Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da garantor

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Isimsiz

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Isimsiz » Pzt Haz 15, 2015 2:05 am

Merhaba ben dortmund teknik universitesinde matematik yuksek lisansi kazandim fakat almancam yeterli olmadigi icin once dil okuluna gitmem gerek. Dil okulunu da ruhr universitesinde kazandim. Benim soyle bi sikintim var. Almanya\'da yasayan akrabalarimin gelirleri bana garantor olmaya yetmiyor. Benim de suan icin bankaya 7908€ yatirma imkanim yok. Sitenizde konuyla alakali soyle bir sey okudum. Anne ya da babanin garantor olduguna dair tahahutname ayda su kadar € verebilir diye Maas bordrosu filan diye. Yani bu sekilde olur mu ? Simdiden tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 15, 2015 3:34 am

Merhaba,

Bu sekilde TR\'den garantor normal sartlarda kabul edilmiyor.Alman konsoloslugununda sitesinde ya Almanya\'dan garantor ya da bloke hesap veya Almanya\'dan burs ( gene bir nevi garantor) sartlari araniyor.

Bugune kadar TR\'den anne baba garantorlugu ile gelen sadece 1 kisi tanidim ve oda bu konuda cok bilgi vermedi ve vermek istemedi.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Isimsiz

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Isimsiz » Pzt Haz 15, 2015 3:48 am

Peki sadece Ruhr Universitesi\'ndeki dil okulu icin vize almak istesem orda vizeyi uzatabilir miyim ? Cunku okul bana vize cikmadigi takdirde paranin %20 sini keserek yollayacak. Kur kur ilerlemek istesem orda vize uzatmada sikinti yasar miyim ?

Chandelier

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Chandelier » Pzt Haz 15, 2015 12:20 pm

@Staatsmann\'in verdigi bilgi prensipte dogru.

Fakat gecmiste, Turkiye\'deki ailesini garantor olarak gostererek Almanya\'ya gidenler olmustu. En son care olarak deneyebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 15, 2015 1:57 pm

[quote]Isimsiz tarafindan yazilan metin:

Peki sadece Ruhr Universitesi\'ndeki dil okulu icin vize almak istesem orda vizeyi uzatabilir miyim ? Cunku okul bana vize cikmadigi takdirde paranin %20 sini keserek yollayacak. Kur kur ilerlemek istesem orda vize uzatmada sikinti yasar miyim ?[/quote]

Dil kursu vizeleri, universite ogrenim vizesine degistirilmiyor.Tekrar TR\'ye donup en bastan basvuru yapmak lazim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Isimsiz

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Isimsiz » Pzt Haz 15, 2015 4:53 pm

Dil kursuna simdilik bir kur yazilsam 3 aylik vize verirler heralde. O Yuzden ben 3 kura birden yazilsam 9 aylik vize alabilir miyim ?

jobbabemeek

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen jobbabemeek » Pzt Haz 15, 2015 5:48 pm

Ben o dedigin sekilde Turkiye\'den garantor gostermeye calistim, elimde ne varsa verdim, ekstra olarak bir Alman sirketten yazi dahi aldim, yani fazlasiyla yeterliydi her sey. Buna ragmen gorusmede hicbir sey sormadan direkt "Almanya garantor ya da bloke hesapla gelin" cevabi aldim. Zamanin varsa, baska da bir sansin yoksa dene tabii, biraz da sans bu isler fakat cok da umutlanma. Eskiden biraz daha esneklerdi sanirim, son zamanlarda hic kabul etmiyorlar gibi bir durum var anlasilan.

Isimsiz

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Isimsiz » Pzt Haz 15, 2015 9:11 pm

Tesekkur ederim verdiginiz yanit icin...
Bir de suna yanit alabilirsem memnun olacagim yazildigim kurs suresi kadar mi vize alirim ? Mesela bir kura yazildim daha sonra vizeyi orda uzatip baska kurlara da yazilabilir miyim ?

Chandelier

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Chandelier » Sal Haz 16, 2015 1:03 am

[quote]Isimsiz tarafindan yazilan metin:

Tesekkur ederim verdiginiz yanit icin...
Bir de suna yanit alabilirsem memnun olacagim yazildigim kurs suresi kadar mi vize alirim ? Mesela bir kura yazildim daha sonra vizeyi orda uzatip baska kurlara da yazilabilir miyim ?[/quote]

3 aylik vize sonrasi 1 veya 2 yillik bir oturum verilmekte. Dil kursunun suresinden bagimsiz olsa da, bazi yabancilar subelerinin ozel talepleri de olabilir.

Isimsiz

Almanya\'da garantor

Mesaj gönderen Isimsiz » Sal Haz 16, 2015 12:02 pm

Tesekkur ederim sag olun :)