Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizem red geldi ne yapmaliyim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Tem 15, 2009 10:43 am

arkadaslar Tayod un bnm adima hannover yabancilar dairesine yazdigi dilekce acaba
bunu birisi bana acikliyabilir mi ??? Dosya pdf formatinda oldugu icin sadece yazi kismini aktariyorum buraya lutfen cevap bekliyorum...

Ihr Zeichen, Ihre Nachricht vom
02.07.09
Unser Zeichen (Bitte bei Antwort angeben)
32.33.50 Ke
Cihan,Oemer Faruk
l;;ffi;b; | 08.07.2009
Visaantrag des turkischen Staatsangehorigen oemer Faruk Cihan
Sehr geehrte Damen und Herren,
in der o.g. Angelegenheit teilen wir Ihnen mit, daß wir unsere Stellungnahme bzgl. des
Einreiseantrages am 01.07 .2009 an unsere Auslandsvertretung in Istanbul gesandt haben.
Fur alle weiteren Fragen bitten wir Sie, sich direkt mit unserem Generalkonsulat in Verbinduns zu
setzen.
Mit freundlichen Grtißen
Der Oberburgermeister
Im Auftras
Bankverbindungen

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Tem 15, 2009 3:24 pm

Arkadaslar lutfen bu konuda danismanlik sirketi tartismasina donusturmeyelim. Arkadasin acisi buyuk zaten basina bir cok olay gelmis. Gurkan ayrica sende lutfen danismanlik sirketlerini savunuyor durumuna dusme, biz danismanlik firmasi degiliz. Biz kabul almadan para bile almiyoruz. Hatta cogu zaman biz magdur duruma dusuyoruz bu yuzden.

Ben Omer arkadasa TAYOD ile ilgili yardimci olamayacagim ama soyle yardimci olmak istiyorum, Munih\'te Almanya\'nin en iyi dil kurslarindan olan bir dil kursuna ki universiteye aittir, kaydi icin yardimci olmak istiyorum. Lutfen irtibata gecsin benimle...

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Tem 15, 2009 4:31 pm

hannoverde bir kursa kayit olmus zaten 490 euro; da para vermis...bu arada omer tayod senin adina tekrar uniye basvuru yapmiyorsa... bi yandan zaman kaybetmeden sen Hannovere kendi belgelerini ulastir bence hatta bi kac uniye daha gonder sadece basvuru teyit belgen eksik sanirim 31 agustosta basliyor dil kursun zaman kaybetme bence...

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Tem 15, 2009 4:41 pm

neyse gurkan yukardakilere cavp verilebilir ama anlsilan o ki
belirli sartlar altinda, danismanligin gerekli oldugu oldugunu dusunuyorsun. ben oyle dusunmuyorum

isteyen istedigi sekilde danisman sirketlerle calisabilir. herkes kendi kararini kendi varsin. ben uyarimi yapmayi sadece bir borc bildim
bu konuyuda uzatmanin anlami yok. gorunen o ki ayri dusunuyoruz.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Tem 15, 2009 5:17 pm

bende senin gibi dusundugum halde danismanlik sirketiyle isimi halletim yolcu biliyorsun... sen ne dersen de insanlar bildigini yapacaklar biseyleri garantiye alma cabasina girip yardima ihtiyac duyacaklar bu gayet normal bendede oldu... durumum olmadigi halde bir suru para saydigim danismanlik sirketinden daha cok faydasi oldu bu platformun ... bu siteyi onerende sendin bana hatta danismanlik yardimida yaptiklarini soylemistin ama ben diger tarafla coktan anlasmistim... Gercekten gittigim danismanlik sirketi hic birsey yapmadi tek yaptiklari uniden basvuru teyidini almakti benim zorlanabilecegim bi o vardi butun islere ben kosturdum gonderdikleri kargonun parasinida ben verdim cevirilerinde butun masraflarida ama helal olsun diyorum cunki kendi istegimle gittim oraya =) ... Sizlerin yaptigi danismanlik hizmeti hakkinda fazla bilgim yok ama makul bir fiyataysa neden olmasin ... ama 1 milyara yakin danismanlik ucreti verdigim sirket bana konsolosluga goturecegim belgelerin almanca cevirisinin gerekmediginde diretiyorsa uzulurum o paraya ve bunun gibi bir suru sey ... danismanlik ucretlerinin gereginden kat kat fazla oldugu kanatindeyim...

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Tem 15, 2009 5:44 pm

beyler bu danismanlik sirketi mevzusunu lutfen bu baslik adi altinda daha fazla uzatmayin olan olmus ben olabilicekleri konusmak isterim.
bnm sizden ricam bu saatten sonra ne yapabilecegim ve 6. sayfadaki bana yabancilar dairesinden gelen dilekceyi incelemenizi rica ederim cvp bekliyorum
ve tayodle yani orsan yuksek bu sabah resmen beni tehdit etti
sabahin 8.30 da aradi beni ve turkstudent de ki actigim baslik icin butun islemlerimin iptal edilecegi kendileri tarafindan dil kursu kaydim, uni kaydim silinip ve butun belgelerimin tarafima gonderilecegini bildirdi. hala daha hic bir sekilde hatasini kabullenmiyor ve bende kendisine dava acacagimi bildirdim
ve bunuda sozlesme kosullarina dayandiriyor her turlu islem iptalini boyle birsey yok kendi kafasina gore islem yapan bir insan
hatasi ise uni kayit belgesi degil onun yerine bana gonderdigi burda sizinle paylastigim gereksiz belgedir baska bir sitede bir arkadasin uni on kayit belgesini inceledim ve belgenin uzerinde kisinin adi ve hangi uniye on kayit yaptirmissa ismi geciyor bana kendisi tarafindan hic bir sekilde boyle bir belge ulasmadi ki su sekilde kanitliyabilirim bu belgenin ilk sayfasi konsolosluk tarafindan alindi benden yani burdaki belge daha onceden cektirdigim fotokopisidir ve bunun orjinal sayfasida konsolosluk tarafindan bana geri verilmedi
ve orsan yuksek\'in kisisel hatalari yuzunden bnm gelecegimle oynandi
bnm sadece dil kursu paramin belli bir kismini geri gonderecegini bildirdi ben paramin tamamini istedigimde ise telefonu yuzume kapatti

bu metni turkstudent te de paylastim desteklerinizi bekliyorum
http://www.turkstudent.net/board/topic/ ... 89#1136489

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Tem 15, 2009 6:04 pm

kardsm gercekten cok uzucu bir durum hic Allah korkusuda kalmamis insanlarda yarin yada obur gun bendeki basvuru teyidini gondermeye calisacagim sana ...

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Tem 15, 2009 6:06 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:
kardsm gercekten cok uzucu bir durum hic Allah korkusuda kalmamis insanlarda yarin yada obur gun bendeki basvuru teyidini gondermeye calisacagim sana ...[/quote]
jamir gerek kalmadi kardes vallahi adam iptal ettiricem diyo ama dogruluk payi nedir bilmiyorum
uni kayiti mi iptal ettirebiliyor mu????
bilgisi olan varsa sevinirim ???

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Tem 15, 2009 8:57 pm

KurusSs, seni mail yoluyla mi yoksa telefon yoluyla mi tehdit etti? Elinde somut bir seyler varsa bence hemen mahkemeye basvur, bir avukat ile anlas.

Senin o universiteden sartli kabul alamayacagin ayan beyan ortada iken bunu bastan soylemeyip seni kandirma yoluna gitmisler. Ayrica sana gonderdikleri belge sadece Basvuru yapildigina dair bir belge ki bu kabul degildir yani bir anlam tasimiyor.

TAYOD ile simdiye kadar kac adam geldi bilmiyorum ama TAYOD\'un su ana kadar bir cok adami dolandirdigi malumdur.

Paranin ne kadar bolumunu kurtarabiliyorsan kurtar. Bu adamlarin kayitlari vs. Almanya\'da oldugu icin belki hukuk yolu uzun surebilir ve basariya ulasamayabilirsin. Zaten bu adamlar da buradan yola cikarak hareket ediyorlar.

Yazik oynadiklari genclerin hayalleri yuzunden cok cekecekler...

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Tem 15, 2009 9:11 pm

[quote]maniaturk tarafindan yazilan metin:
KurusSs, seni mail yoluyla mi yoksa telefon yoluyla mi tehdit etti? Elinde somut bir seyler varsa bence hemen mahkemeye basvur, bir avukat ile anlas.

Senin o universiteden sartli kabul alamayacagin ayan beyan ortada iken bunu bastan soylemeyip seni kandirma yoluna gitmisler. Ayrica sana gonderdikleri belge sadece Basvuru yapildigina dair bir belge ki bu kabul degildir yani bir anlam tasimiyor.

TAYOD ile simdiye kadar kac adam geldi bilmiyorum ama TAYOD\'un su ana kadar bir cok adami dolandirdigi malumdur.

Paranin ne kadar bolumunu kurtarabiliyorsan kurtar. Bu adamlarin kayitlari vs. Almanya\'da oldugu icin belki hukuk yolu uzun surebilir ve basariya ulasamayabilirsin. Zaten bu adamlar da buradan yola cikarak hareket ediyorlar.

Yazik oynadiklari genclerin hayalleri yuzunden cok cekecekler...[/quote]
telefon yoluyla konustuk bu sabah 8-9 arasi birseydi bilinmeyen bir numaradan cep telefonu mu aradi
onlar bildigim kadariyla istanbulda da ofis aciyorlar kadikoy rihtim da
ya bnm icin onemli olan bu saatten sonra kimin ne oldugunun bilinmesi
kisisel bi ihmal yuzunden benim gelecegimle oynandi giden para saglik olsun onemli olan bundan sonrasi :(

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Tem 15, 2009 9:25 pm

KurusSs biz bu adamlarin ne oldugunu her yerde anlatiyoruz zaten. Ama parana iyice yazik olmasin sen alabilecegin kadarini geri al.

Bu arada teklifim hala gecerli, illa universite kabulunun olmasina gerek yok. Munih\'te seni dil kursuna kayit edelim. Bu sirada hem sehire gelince de tanisiriz seninle sana yol gosteririr. Para da talep etmiyorum bunun icin.

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Tem 16, 2009 4:42 pm

KurusSs biz bu adamlarin ne oldugunu her yerde anlatiyoruz zaten. Ama parana iyice yazik olmasin sen alabilecegin kadarini geri al.

Bu arada teklifim hala gecerli, illa universite kabulunun olmasina gerek yok. Munih\'te seni dil kursuna kayit edelim. Bu sirada hem sehire gelince de tanisiriz seninle sana yol gosteririr. Para da talep etmiyorum bunun icin.[/quote]
anliyorum maniaturk te okul kabulu ne olacak ???
nese detayli konusalim msn adresim eklersen sevinirim timsahcihan@gmail.com
cvp bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 16, 2009 5:16 pm

kurus senin uni kabulun olduguna eminmisin.. uni assist le kontaga gectin mi? istersen bana ozelden uni assist kullanici numarani ve sifreni yolla ben bi bakayim durum neymis.. bi de eger uni den kabul aldiysan babasinin universitesi de olsa o kabulu kendi keyfine gore geri alamaz.. basvuru cekme olayi sadece senin adina online basvuru yaptiysa ve belgeler ulasmadan geri cekerse olur.. tabi varsa oyle bisey daha o da mechul.. senin dil kursun ozel bi dil kursu.. ona zaten bisey yapamaz.. dil kursuna nasil olsa kaydini yaptirmisin bir kurun parasini odemisin.. bence bi an once vizeye dil kursu kabuluyle basvur, garantorun falan okeyse.. vize basvurusunda da butun bunlari anlatirsin neden red yedigini vs.. sonra kafana uyarsa ilerde maniaturk arkadasin tavsiye ettigi kursu da dusunursun..

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Tem 16, 2009 5:52 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
kurus senin uni kabulun olduguna eminmisin.. uni assist le kontaga gectin mi? istersen bana ozelden uni assist kullanici numarani ve sifreni yolla ben bi bakayim durum neymis.. bi de eger uni den kabul aldiysan babasinin universitesi de olsa o kabulu kendi keyfine gore geri alamaz.. basvuru cekme olayi sadece senin adina online basvuru yaptiysa ve belgeler ulasmadan geri cekerse olur.. tabi varsa oyle bisey daha o da mechul.. senin dil kursun ozel bi dil kursu.. ona zaten bisey yapamaz.. dil kursuna nasil olsa kaydini yaptirmisin bir kurun parasini odemisin.. bence bi an once vizeye dil kursu kabuluyle basvur, garantorun falan okeyse.. vize basvurusunda da butun bunlari anlatirsin neden red yedigini vs.. sonra kafana uyarsa ilerde maniaturk arkadasin tavsiye ettigi kursu da dusunursun..[/quote]
garantor belgesi nin sanirim yenilenmesi gerekir gurkan abi alinis tarihi 05.03,2009 cunku tekin soyluyodu 3 ay gibi bi sure gecerli diye :S bnm garantor belgesini bi incelermisin abi
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... owstart=10
bewnr : 1127901 sadece bu belge var elimde uni assist in sitesini inceledim ama birseye ulasamadm kullanici adi ve nosundan haberim yok anliyacagin :S

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Tem 16, 2009 6:21 pm

Omer universite kabulu sart degil. Bende zamaninda universiteden kabul olmadan gelmistim. Bir de sen Hannaver\'den kabulun olduguna emin misin? Yani ben zannetmiyorum. Bu konuda da yalan soylemis olma ihtimalleri yuksek...

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Tem 16, 2009 6:40 pm

Omer universite kabulu sart degil. Bende zamaninda universiteden kabul olmadan gelmistim. Bir de sen Hannaver\'den kabulun olduguna emin misin? Yani ben zannetmiyorum. Bu konuda da yalan soylemis olma ihtimalleri yuksek...[/quote]
bu kod numarasindan ogrenemiyormuyuz onu ???
yani bunu icin illa kullanici adi ve sifre mi gerekli uni assist te ????

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Pzr Tem 19, 2009 9:50 pm

yaa arkadaslar su soruma birisi cevap verirse mutlu olucam ????

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 20, 2009 1:14 am

hayir kurus,sana ait bi kullanici adi ve sifre olmasi lazim.. onu da basvuran kisiden ogrenebilirsin.. ben senin adina mail attim uni assist e bewerbungsnummer ve isminle ama cevap gelmedi henuz.. sen alabiliyorsan tayod den dene ..

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Pzt Tem 20, 2009 8:38 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
hayir kurus,sana ait bi kullanici adi ve sifre olmasi lazim.. onu da basvuran kisiden ogrenebilirsin.. ben senin adina mail attim uni assist e bewerbungsnummer ve isminle ama cevap gelmedi henuz.. sen alabiliyorsan tayod den dene ..[/quote]
adamla papaz olduk en son telde ondan sonra konusmadm ama yinede bi denerim abi sagol :)

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Tem 22, 2009 9:24 pm

abi bnm sadece dil kursuna gidebilmem icin garantor kagidinda degisiklik yaptirtmam gerekiyor mu?? yada ne gibi farkliliklar var aralarinda ???