:41 pm

7650 avro yatirman lazim acacagin hesabin bloke hesap olmasi gerekli here para cekmeni kanitlarmisin kanitlayamaz misin o konuda bilgim yokta bildigim seyi soyleyim sana en fazla 700 avro cekebiliyorsun frankfurta giden arkadastan ogrendigim kadariyla
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

karakule 44

Mesaj gönderen karakule 44 » Cum Kas 26, 2010 1:47 pm

kardes bloke hesab olcak kanitlama konusunda ise senin elinde cektigine dair hesab ozetlerini kaybetme bi kosede sakla zamani geldigin de sak die gosterirsin 7800 euro yatiriyosun en fazla her ay 650 euro cekebiliyosun :)

aida

Mesaj gönderen aida » Cum Kas 26, 2010 4:33 pm

Tesekkurler
Bir sorum daha var bana garantor olabilecek kisi baska eyalette olursa bu sorun yaratir mi ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Kas 27, 2010 9:22 pm

[quote]aida tarafindan yazilan metin:
Tesekkurler
Bir sorum daha var bana garantor olabilecek kisi baska eyalette olursa bu sorun yaratir mi ?[/quote]

yaratmaz

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzr Kas 28, 2010 9:27 pm

daha once bu sitede sadece ilk yil icin gereklidir diye yazildi bloke hesap daha sonrasi yaptirmasanda olur garantor belgesinede gerek yok.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Kas 28, 2010 9:55 pm

ben bu konunun hala muallakta oldugunu dusunuyorum bir fuarda konsolosluktan birine sordugum da kesinlikle gerekir dedi site dede denk geldim 1 kac kisiye istenilen galiba yabacilar polisine bagli

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 30, 2010 4:15 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
ben bu konunun hala muallakta oldugunu dusunuyorum bir fuarda konsolosluktan birine sordugum da kesinlikle gerekir dedi site dede denk geldim 1 kac kisiye istenilen galiba yabacilar polisine bagli[/quote]

Simdi ilk yildan sonra tekrar bloke hesap isteme olayina henuz ben sahit olmadim..%100 yok demiyoruz ama %90 yok.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Kas 30, 2010 8:32 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
ben bu konunun hala muallakta oldugunu dusunuyorum bir fuarda konsolosluktan birine sordugum da kesinlikle gerekir dedi site dede denk geldim 1 kac kisiye istenilen galiba yabacilar polisine bagli[/quote]

Simdi ilk yildan sonra tekrar bloke hesap isteme olayina henuz ben sahit olmadim..%100 yok demiyoruz ama %90 yok.[/quote

anladim tesekurler:)

sarhosari

Mesaj gönderen sarhosari » Cum Ara 03, 2010 12:11 pm

Merhaba arkadaslar.
Garantor belgemi alan yakinim Essen de yasiyor. Ben hannover leibniz uni. den kabul aldim. Garantorluk belgesini verirlerken: eger ogrenci sizinle birlikte kalacaksa bu belgeyi veririz yoksa ayri eve cikmasi icin geliriniz yeterli degilmisler. Yakinim bizimle kalacak deyip belgeyi almis. Sonuc olarak benim essen den gitgel yapmam imkansiz yani hannover de ev tutucam. Bu vize de sorun yaratir mi?

sarhosari

Mesaj gönderen sarhosari » Pzr Ara 12, 2010 2:44 pm

sanirim bilgi verebilecek kimse yok :s

87romeo

Mesaj gönderen 87romeo » Pzr Ara 12, 2010 3:11 pm

yakinin bir sekilde garantor belgesini almis,oyle garantor belgesinde yakininin yaninda kalacak diye birsey yazilmaz benim bildigim.ama sen yinede yapabiliyorsan yakinin oldugu sehirdeki bir okuldan kabul almaya calis yani icin rahat vizeye gitmek istiyorsan bir tek bu care var.yada yakinin formalite icabi maasinin yuksek gozukmesi icin baska yerdede ekstra calistigina dair bir belge sunsun varsa oyle bir imkani.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 13, 2010 11:45 pm

[quote]sarhosari tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar.
Garantor belgemi alan yakinim Essen de yasiyor. Ben hannover leibniz uni. den kabul aldim. Garantorluk belgesini verirlerken: eger ogrenci sizinle birlikte kalacaksa bu belgeyi veririz yoksa ayri eve cikmasi icin geliriniz yeterli degilmisler. Yakinim bizimle kalacak deyip belgeyi almis. Sonuc olarak benim essen den gitgel yapmam imkansiz yani hannover de ev tutucam. Bu vize de sorun yaratir mi?[/quote]

Merhaba , simdi garantor belgesinde boyle birsey duymadim ama yaparlar bunlardan hersey beklenir.Imkanlari zorlastirmak adina,vize vermeyi zorlastirmak adina..
Simdi aklima gelen ihtimaller soyle :

1- Hannover\'den kabul alabildiysen sayet o zaman Duisbueg-Essen Universitesi\'nden tahminimce rahat kabul alabilirsin,oncelikle sansini boyle bir dene...

2-Yok eger kabul alamiyorsan soyle bir yol izleyebilirsin ;
Hannover\'den kabulun aynen kalacak ,ama dil kursun Essen\'dan olacak..Yani Essen\'da dil kursuna yazilacaksin ve Essen\'da ki dil kursuna gideceksin.Bu sayede vizenide Essen\'da ki Yabancilar dairesine gonderecekler...
Ayrica bu arada Duisburg-Essen Universitesi\'ne basvuracaksin ve en azindan okuldan gelen yazisma maillerini vizede gostereceksin.Ve eger vize gunune kadar kabulun gelmezse ,konsoloslukta ki gorevlilere okulla yazisiyorum kabulumun gelmesi gecikecek dersin.
Ne de olsa Hannover\'den kabulun oldugu icin en azindan inandirici olabilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Pzr Ara 19, 2010 11:01 pm

peki benim garantorum fransadan olsa, ama onun yaninda kalmayacagimi belirtsem tum masraflarimi tabi onun karsilayacagini belirterek sorun olur sanirim degil mi? ama ab ulkesi ikiside. sacmaliga bakin ya ben zaten gelemicek olsam gelemem ne garantoru herseyin suyunu cikarmislar.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Ara 19, 2010 11:08 pm

garantorun almanya sinirlari icinde olmasi gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Ara 20, 2010 3:49 pm

[quote]Serhan tarafindan yazilan metin:
garantorun almanya sinirlari icinde olmasi gerekiyor.[/quote]

peki:) serhan bu garantorun gelirinin yetip yetmeme durumu nasil yani ordada cok kasiyorlar mi? Bu arada senin ozil yine kurtardi takimi:)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Ara 21, 2010 12:16 am

garantor olacak kisinin tum gderlerlerinin yani sira aylik sana 680 euro vereblcek durumda olmalidir. En son 680 idi. .d.d

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ara 22, 2010 8:09 pm

[quote]Serhan tarafindan yazilan metin:
garantor olacak kisinin tum gderlerlerinin yani sira aylik sana 680 euro vereblcek durumda olmalidir. En son 680 idi. .d.d[/quote]
himm tesekurler

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Şub 07, 2011 2:45 am

[quote] serhan bu garantorun gelirinin yetip yetmeme durumu nasil yani ordada cok kasiyorlar mi? Bu arada senin ozil yine kurtardi takimi[/quote]

benim ozil bugun pek iyi oynamadi bugun :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 07, 2011 1:05 pm

maci izleyemedim ama mourinho cok begenmis bir bebek demis:)real 10 yillik bir oyuncu kazandi demis:)

ridwan_27

Mesaj gönderen ridwan_27 » Pzr Şub 13, 2011 4:50 pm

Arkadaslar yaklasik 3 aydir bu siteyi takip ediyorum bu garantor belgesi hakkinda bir cok soru soruldu cvplndi Bloke hesap konusunda bir cok degisik bilgi yazisi okudum burda ozellikle miktari hakkinda kimi arkadas 6500 avro kimisi 7200 kimisi de 7650 avro olarak cevapladi bu miktar kesin olarak ne kadar acaba?

Kilitli