Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Luksemburg\'dan Almanya icin Garantor olunabilir mi ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Tolgasnmz

Mesaj gönderen Tolgasnmz » Cmt Mar 14, 2015 12:50 am

Merhabalar;

Arkadaslar simdi ben akdeniz uni. Insaat tek. Myo mezunuyum dortmund\'a gecmek istiyorum fakat bu garantor olayi benim kafami karistirdi.benim ailem luxembourgta yasiyor , annem luxembourg buyukelciliginde calismakta , benim garantorum sadece almanyadan mi olmak zorunda yoksa annem olabilyormu ? Cevap bulabilirsem sevinirim.

Bu arada siteyi olusturan herkesin emegine yuregine saglik , cok faydali bir site takdir ediyorum:)

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Mar 14, 2015 1:42 am

garantorun almanyadan olmak zorunda bu arada acillik bi pozisyon yok basliklari acarken dikkat edelim lutfen.

Tolgasnmz

Mesaj gönderen Tolgasnmz » Pzt Mar 16, 2015 6:55 pm

[quote]GK tarafindan yazilan metin:

garantorun almanyadan olmak zorunda bu arada acillik bi pozisyon yok basliklari acarken dikkat edelim lutfen.[/quote]

Bazi arkadaslarin cevaplarinda konusmalarinda turkiyeden bile garantorun kabulu soz konusuydu o yuzden kafam karisti , luxembourgun bana bi etkisi olmayacagini dile getiriyosunuz yani.. Ve bu olay tamamen konsoloslukta , vize olaylarinda belli oluyor degil mi ? Eger bu sekilde komsu veya bir baska ulkeden garantor kabulu yapabilen arkadaslar varsa yazmalarini rica ediyorum..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 16, 2015 7:16 pm

Merhaba Tolgasnmz

Normalde evet sadece Almanya\'dan ( Ki suana kadar sadece bir kisi tanidim garantoru TR\'den olan ) ama sende ozel bir durum var.
Ailen AB kurucu uyesi bir ulkede calisiyor ve bence garantor olabilme ihtimali " hic yok " degil.

Alman konsolosluguna danismani , buna gore haraket etmeni tavsiye ederim.

Bizede bu konuda bir geri donus yapip bilgilendirebilirsin , cok seviniriz.

bol sanslar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Mar 16, 2015 7:45 pm

Hollanda\'dan Garantor bulup buraya gelen bir abim vardi, hatta o da mezun olduktan sonra bana garantor oldu buraya gelirken :)

Fakat 2003\'de gelmisti o, simdi de gecerli mi bu durum bilemem. En iyisi Staatsmann\'in dedigi gibi konsolosluga danisman.

Basarilar
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi