Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizem red geldi ne yapmaliyim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Tem 11, 2009 7:45 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
kurus, senin durum iyice ilginc bi hal almaya basladi =) .. senin uni kabulu varsa nasil aliyor vize basvurusunda onu anlamak mumkun degil.. hadi uni kabulun var bu tayod deki adam nasil veriyor sana bu kagit okul kabuludur diye.. hadi onu da gectim, uni assist kagidinda 55 euronun yani basvuru icin odemen gereken miktarin halen yatirilmadigi yaziyor.. cok ilginc..

Bu arada yolcu, bizde danismanlik hizmeti veriyoruz ve bize basvuran herkes su ana kadar oldukca memnundu :) yakinda burda aldigimiz kabulleri aciklayacagiz..[/quote]
bana diyoki ben bu belgeyi sana gonderdim gonderdim diyoda ben bu belgeyi hatirlasam zaten sorun olmiyacak konsolosluk almis diyo bana red aldigim icin telefonlarima cvp vermiyo zaten adam anlasmamiz sadece vize sonuclanana kadar diyo bu insanlarin gozunu para burumus vallahi
bnm bu bewerbungsbestidubung belgesini uni assist ten temin etmem gerekiyor

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt Tem 11, 2009 9:21 pm

bu TAYOD denilen dernegi bu siteyi bulmadan once karsima cikti mail attim soru sorayim dedim benden pin numarasi istediler parasiz bilgi bile vermiyorlar yani:D allah tan iyice arastridimki pekte tekin bir dernek diil , basina gelenlere cok uzuldum kardesim ins islerin rast gider bundan sonra

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Tem 13, 2009 5:26 pm

ya ben danisman sirkete karsiyim. bu siz olsaniz da fikrim degismez. cok gereksiz birsey
ama yukarida dedigim gibi
eger sonuc aliniyor para helali hos olsun. neyse bunu dedim diye tartisma konusu cikmasinda
herkesin gorusu farklidir. boyle bakmak lazim olaya

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Pzt Tem 13, 2009 5:47 pm

[quote]yolcu54 tarafindan yazilan metin:
ya ben danisman sirkete karsiyim. bu siz olsaniz da fikrim degismez. cok gereksiz birsey
ama yukarida dedigim gibi
eger sonuc aliniyor para helali hos olsun. neyse bunu dedim diye tartisma konusu cikmasinda
herkesin gorusu farklidir. boyle bakmak lazim olaya[/quote]
abi karsisinda yol yordam bilmiyosun almancan sifir nabican bi aciklarmisin ???

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Tem 13, 2009 6:15 pm

buraya gelenlerin cogu hic yol yordam bilmyiorum. zaten buda abartilacak birsey yok. onemli olan bir dil kursu bulabilmek. oda aslida biraz ingilizce ile hallidiliyor. bu sekilde senin gibi hic dil bilmeden bu sitedeki arakadaslarin yardimi ile giden cok. bende acikcasi dil felan bilmiyordum. gerekli evraklar belli zaten. biraz ingilizce ile hersey halledilir

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 13, 2009 7:21 pm

o kadar da basit degil yolcu ... senin okudugun bolumun burda karsiligi varmis.. dil kursuyla gelmisin .. peki sana bi soru sorayim onu cevapla.. diyelim ki benim hic almancam yok cok az ingilizcem var.. turkiye de halkla iliskiler ve turizm okudum.. bana hangi universitelerden ve hangi bolumlerden master bulabileceksin..:) ama unutma ne almancan var ne de dogru duzgun ing. once bi turkce ara bulamazsan almanca bulsan da raziyim =)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Tem 13, 2009 7:30 pm

bu konuyu kapatalim lutfen. bence gereksiz. sence gerekli

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 13, 2009 7:57 pm

biseye karsiysan sebeplerini de soyleyeceksin.. yoksa emege saygi..;)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Tem 13, 2009 8:16 pm

hayir emege felan saygisizlik yaptigim yok.
birincisi, danismanlarin yaptigi her isi bir ogrenci kendide yapabilir. kendi yapamasa bile bunun sorup cok rahat halledebilir. bu tip forum siteleri bu sorularin cevabi icin var.
ikincisi, danismanlar bir ticari kurum ve oncelikli olarak kurumun menfaatlerini dusunuyorlar. senin durumunu prosedur geregi hallederler. ama olasi red durumudunda kuruss´un basna gelenler gelir. giden para gider yani.
ucuncusu dansiman su isi yapmasa ben almanyaya gidemem diyebileceginiz bir is var mi? yok. burda dil kursu ayarlama olayi var. zorlanilcak kisim. oda zaten internetten de halledilebilir. uni basvuru dedigimiz olaylarda bir ingilizce bilenle halledilir. ingilizce bilmiyorsan inglizce bilen bir tanidiginla halledilir.
dorduncusu danismanlar haksiz para kazaniyor demiyorum. tabiki onlarda isini yapiyor. bazilarida isini duzgun yapmayip insanlari basindan saliyorlar. ama ben diyorumki danismanlar son derece geresksiz. onlarin yaptigi isi bir ogrenci kendide yapar. yapmasida gerekir zaten.
phyiker, belki inkar edebilirsin ama eger sen danismanlik yapmasan sende benim gibi simdi danismanlik sireketlerinin gereksizliklerinden (ozellikle almanya icin diger ulkerde nasil isliyor sistem bilmiyorum) bahsederdin. bu benim kanaatim
son olarakta ben sizin yaptiginiz isi biliyorum. size lafim yok. siz arakadasimsiniz diye degil. vize red gelirse ucret odenmez politikasini benimsediginiz icin.
ama genede soyluyorum karar milletin

xstern

Mesaj gönderen xstern » Pzt Tem 13, 2009 8:46 pm

bence de danismanlik sirketlerinin yaptigi herseyi ogrencinin kendisi de yapabilir. burada onemli olan cok arastirma yapmak basvurmadan once. burada tabiki dil bilmenin (ingilizce ya da almanca) onemi yadsinamaz. amaa zaten hicbi dil bilmeyen birinin avrupada isi ne. once dil olayini halletmek lazim daha turkiyede iken. ya arkadaslar zaten yurtdisinda okumayi kafasina koymus biri son anlarda karar vermez diye dusunuyorum, bunu yapmayi zaten planlamis olmasi gerekir eger gercekten yurtdisinda okumak istiyorsa.

yine diyorum dili bilerek basvuru yapmak en dogrusu ve tek dogrusu, boylece danismanlik sirketlerine gerek kalmaz. arastirma yaparken internette tabiki kafana takilan bazi sorular olacak olmayacak degil, o zaman da gelip burda o tecrubeyi yasamis arkadaslara sorarsan basvuru basarili bi sekilde yapilmis olur. bence bu danismanlik sirketleri sadece ve sadece para tuzagi... bilincli olalim.. gorulen koy kilavuz istemiyor, arkadasin magduriyeti ortada ve bunun gibi daha ne ornekler mevcut.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 13, 2009 9:00 pm

1- sayet bizde danismanlik veriyorsak ve sen bu ise gereksiz dersen yani bizim yaptigimiza o emege saygisizliktir..

2- sana yukarda bi soru sordum.. daha bunun gibi nice sorular var. bunu almanyayi hic bi sekilde tanimayan hatta sen 2-3 yildir burdasin arastir bana bi sonuc ver bakalim.. yani ogrencinin tek basina halledemeyecegi problemler de oluyor. ornegin thehelsy arkadasimiza uni den kabul aldik, vize basvurusu icin gecikti ve yurt sikintisi var.. biz kendisine kabulu, dil kursunu yurdu herseyini ayarladik fakat kendisi 6 ay gec gelmek zorunda oldugu icin yurdunu baskasina verdiler ve biz halen onu halletmeye calisiyoruz.. bunu ogrenci tek basina halledebilirmiydi ? bu sadece bi ornek..

3- " ucuncusu dansiman su isi yapmasa ben almanyaya gidemem diyebileceginiz bir is var mi? yok " demisin ama sana yukarda bi soru sordum:) ve bi ornek de verdim.. demekki varmis..

4- cogu danisman firmalarinin yaptigi isi elbette onaylamiyorum.. ornegin kurus arkadasimizin basina gelenler gibi..biz kimsenin eline uni assist den gelen uyari kagidini verip hadi git bu uni kabulu vize al demiyoruz:) ayrica bizim danismanlik hizmetinde, ogrenci vize alana kadar degil, geldikten 1 yil sonra da devam ediyor.. ornegin kolay bir dsh ayarliyoruz ve ogrenciyi en kisa surede dsh kazanacak seviyeye getirecek telkinlerde bulunuyoruz ve simdiye kadar bunda cok basarili olduk..:) biz bi firma degiliz, zaten yaptigimiz bu isi de bu paraya hic bi firma yapmaz..

5- inkar edecek bi durum yok.. ben cogu danismanlik firmalarina halen karsiyim.. bizim gibi yapacaklarsa yapsinlar.. bize danismanlik icin basvuran her uyeye ozel bolum var ( sizlerin goremedigi :) ) sadece o uyeler goruyor ve basvuru sureclerini yakindan izliyorlar.. Sen belliki dil kursuyla gelmisin 1 - 1.5 yilda iyice dili de ogrendigin icin sana okul basvurulari vs. kolay gelmistir.. ayrica gidip bizzat kendin arastirdigin icin sana su anda cok kolay gozukuyor ama turkiyedeki birinin bunu yapmaya imkani yok.. ayrica sunu da itiraf ediyim, yukardaki gibi sorularla sadece turkiye den degil, almanya dan da danismanlik teklifi geliyor.:) danismanlik sadece, form doldurup belgeleri uni ye yollamak degil bizim icin ( bi cok firmaya gore boyle olsada.. ) Ayrica bize danismanlik icin basvuran uyeler hemen hemen her an bize ulasabiliyorlar..

6- orda bi duzeltme yapalim :) biz okul kabulu gelene kadar para almiyoruz.. ogrencinin garantoru falan sakatsa red alirsa tabiki bu bizim sucumuz degil.. veya ordaki gorevlinin o anki ruh haline gore.. ayrica soruyorum size, hangi danismanlik firmasinin boyle bir sitesi var her sorunuzun cevabini en kisa surede bulabileceginiz.. ve bunu sadece danismanlik alan uyelere degil, senin gibi arkadaslarin da yardimiyla burdaki 400 kusur kisiye sagliyoruz.. bunun adi dayanisma, danisma degil..:) ve son olarak, sunu da belirteyim seni bu konuda takdir ediyorum.. hic bir sorunun olmamasina ragmen hic bi karsiligin olmamasina ragmen burda insanlara sabirla yardim etmeye calisiyorsun.. o yuzden senin de elestrilerine kulak vermesini isterim butun uyelerin..:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 14, 2009 2:31 am

Bir iki cumlede benden olsun..Danisman tamamen bir tercih meselesi ANCAK bu artik malasef yardim danismanligindan ziyade tamamen ticarete dokulmus ve isminin hakkini veren bir tek DS var ve kim bilir belki ileride diger firmalasmis danismanlarda DS\'yi ornek alir ve herkes icin en iyisi olur fena mi =))

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Tem 14, 2009 12:00 pm

ben gurkana katiliyorum. benim cevremdede var baska ulkeler icin danismanlik sirketlerine gidenler. adamlar bir katalogt veriyor, ustunde universite ve danismanlik ucreti yaziyor veriyor sana sec diyor...
son olarakta DSdeki arkadaslara cok tesekkur ediyorum. daha ogrenecegimiz cok seyin olduguna inaniyorum:zoh

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Tem 14, 2009 2:20 pm

gurkan olaylari kisilestirmissin. benim lafimi sanki sizin danismanliga laf atmissim gibi gosteriyorsun.
soyledigin seyler
1.danisman sirktleri kabul etsende etmesen de egreksiz. yuzde 95 i ogrencilerin islerini kendi halledebilir. dansiman sirketleri parasinin hakkini veriyorsa sorun degil onu belirtttim. ama kac tanesi aldigi parayla yaptigi is ayni oranda
2.o soyledigin bolumu incelemedim. ama mutlaka vardir almanyada da. neden dersen master bolumleri tam anlamiyla karsiligi olmayabilir cunku bazi genis bolumlerde ozle bir alana yonelme olur. mesela benim de oyle turkiyede elektrik elektronik muhendiligi. bunu almanyada arasan belki bir iki bolum olur. hatta bu alanlarin bile altinda ayri ayri bolumleri oluyor. master daha ozel alanla yonelik olur. yurt olayini gelince yurtlu bir sekilde kabul veren yerlerde var. olmasa dahi bunurastirip yurtlu yer bulabilir. diyelimki arastirdi bulmadi. gittiginde bir hafta 10 gun problemini yasar. ama yurt olayi tamam onemli bir mevzu ama danismana gittmek icin bir neden degil.
3. 2 madde de sana acikladim.ayrica o saydgin bolum diyelimki yok. bu sekilde olan ogrenci kac kisidir. onlari yukarida soyledigim yuzde 5lik kisma koyuyorum. ama soyledigim gibi kesinlikle o bolum almanyada vardir.
4.gurkan senin dansimanlik sirketini anlatmissin. olayi kendi uzerine cekmene gerek yok. ayrica aldigin paranin karsiligi bu dansimanligi vermelisin zaten. ama soruyorum sen danismansiz geldin. ve bir cogu oyle. ne kaybedildi. arastirildiginda ogreniliyor zaten hersey. bir zahmettte almanyaya giden biri aratirmayada usenmesin artik
5.danismanlik gelenlerin eger kendileri yapamicak birseyse gelsinler. yapilabilecek birsey de gelebilirler. herkesinkendi karari sonucta.
biraz dille hersey yapilabilir. hatta almanyadaki bazi dilkursulari sitelerin turkce siteleri bile var.
6.burdada kendi uzerinden yorum yapmissin gurkan
burasi forum sitesi gurkan, burda soru da sorulur cvapta lalinir. bunu danismanlikla karistirmayalim.
bunun bu konuyla ilgisi yok
benim menfaatim yok maksat yardim olsun. bende zaten forum sitesinden yardimlar almanyaya geldim. yardim aldigimiz gibi yardim vermesini de bilmeliyiz.
tabi bana kulak verirler vermzler orasini bilemiyorumda, senin az verdigin kesin;)

birde son olara sunu soyluyorum, burda konuyu DS danismanligini cekmeyin. DS soyle boyle diye. cunku buna gerek yok. insanlar size guveniyor zaten.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 14, 2009 4:23 pm

oncelikle guven icin tesekkurler yolcu.. bak sana bi ornek verdim sadece % 0 dan % 5 e ciktin:) bunun gibi bi kac ornek daha verebilirim.. ornegin oss ye yeni giren birisinin gelecek seneye kadar beklemeden hangi universitenin dil kursundan , okul kabulu olmadan kayit yaptirabilir ? bu tip ornekleri sayarsam o % 5 olur bi anda % 65 neye ugradigini sasirirsin =)

bu arada sen o bolum mutlaka var demisin ama yok :) daad da yok dedi ayrica.. bu tur durumlarda bizim yaptigimiz is su , ogrencinin transkriptini aliyoruz, okula goturup yetkili kisilerle gorusup , ogrencinin hangi bolumlerden master alabilecegi uzerine gorus alis verisi yapiyoruz.. bi de senin bolumun karsiligi nerdeyse her uni de var.:) iste yolcu, is sadece bir dil kursuna kayit yaptirip gelmek degil..

burasi forum sitesi ama dedigim gibi hic bir danisman firma bu esnekligi kimseye tanimiyor.. bu arada baska sitelerde goruyorum bazen, hic bisey yapma bu siteyi bastan asagi bi arastir herseyi bulursun diye.. yalaaan :) o sitelerdeki bi cok bilgiyi de benle maniaturk yazmistir ve biz ordan ciktigimizdan beri o bilgiler artik guncelligini kaybetmistir, ve bi cogu da yanlistir.. bazen inceliyorum o donemlerde yazilanlari sadece guluyorum..

haa kendime gelince, ben danisman firmasiyla vs gelmedim.. staj icin gelmistim dortmund a o sirada ailemin telkinleriyle burda kalip rheinland da kursa basladim.. ve kursa giderken inan bana ts e de bakardim net de arastirirdim ama istedigim hic bir bilgiyi bulamazdim.. kampuste aylak aylak turkiyeden gelme ogrenci aradigim gunleri de bilirim.. ve inan bana surda bizim danismanlik hizmetimizi veren birilerini bulsaydim gozum kapali basvururdum.. neden en az maliyete riski sifira indirmeyim ki ? hem para hem de zaman kazanmis olmayim, profesyonellerle calisip ? ama gidip de elbette hayatinda almanyayi gormemis adamlara 2000-3000 euro da kaptirmam.. gercekten isin icinden olanlarla calisirdim..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Tem 14, 2009 4:48 pm

ben yuzde sifir mi dedim daha onceden gurkan
kaldiki bunu ucretsiz sorabilcegin yerler var mesela burasi veya daha remi bir yer DAAD veya herhangi bir anerkennungssettelleden de ogrenilebilir an azindan ne yapilmasi gerktingini ogrenebilirsin. ayrica o saydgin bolum hakikaten sadece danisman sirketler bulacak kac kisi bu tip bir bolume sececek. olayi cok ayri beir yere cekiyorsun. istisanalar kaideyi bozmaz. birileri almanyaya danismansiz gidip birileride danismanla gidiyorsa demekki burda o kadar normal birsey yok. kaldiki insan burda 1 yila yakin ve daha fazla dil kursu yapiyor. gelecegi ile ilgili bir cok bilgiyi o sirada da ogrenebiliyor. esas sorun almanyaya gelebilmede. zaten dansiman sirketlerinin cogu bu amacla para aliyor.yukarida ki arkadasimiz danisman sirketlerinin ne kadar acimasiz oldugunun bir ispati. tepki kymayalim mi.
olay su, danisman sirketleri gereksiz, gerekli olsa ogrencilerin en az yuzde 80-90 i onlarin hizmeti olmadan bu isi basaramamasi lazim. ama onlarin yaptigi isin aynisini kendileride yapabilir.
bu konu hakkinda jamirde fikrini yazarsa sevinirim. yanlis hatirlamyiorsam oda danismanla vize aldi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 14, 2009 6:54 pm

evet hic gerek yok dedin ilk basta.. daad veya anerkennungstelle de bi yere kadar ve cogu zaman da ozellikle daad cok yanlis veya yuzustu bilgiler veriyorlar.. senin yanlisin, anerkennungsstelle , kabul vermiyor.. bir ogrencinin master e baslayip baslayamayacagina karar veren o bolumun baskanidir..:) iste biz onlarla gorusuyoruz..

su konuda beni anlamiyorsun sanirim.. biz danismanlik firmalarina karsi oldugumuz icin biraz da bu ise girdik.. ve onlarin yaptiginin 10 kat fazlasini yapiyoruz . ustelik 10 da bir paraya.. bu konuda agzi en cok yanan belki de funderschattendir.. onun basina gelenler heralde kimsenin basina gelmemistir.. belki de kim bilir sirf o yuzden burda moderatorluk yapip insanlara senin benim gibi yardim ediyor.. haa bu arada kimisi de bize yardim melegi diyor..:) ne cins insanlar var ya..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Tem 14, 2009 7:15 pm

demedigim seyleri demis gibi soyluyorsun.
o soyledigin tip bolumler istisnaya girer. bunlar icin ´gerekir anlami´ cikmaz.
ayrica ben anerkennungstelle kabul veriyor demedim ki, bunuda nerden cikardin anlmadim. oralardan en azindan bili ogrenilebilir dedim.
danismanlik sirketlerine bende karsiyim bak sende karsiymissin. o halde ben karsiyim diye bana tepki koyman yerine beni desteklemen lazim.
sanki burda soyle bir hava olustu.
senin danismanliginla ilgili ben yorumlar yapmissin. yada danisman sirketleri aslinda cok gerekli, onlar eger iyi calisirlarsa cok gerekli birsey. boyle bir hava cikardin ortaya.
burda eger danismanlarla gidenler varsa(sen gene uzerine alinma), kim dolandirilmis, kim verdigi paranin hakkini almis, kim is bittikten sonra´ha bumuydu danismanlik sirketí? bunu kendimde yapardim´ demis. burda eger yazarlarsa ogrenebiliriz.
birde su var senin Danismanlik olayini savunman inanilir gibi degil. kendin de soyluyorsun. Funderschatten neler cekti.ve bunun gibi cekenlerde var. sirf o saydigin bolum veya onun gibi uc bes bolumu secemeyen ogrenciler icin danismanlik sirketlerini burda ovmemi veya yorum yapmami bekleme.
kaldiki danisman sirkletlerin cogu vizeye kadar is yapar. yani unine felan karismaz. karissada oyle gostermelik.
burda benim elestirdigim dansmanlik isini sende yaptigin icin karsisin. eger yapmasaydin muhtemelen ayni seyleri soyler olurduk.
bolum baskanlari ile gorusmekte physiker, o kadar zor bir sey degil. ben turkiyedyken de mail atmistim. hemde az bir ingilizcemle. olabilp olamayacagini zaten 2-3 gun icinde e maille belirtiyorlar. isterse burdaki arkadaslar deneyebilriler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 15, 2009 1:40 am

sen genelleme yapip, danismanlik yapanlarin hepsi para tuzagi gereksiz seyler dersen heleki sayfanin en ustunde " danismanlik " yazan bi bolumun oldugu yerde ben de haliyle ustume alinirim..

cok duydum boyle buraya gelip aaa aslinda ne varmis ya tr deyken o kadar karisik geliyordu ki aslinda cok cok basitmis diyenleri.. ben illaki herkes danismanliga basvursun demiyorum.. ve danismanlik adi altinda hic bisey yapmadan insanlarin gelecekleriyle oynayanlara da karsiyim.. bana danismanlik firmasindan da teklif geldi, hatta bi firma ac diyenler de cok oldu.:) imkanim vardi buna ama tasvip etmedigim seyler yapmayi kendime yediremem.. burda benim ve deniz arkadasin belirledigi sekilde kendi dogrularimiza gore is yapiyoruz.. Allah a sukur ki o konuda ayni sekilde benle dusunen bir ortagim var..yoksa deniz i cok sevmeme ragmen onla da yollari ayirirdim, tipki yola ciktigimizda ismini vermek istemedigim bi adamla ayirdigimiz gibi..

neyse kurus arkadasin basligini da daha fazla katletmeyelim.. sonuc olarak kimse gidip 2000- 3000 eurosunu danismanlik yaptigini sananlara kaptirmasin..kaptirdiginiz sadece paraniz da degil, zamaniniz da olabilir.. biz de elimizden geleni en iyi sekilde ve en uygun sekilde yapmaya calisiyoruz.. seninle tek anlasamadigimiz konu, bu isin o kadar da kolay olmadigi..davulun sesi uzaktan hos geliyor..

saygilarla..:)

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Tem 15, 2009 10:43 am

arkadaslar Tayod un bnm adima hannover yabancilar dairesine yazdigi dilekce acaba
bunu birisi bana acikliyabilir mi ??? Dosya pdf formatinda oldugu icin sadece yazi kismini aktariyorum buraya lutfen cevap bekliyorum...

Ihr Zeichen, Ihre Nachricht vom
02.07.09
Unser Zeichen (Bitte bei Antwort angeben)
32.33.50 Ke
Cihan,Oemer Faruk
l;;ffi;b; | 08.07.2009
Visaantrag des turkischen Staatsangehorigen oemer Faruk Cihan
Sehr geehrte Damen und Herren,
in der o.g. Angelegenheit teilen wir Ihnen mit, daß wir unsere Stellungnahme bzgl. des
Einreiseantrages am 01.07 .2009 an unsere Auslandsvertretung in Istanbul gesandt haben.
Fur alle weiteren Fragen bitten wir Sie, sich direkt mit unserem Generalkonsulat in Verbinduns zu
setzen.
Mit freundlichen Grtißen
Der Oberburgermeister
Im Auftras
Bankverbindungen