Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize sureciyle ilgili bilgiler verebilecek?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Pzt May 11, 2015 9:48 pm

-anne babaya ait ikametgah ne demektir? ben kendim ikametgah belgemi aldim, detayli nufus kayit orneginde de tum ailemin bilgileri mevcut.. annem ve babamda ayrica nufus mudurlugune gidip kendi adina ikametgah belgesimi almasi lazim anlamadim?
-dil kursu baslama tarihi vize onayi acisindan onemlimidir?
-dil kursu ders saati onemlimi ? benim dil okulumun gonderdigi belgede saatlik aciklama yok..
-vize basvuru formunda almanyada bulunma tarihini ve sigorta baslangic tarihini neye gore yazmaliyim?
-sgk dan alinan 3 aylik yurtdisi saglik sigortasi vize basvurusu icin yeterlimidir?
-bloke hesap icin deutschebank dan gelen maildeki dokuman yeterlimidir? isbankasi internetten yaptigim havale isleminin dekontu gereklimi?
-sabika kaydi gereklimidir?
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 12, 2015 11:50 am

Ilk soru da baska yapman gereken birsey yok, hersey tamam.

Vize basvurusu asagi yukari 4-6 hafta surdugu icin kurs baslangic tarihini vize basvurusundan 4-6 hafta sonra olacak sekilde ayarlaman gerekiyor.

Dil kursu saati onemli, haftalik en az 18 saat olmak zorunda.

Seyehat saglik sigortasi gerekiyor. SGK yi kabul edeceklerini sanmam.

Bloke hesap icin maildeki dokuman yeterli.

Sabika kaydi gerekmiyor ama alirsan yine de iyi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Sal May 12, 2015 8:16 pm

oncelikle zaman ayirdiginiz icin cok tesekkur ediyorum.
benim dil kursum 06.05.2015 tarihinde basliyordu fakat ben bu tarihe belgelerimi yetistiremedim.. mayis 10 itibariyle belgelerim hazir oldu ancak.. bu yuzden dil okuluma bir donem ileri tarihe baslangic tarihi vermesini istedim diger donemde 17.08.2015 tarihinde basliyor yani 3 ay sonra :( suan 2 tane dil okulundan gelen belgem var biri 06.05.2015 digeri 17.08 2015 ders baslangic tarihi belirtilmis. sizce ben almanyaya en erken gitmek icin hangi yolu izlemeliyim? idata yi aradim en erken haziranin 1 ine randevu verebiliyorlar. fakat dil kursum agustosta basliyor bu yuzden 2 ay beni bekletirlermi vize onayi icin ? yoksa dil kursu tarihi onemli degildir vize onayim cikabilirmi? biraz uzun oldu sabriniza siginiyorum
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 13, 2015 12:04 pm

Oncelikle vizenin cikmasini umut edlim , sonra ha bir ay beklemissin ha 2 ay ne fark eder. Sabirli olmak bu iste cok onemli , gorusmede kurs baslangic tarihinden bir kac hafta evvel gidip , ulasima vs. alismak istiyorum dersin.