Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tayod

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kitty26

Tayod

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Tem 16, 2009 1:32 pm

merhaba arkadaslar...uzun zamandan beri internetim yok simdide cafeden giriyorum zaten..arkadaslar beni turkstudentdan beri bilirler bu siteninde kuruldugu gunlerden beri takipcisiyimdir..benimde ismini bile desifre etmekten nefret ettigim turkstudentta bile arkadaslara done done soyleyip anlattigim tayod adli dernektir..ustelik anlamiyorum o sitede bu dernegin adinida verdim ben yandim siz yanmayin dedim demekki insanlar caresizlikten hata yapabiliyorlar..bu dernek benide resmen tehdit etti..eger kuruss arkadasim dava acarsa sonuna kadar arkasindayim yada birliktede dava acabiliriz..simdi sizlere bu dernekle ilgili yasadiklarimi anlaticagim..baska arkadaslara ornek olmasi acisindan
Ben bir santciyim aslinda vize almasi en kolay meslek turlerinden birinesahibim ancak ne almanca nede yeterli derecede ingilizcemin olmayisi beni bu dernekle internetten karsilastirdi.mail attim ve ertesi gun beni aradilar sanki aramis olmalari almanya icin bir adimdi bu durum bana guven verdi..
evraklarimi saydilar ve ben profosyonel paket aldim sanirim 425 euroydu..ceviri icinde hicbirsey bilmiyorum orsan bana dediki turkiye daha pahali evraklarimi verdim kargoya hatta kargoda demiyelim antalyada onlardan biri tatildeymis oteline gonderdim o almanyaya goturdu.(ne cesaretse)
ceviri icindeyanlis olmasin 300 euro falan vermistim sanirim,,hayatimda yedigim en buyuk kazikti:)hicbirseyden esirgemedim cunku benim cekimlerim vardi ve sehir disindaydim islemleri takip edecek zamanim yoktu
adamlar parayi aldi ve sonrasida ben mail cekiyorum ariyorum ulasmak mesele olmaya basladi birden..evraklar cevrildi bir an once basvuru yapayim diye kargoya verin ups e dedim 70 euro para verdim aciliyetim var diye icinde oss sonuc belgem ayrica uni transkiriptimin cevirisi yoktu..siz olsaniz ne yaparsiniz..tabiki delirdim bu kadar para ver..neyse sonra tekrar orsani aradim..hemen kargoya veriyorsunuz ve siz odeyeceksiniz parasini yarin evraklar elimde olucak dedim..ben buna mecbur degilim yeter artik ne cok ariyorsun adami sikiyorsun..veririm postaya 15 gunde gelir dedi.bu arada senin dosya sorumlunuda degistiriyorum ahmet kucuk olucak bakalim telefonlarina bakicakmi sen bana sukretmeliydin dedi...ayrica biz konsolosluk islermlerine karismiyoruz az cok alip almayacaginida biliyorum zaten icerdekilerin hepsini taniyorum dedi..(altinda yatan boyle davran bakalim sen biraz zor alirsin tehdidiydi)
son konusmam oldu arkadaslar simdi size ahmet kucugun yani dosya sorumlumun mailini soyleyeyim..
sakin beni aramayin ararsaniz telesekreter not birakin not birakmis olmaniz demek isleminizi gerceklestirecegim anlamina gelmez dedi..mail atmayin gelen iletilere kapali..gerekirse ben sizi ararim dedi 6 ydir haber alinamiyor daha dosya sorumlumun sesini bile duymadim ...
durumu fazla uzatmiycam ama ds toplantisinda ki buyuk ihtimalle romeoyla gelicez ayrintilariya anlatirim...
bu arada ben oturumumu alicam dil kursundayim onemli birsey sormam lazim ariyorum ariyorum herzamanki gibi telesekreter cikiyor..mecbur dernegi aradim dakikasi 3 eurodur..900 lu hatlardan bile pahali:) mecbur sorumu sordum acilen kapattim saniyorumki kontomden gitti yani telimden.bakmiyorumda 3 gun sonra bir mail telefon borcunuz olan 12 euro zammiyla birlikte 42 euro olmustur..cuma mesai bitimine kadar yatirinn.uyguladiklari haftalik gecikme zammiymis..
cuma oldu bankaya gidecem kufrediyorum ama bir mail borcunuzu yatirmamis bulunmaktasiniz lutfen 72 euroyu gelecek cuma mesai bitimine kadar yatirin
adamlar dalga geciyor ne koparsam kar diye..aradim telesekrete not biraktim daha mesai bitmedi bu ne simdi diye
aninda mail almanyada mesai saati her zaman cuma 5 degildir diye..gayet gittim deutsche banka yatirdim sonrada aradim tek telefona 4 dakikaya 100 milyon verdim arkadaslar sizce bunun otesi varmi
ahhh ahh anlaticak o kadar cok sey varki sonra tekrar ahmet kucuk degisti ben dosya sorumlun oldum diye bir mail daha geldi orsandan..
yurt ayarlariz is ayarlariz hepsi palavra ben geldim 6 ay oldu sadece gecenlerde cok kisa (ilk telefonudur) uni basvurunuzu ne yaptiniz diye formaliteden aradi cunku butun tel kayitlarini tutyor gorevimi yerine getirdim diye,,
neler var anlatilacak bilemezsiniz ama artik sonlandirmaliyim..
gecen gun telesekretere not biraktim onlardan alacagim dil kursu ucretinin uzeri vardi 38 euro lutfen onu yatirin ve ben dosyami kapatmak istiyorum diye,,
oda bana soyle bir mail atti sizin bize yapmis oldugunuz odemeler euroya cevrilince 35 cent aciginiz oluyor once siz bunu bankaya yatirmalisiniz dedi olucem ama artik var ya..allah bildigi gibi yapsin bu bagnaz herifleri..
sonra ben bunu parayida havale yaptim ve dosyami kapatin diye not biraktim
bana gelen mail:

kitty26

Tayod

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Tem 16, 2009 1:42 pm

bu kagidi doldurup gonderin
tben bilmem kim tayod bugune kadarki butun sorumlulugunu yerine getirmistir.bu kagidin hukuki baglayiciligi oldugunu biliyorum
imza
onemli olan son cumle zaten izalamadim dosyamda kapanmiyor donacakmis zamanla bu arada paramida yatirmadilar
amannnnn uzak durun..belkide kurussun ve benim yasadiklarim butun arkadaslara ornek olur
kalin saglicakla

kitty26

Tayod

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Tem 16, 2009 1:50 pm

ha bu arada ts de sedat yilmaz adli bir arkadasimizida tehdit etmislerdi benimle gmail de yazismalari durur kendiside sinema televizyon mezunuydu,,ts de konustu ne olduysa banlandimi ortadan bir sekilde yok edildi benimde bircok yazim vardir ayni nickle ts de..ustelik sonrasinda baska bir sitede tayod icin sedat yilmaz adiyla ozurler dilendi..orsan yuksek ve ekibi harika insanlardir diye..tsyede 2 gunde 3-5 adam saldilar reklamlari kotu yapildiya..bunlardan birinin adida meric ozdemir olsa gerek o bence orsan konusma tarzini bilirim neyse benden bu kadar ama burdaki arkadaslarin degerini ve emegini lutfen bilin:))

der Nordostwind

Tayod

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Tem 16, 2009 1:51 pm

bu ne ya...Allah cezalarini versin insanlarin umutlariyla, gelecekleriyle oynayanlarin...

kitty26

Tayod

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Tem 16, 2009 1:57 pm

daha anlattiklarim ceyregi..butun mailler duruyor.l.adam bana basvuru kagidimi yazip yollucak icinde bir cumlesi turkce sen dusun artik..facebookta site acalim ama benim kafam calismaz nasil acilir teknolojide pek iyi degilimdir

kitty26

Tayod

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Tem 16, 2009 2:01 pm

ee be omer simdi baktim ben seni uyarmisim be arkadasim ..ne diyim bilmemki

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Tayod

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 16, 2009 2:17 pm

Cok kotu olaylar bunlar insanin tum hevesini kirabilir..Umarim daha fazla moral bozucu olay yasamazsiniz..

Serhan

Tayod

Mesaj gönderen Serhan » Prş Tem 16, 2009 4:08 pm

suraya bak adamin tipinde bile hayir yok yahu...
umarim daha fazlasi olmaz kitty

maniaturk

Tayod

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Tem 16, 2009 4:26 pm

Arkadaslar vallahi biz burada bas bas bagiriyoruz. Bakin danismanlik firmalarinin size vize ile ilgili bir gidim faydasi dokunmaz. Ihtiyaciniz olacak er turlu bilgiyi sitemizde sagliyoruz. Siteyi bunun icin kurduk.

Almanya\'daki islemler icin yardima ihtiyaciniz olabilir bunu biliyoruz. Danismanlik hizmetimizi de bu yuzden actik. Sozlesme yok on odeme yok. Birileri bizi de diger danismanlik firmalari ile ayni kefeye koyuyor. Ama bakin arkadaslar. Biz 7/24 site uzerinden belgelerinizle ilgili bilgi veriyoruz arkadaslarimiza. Bu adamlara 4 dakika ulasmak bil 100 Euro :(

Bence basi yanan arkadaslar eger ellerinde yeterli belge varsa bu adamlari gerekli kurumlara sikayet etmeliler yoksa bir cok kisinin basi yanacak ve bunlar kacirdiklari paralar ile Antalya\'da daha cok tatil yapacaklar... ;)

KurusSs

Tayod

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Tem 16, 2009 4:47 pm

[quote]maniaturk tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar vallahi biz burada bas bas bagiriyoruz. Bakin danismanlik firmalarinin size vize ile ilgili bir gidim faydasi dokunmaz. Ihtiyaciniz olacak er turlu bilgiyi sitemizde sagliyoruz. Siteyi bunun icin kurduk.

Almanya\'daki islemler icin yardima ihtiyaciniz olabilir bunu biliyoruz. Danismanlik hizmetimizi de bu yuzden actik. Sozlesme yok on odeme yok. Birileri bizi de diger danismanlik firmalari ile ayni kefeye koyuyor. Ama bakin arkadaslar. Biz 7/24 site uzerinden belgelerinizle ilgili bilgi veriyoruz arkadaslarimiza. Bu adamlara 4 dakika ulasmak bil 100 Euro :(

Bence basi yanan arkadaslar eger ellerinde yeterli belge varsa bu adamlari gerekli kurumlara sikayet etmeliler yoksa bir cok kisinin basi yanacak ve bunlar kacirdiklari paralar ile Antalya\'da daha cok tatil yapacaklar... ;)[/quote]
sagolun arkadaslar destekleriniz icin
pazartesi gunu kaymakamliga tuketici haklari dernegine basvurucam sonrada adliye ye gidip baro da dava acicam sadece dosya parasi gibi 60 lira maliyetim olacak ama en azindan sesimi duyuracagim

KurusSs

Tayod

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Tem 16, 2009 5:53 pm

basligi neden degistirdiniz ya :S

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Tayod

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 16, 2009 6:22 pm

Bir kurum veya kisi adina direk olarak suclamalar vardi arkadaslar.. Sonuna kadar hakli olabilirsiniz ama suclama yaptiginiz yer kendini savunma imkani olmadigi icin bir kurum hatta kisi adi vererek burda tartisilmasina karsi degilim ama ozellikle bir sahis adina acilmis basliga da site olarak yer vermeyi uygun gormedim...

kitty26

Tayod

Mesaj gönderen kitty26 » Cmt Mar 22, 2014 12:29 pm

nedense tayod adinii duyunca tuylerim diken diken oluyor;) allahlarindan bulsunlar emi..bak yine sinirim bozuldu