Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya gelme yolunda en karli davranis

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Prş Mar 05, 2015 5:50 am

Sevgili arkadaslar oncelikle forumu cok cok iyi okumanizi tavsiye ediyorum cunku Almanya planlarinizi sekillendirmek adina bu forum bir velinimet. Hicbirsey kurulan hayaller kadar guzel degildir ancak bir de gercekler var. 2 sene once almanyaya master basvurusu yapip kabul almis ve gitmis biri olarak size tek tavsiyem ; danismanlik hizmetini satin alin ve yola cikarken artilari eksileri, gelen ogrencilerin basari yuzdelerini, geri donusleri ve akademik anlamda danismaninizin hakkinizdaki goruslerini, sizin icin cizebilecegi tabloyu sorun.Zarardan kari en iyi bu sekilde saglarsiniz.

Almanyaya adimimi attiktan 7 ay sonra dil egitimini tamamladim okula basvurdum ve kabul alamadigim! (100 uzerinden 1 puan farkla) icin baska bolume kaydoldum ve kendimi dondurdum Turkiyeye dondum. Geleceginiz donemleri ve kapasitenizi iyi olcup bicin lutfen. Su an Turkiyedeyim bir sonraki donem icin bekliyorum ancak 2 senem gecti! 2 senede elimdeki bloke hesaba yatirdigim parayla daha iyi seyler yapabilcegimi dusunmedim de degil.. (:
Simdi gelgelelim size cevremden bahsetmeye emin olun cok kisa olacak
Bir arkadasim master icin geldi. Muhendislige basladi 5 senedir Almanyada ve hala 2. donemde
Bir tanesi master yapiyor bildigim kadariyla onun da 5. senesi ve son 2 dersini 1 senedir gecemiyor.
Benim 2. senem daha kayit olamadim bile istedigim bolume
Bir tanesi hicbir bolume kaydolamadi bolum uyusmazligindan dolayi ve su an isci vizesiyle almanyada
Baska bir arkadasim 3 sene kaldi yaklasik, dili gecemedi, geri gonderildi
Ve daha boyle tanidigim bir cok arkadasim var
Gelirken baya varlikli degilseniz calisirken-okuyacaginizi(cogunlukla is arayip iste calismakla mesgul olacaginiz icin calisirken okumak sozu daha makul) unutmayin.
Almanyada yatarak okul bitireceginizi hic mi hic dusunmeyin. Millet 1 derse 2 ay onceden calismaya basliyor deli gibi!!(ilk geldigimde cok sasirmistim cunku universite yillarimda benim icin 1 derse calisma suresi maksimum 5 saatti)

Kimse yogurdum kara demez ancak kendinizi cevrenizle degil toplumun basarili kesimiyle olcun ve gelmeye oyle karar verin. Almanyada universite bitirmek kapasite ve calisma ile dogru orantili.

Ve daha cok kar etmek istiyorsaniz danismaninizdan (ki bu kisi Gurkan abiyse, oldukca samimidir ve gercekleri yuzunuze cat cat acimadan soyler- bana da gelmeden demisti :D ) iyisini kotusunu dinleyip kendinizi tartip oyle gelin almanyaya. yoksa seneleriniz paraniz ve emeginiz copte olarak cok cok zararli bir tatil (zugurt tesellisi) yapip geri donersiniz. Maddi ve manevi anlamda kar etmek istiyorsaniz dinleyin, tartin ve %80 ihtimalle sessizce, arkaniza bakmadan gidin su an her ne yapiyorsaniz onu yapmaya devam edin. Bazen acik bir sekilde objektif olarak dinlemek ve uzerine dusunmek sizi bircok zorluktan ve husrandan kurtarabilir.
Dogru kararlar vermenizi umut ediyorum.
Herkese basarilar (:
ee:lan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 05, 2015 9:57 am

ee hani geri gelecektin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Prş Mar 05, 2015 4:38 pm

yazdim abi ben gelecem. basvurulari bekliyorum tekrardan(15inde aciliyo beklemedeyim) ben yeni gelecekler ve gelmeyi dusunenler icin yazdimdiydi :o Laf dinlesinler diye. 2 sene oncesinde dediklerini daha fazla dikkate almis olmayi isterdim acikcasi (:
ee:lan

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Prş Mar 05, 2015 8:45 pm

yook canim o kadar da umutsuz degildir durum.

baycan10

Mesaj gönderen baycan10 » Prş Mar 05, 2015 8:52 pm

Bunlar alt ornekler. Basarili olanlar da var.

Baba yaga

Mesaj gönderen Baba yaga » Cmt Mar 07, 2015 8:12 pm

Merhaba almanyada makine Muhendisligi dusunuyorum ilk yil almanca hazirlik okucam turkiye\'de ygs lys baya yuksek puan yapamayacagim icin boyle biseyi istiyorum kapasitemin oldugunu dusunuyorum matematik altyapida baya iyi sadece calismadim diye dusuk gelicek uni sinav sonuclari bilgi alabilicegim birileri var mi

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Mar 07, 2015 8:21 pm

[quote]mgf963 tarafindan yazilan metin:

Merhaba almanyada makine Muhendisligi dusunuyorum ilk yil almanca hazirlik okucam turkiye\'de ygs lys baya yuksek puan yapamayacagim icin boyle biseyi istiyorum kapasitemin oldugunu dusunuyorum matematik altyapida baya iyi sadece calismadim diye dusuk gelicek uni sinav sonuclari bilgi alabilicegim birileri var mi[/quote]

Matematik konusunda kendine guvenin olmasi guzel.
Matematik alt yapin oldugunu soylemissin ama calismadigin icin dusuk gelecek demissin.
Eger iyi isen sinava calisip girmen ile calismadan girmen arasinda ucurum bir puan farki olmaz.
Matematigi bilmem ama Turkce bolumunden pek iyi puan alamayacagin yorumundan net bir sekilde anlasiliyor.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..