Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizem red geldi ne yapmaliyim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Tem 08, 2009 1:37 pm

arkadaslar 82 gun sonra 8 temmuzda vizemden red geldi hic bir eksik evragin olmamasi ve bu sure zarfinda gerekli belgeleri guncelleyip konsolosluga gondermeme ragmen red cevabi geldi. Dosya sorumlumla konustum tekrar basvurabilirsiniz dedi ama kendilerinin hukuk paketi varmis (600 euro)biraz cep yakici bi rakam gerektigi taktirde mahkemeye dava aciliyormus ve nedeni ni ogrenme ihtimalimiz var diyor kendisi (gerci bir neden yok ayni evraklarla bir cok kisi vize aldi) konsolosluktakilerin ilgilenmemesinden olabilir dedi surenin uzamasi buna ek nedenler falan filan ben sizin dusuncelerinizi ogrenmek istiyorum bu sure zarfindan sonra ne yapilabilir YARDIMLARINIZI VE DUSUNCELERINIZI BEKLIYORUM ....:bye

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Tem 08, 2009 2:16 pm

uzuldum kardsm nedenini ogrenmek icin 600 euro vermeye gerek yok belki gorusme esnasinda verdigin cevaplari yanlis degerlendirdiler yada sonradan ekledigin belgeler onlara ulasmadi ... moralini bozma bence sende takip etmissindir 1. gorusmelerde red alip 2. 3. gorusmelerde vizesini alan cok insan var...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 08, 2009 3:00 pm

gecmis olsun.. okul kabulun varmiydi, dil kursu kaydi kalacak yer olarak nereyi gosterdin.. turkiye de hangi uni de hangi bolumu bitirdin, almanya da neye basvurdun ?? ve bloke hesap mi actin yoksa garantor mi ?

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Tem 08, 2009 6:04 pm

gecmis olsun kardes. neyse olan olmus artik.
Physikerin sordugu sorular onemli. ona gore yorum yapabilirz, neden red aldigini.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Çrş Tem 08, 2009 7:15 pm

Hocam uzuldum valla yaa....
NEyse tekrar denersin...

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Çrş Tem 08, 2009 7:48 pm

Buyuk ihtimalle garantorde bir sorun vardir diye dusunuyorum.Gerekce olarak birsey yazmadilarmi sana ?

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Tem 08, 2009 8:49 pm

gecmis olsun kardes... insallah senin icin hayirlisi olur...

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Çrş Tem 08, 2009 11:50 pm

gecmis olsun kardesim...

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Tem 09, 2009 1:31 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
gecmis olsun.. okul kabulun varmiydi, dil kursu kaydi kalacak yer olarak nereyi gosterdin.. turkiye de hangi uni de hangi bolumu bitirdin, almanya da neye basvurdun ?? ve bloke hesap mi actin yoksa garantor mi ?[/quote]
okul kabulu vardi
dil kursu kaydi 2 aylik tum standartlara uygun olarak konsoloslugun istedigi
kalacak yer olarak dernegin adresini vermistim
turkiyede kibris yakin dogu uni - deniz liman isletmeciligi =almanya da hannover universitesi isletme bolumu
son olarak ta garantor du sorun olmasina imkan yok dosya sorumlum inceledi hatta sadece uni yaziyodu onu tekrar duzelttirdi dil kursu ve uni yazdirdi
ek olarak niyet mektubum vardi gerci eksik evrak olarak istemislerdi temin ettim
2. basvurumda eklemek istediklerim
hannoverde akrabam var kalacak yer olarak onlarin adresini versem nasil olur dernek adresi yerine ????
babamin uzerine 4 katli ev, araba ve arsa var annnem babam emekli onlarin emekli kagitlari ve ayriyetten babam calisiyo maas bordrosu
arkadaslar lutfen akliniza gelen her turlu belgeyi soyleyin 2. defa da red alirsam yikilirim elimden geldigince temin etmeyi dusunuyorum.

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Tem 09, 2009 1:36 pm

herkesin ilgisine ve destegine cok tesekkur ederim arkadaslar :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 10, 2009 12:55 am

KurusSs saglik olsun sikma canini,kotu olan tek sey 82 gun sonra cevabin gelmesi...Sebep soylememeleri ise cabasi ne diyeyim bir kez daha gozden gecir tekrar basvur sende biliyorsun ki iki uc kez deneyip alanlarda var..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 10, 2009 1:18 am

ne tur bir dernekti bu ??dernegin faaliyetleri yuzunden de gecikmis olabilir.. zaten 83 gun bi basvuruyu bekletiyorlarsa demekki bayagi biseyi incelemisler demektir.. sanirim sorun orda yatiyor.. bi de hannoverde basvurdugun bolum ingilizcemiydi ?? bu arada ikinci basvuruya dil kursu kaydini uzun sureli yaptirt daha iyi olur.. en sonda dedigin belgeleri de ekle, belki almayacaklar ama yine de yaninda bulunsun..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Tem 10, 2009 6:39 pm

birde kurs usresinin iki aylik olmasida redde etkili olabilir. birde isin icinde dernek var. hele birde dini bir dernekse daha da kuskulandirmistir onlari

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cum Tem 10, 2009 9:43 pm

ne tur bir dernekti bu ??dernegin faaliyetleri yuzunden de gecikmis olabilir.. zaten 83 gun bi basvuruyu bekletiyorlarsa demekki bayagi biseyi incelemisler demektir.. sanirim sorun orda yatiyor.. bi de hannoverde basvurdugun bolum ingilizcemiydi ?? bu arada ikinci basvuruya dil kursu kaydini uzun sureli yaptirt daha iyi olur.. en sonda dedigin belgeleri de ekle, belki almayacaklar ama yine de yaninda bulunsun..[/quote]
tayod e.v ya araci kurum duymussunuzdur kamu yarina kurulmus o zaten araci oldu alakasi yok onla kac kisi gitti burdan onlada alakasi olcani pek sanmam ama akrabamin adresini versedim daha iyi olurdu diye dusunuyom ben onu tersten dusundum
dedim bunlarin adresini veririm bide hepten iskilllenirler al basina bela misali hic olmicak ihtimaller oldu :(
da bu saatten sonrada dil kursunu uzatip red alirsam hepten kotu olur :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 10, 2009 11:58 pm

kalacak yer olarak akraba gostermen daha iyi olur.. ayrica dil kursuna kaydini uzattir yine de, parasini odemek zorunda degilsin uzattigin kurlar icinde.. nasil bi anlasma yapiyorlar bi fikrim yok ama 3 kur anlasma yapsan , 1. kur sonunda cikacak olsan sanirim 100 - 200 euro tazminat oduyorsun.. tabi bu nasil bi anlasma yaptigina bagli..

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Tem 11, 2009 12:01 am

kalacak yer olarak akraba gostermen daha iyi olur.. ayrica dil kursuna kaydini uzattir yine de, parasini odemek zorunda degilsin uzattigin kurlar icinde.. nasil bi anlasma yapiyorlar bi fikrim yok ama 3 kur anlasma yapsan , 1. kur sonunda cikacak olsan sanirim 100 - 200 euro tazminat oduyorsun.. tabi bu nasil bi anlasma yaptigina bagli..[/quote]
valla almancam o kadar iyi degil ama istersen burda tarattiriyim bak bi dil kursu kagidina gurkan
buyuk makbule gecer :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 11, 2009 12:02 am

jepp;)

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Tem 11, 2009 12:28 am

jepp;)[/quote]
ekliyorum
[img]http://img21.imageshack.us/img21/8763/resim001fbm.jpg[/img]
[img]http://img39.imageshack.us/img39/8268/resim002q.jpg[/img]

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 11, 2009 1:27 am

sanirim bi yanlis anlasilma olmus kurus senin tarafindan.. sen bir kur icin kayit yaptirmamisin , 4 kur icin kayit yaptirmisin ve 490 euro odemisin.. yani kursta bi sorun olmasi imkansiz.. peki benim sormak istedigim sey, senin kabul aldigin bolum ingilizcemi almancami ? yani bildigim kadariyla hannover uni si sifir almanca ile kabul vermiyor.. kesin olarak kabul aldigina eminmisin yani ? uni den gelen kagidi da burda taratirsan ona da bakalim..

eger onda da sorun yoksa, geriye yapacagin tek sey artik kalacak yeri degistirmek olacak.. veya garantor degil de imkanin varsa sperrkonto actirt.. veya daha saglam bi garantor bulmaya bak.

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt Tem 11, 2009 1:56 am

sanirim bi yanlis anlasilma olmus kurus senin tarafindan.. sen bir kur icin kayit yaptirmamisin , 4 kur icin kayit yaptirmisin ve 490 euro odemisin.. yani kursta bi sorun olmasi imkansiz.. peki benim sormak istedigim sey, senin kabul aldigin bolum ingilizcemi almancami ? yani bildigim kadariyla hannover uni si sifir almanca ile kabul vermiyor.. kesin olarak kabul aldigina eminmisin yani ? uni den gelen kagidi da burda taratirsan ona da bakalim..

eger onda da sorun yoksa, geriye yapacagin tek sey artik kalacak yeri degistirmek olacak.. veya garantor degil de imkanin varsa sperrkonto actirt.. veya daha saglam bi garantor bulmaya bak.[/quote]
abi garantor belgesi ni de tasimistim istersen dur linki verim bi bak yeri degistirmek bu saatten sonra zor gibi geliyo aslinda oda olabilir de basvuru icin gec kaldm berlin olabilir ama diger sundugun secenegi ilk defa senden duydm sperrkonto ne oluyo ???
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... owstart=10
dur verim uni kagitlarinida scanner dan gecirip yukliyim buraya
bide bnm bi sorum olcak konsolosluk uni kabulun ilk kagidini aldi orjinalini yani fotokopisi bu zaten tarattigim sonradan bi sorun olur mu???
istersen bu 2 sayfanin bide ingilizcesi var onlarida taratiyim
[img]http://img37.imageshack.us/img37/4016/resim001yux.jpg[/img]
[img]http://img14.imageshack.us/img14/1379/resim003avh.jpg[/img]
[img]http://img22.imageshack.us/img22/3518/resim004cjk.jpg[/img]
[img]http://img529.imageshack.us/img529/4755/resim005s.jpg[/img]
bide konsolosluktaki kadin en son resimdeki shifftleri niye doldurmadigimi sormustu B) anlasam