Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yogunlastirilmis Dil kursu vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
anka61

Mesaj gönderen anka61 » Sal Şub 10, 2015 8:50 pm

merhaba arkadaslar sitenize daha yeni kayit oldum. degerli tecrubelerinizden ve bilgilerinizden yararlanmak istiyorum.
elektrik-elektronik muhendisligi mezunuyum. not ortalamam 2.58 almanyada yuksek lisans yapmak istiyordum fakat hic almanca bilgim olmadigi icin once dil vizesi icin almanyaya gitmek istedim. babam amcam almanyada yasiyor. Rheinland Privatschuledil kursuna a1 seviyesine kayit yaptirdim 3 aylik sigorta , amcam garantisorum oldu gerekli belgeleri ayarlayip 06.02.2015(cuma ) gunu ankara konsoloslukta randevum vardi ve benden motivasyon mektubu sartli kabul ve oz gecmis istedi. dil kursu vizesi icin bunlar gerekmiyor diye biliyordum. bana bu belgeleri yollamadigim taktirde ret verilecegi soylendi. sizce ne yapmaliyim. duisburg universitesinden sifir almanca ile sartli kabul alabilirmiyim. ortalamam yeterli olur mu?
degerli cevaplarinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 10, 2015 9:02 pm

Dil kursu ve egitim vizesi icin basvuru yapiyorsun, o yuzden on kabul de alman gerekiyor. Duisburg dan master icin on kabul alamiyorsun artik. Paderborn u denemeni tavsiye ederim ve evraklarin 15 subat a kadar Paderborn universitesinde olmasi gerekiyor ayrica, acele etmen gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

anka61

Mesaj gönderen anka61 » Sal Şub 10, 2015 9:20 pm

cevabiniz icin tesekkur ederim physiker siz Gurkan Yalcin siniz dimi konsoloslukta konustugum arkadas sizi onerdi. ucretli danismanlik hizmetinizden yararlanmak istedim mail attim cevap gelmedi henuz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 10, 2015 9:23 pm

20 tane mail bekliyor:), bir kac saate kadar cevap veririm.
www.deutschstudent.com

anka61

Mesaj gönderen anka61 » Sal Şub 10, 2015 9:30 pm

reklaminiz yapiliyor :) yogun olmasi normal maile cevabinizi bekliyorum bu arada burada da bir iki sorum olacak Paderborn dediniz buradan sartli kabul aldim diyelim dili ogrendikten sonra bu universiteden vazgecip baska bir universiteye basvurabilir miyim bu aralar baya sikistim konsolosluk aradi biranonce bu belgeleri benden istiyor sizce yetistirebilirmiyim sartli kabul alabilir miyim sizin onderliginizde

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 10, 2015 9:31 pm

tabiki.
www.deutschstudent.com

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Şub 11, 2015 4:10 pm

merhabalar bende once dil kursu vizesi alip en azindan b1 e getirip daha sonra sartli kabule basvurmayi dusunuyorum da 3 aylik turistik vize kapsaminda dahi olsa yine sartli kabulum zorunlu mu. sartli kabul alirsam Turkiye\'ye doner yeniden basvururum biraz zaman kaybi ama boylesi daha saglam olur diye dusunuyorum.

bauen

Mesaj gönderen bauen » Çrş Şub 11, 2015 9:44 pm

selam yilmaz, sartli kabul almana gerek yok 3 aylik dil kursu vizesi istiyorsan. turistlik vize degil kulturel vize diye geciyor :) bunlari nereden biliyorum ben de o sekilde geldim. 10 gun icerisinde sonuc belli oluyor. yalniz neden almanca ogrenmek istiyorsun sorusunu sorabiliyor konsolosluk telefon acip veya belgelerine bakip. daha sonra orada okuyacagim dersen , red verip git egitim vizesine basvur diyebilirler. dolayisiyla iyi bir bahanen varsa iste meslegimle alakali , ailem orali vs gibi o zaman olur. yoksa zor bence o is .

bauen

Mesaj gönderen bauen » Çrş Şub 11, 2015 9:45 pm

selam yilmaz, sartli kabul almana gerek yok 3 aylik dil kursu vizesi istiyorsan. turistlik vize degil kulturel vize diye geciyor :) bunlari nereden biliyorum ben de o sekilde geldim. 10 gun icerisinde sonuc belli oluyor. yalniz neden almanca ogrenmek istiyorsun sorusunu sorabiliyor konsolosluk telefon acip veya belgelerine bakip. daha sonra orada okuyacagim dersen , red verip git egitim vizesine basvur diyebilirler. dolayisiyla iyi bir bahanen varsa iste meslegimle alakali , ailem orali vs gibi o zaman olur. yoksa zor bence o is .

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Şub 12, 2015 1:31 am

tesekkur ederim oncelikle :) ben a1 ile sartli kabul alamadigim icin b1 seviyesine gelip ondan sonra universiteye basvuracagimi soyleyecegim sizce gecerli bir sebep olur mu? cunki bulundugum sehirde a1 den yukarisi yok. size sorduklarinda amacinizi ne olarak gosterdiniz?

bauen

Mesaj gönderen bauen » Prş Şub 12, 2015 2:30 pm

ben muhendisim ve mesleki acidan onemli bir dil almanca dedim telefonla aradiklarinda. 3 ay ve alti vizelere konsolosluk bakmiyordu.idata denilen bir kurum bakiyor. belgelerini veriyorsun, formu dolduruyorsun. konsolosluk gerek gorurse cagiriyor seni veya telefonla ariyor veya aramiyor .

acikcasi dedigim gibi b1e kadar turkiyede ogren sonra sartli kabulunu al oyle gel deme ihtimalleri var o yuzden bir sey diyemem. belli olmuyor ne yapacaklari. kotumser olmak istemem ama bence biraz zor vize alman bu sekilde. gerci uzun sakalli bir biometrik resim verdim diye de red alirsin diyenler vardi ama olmadi :) dedigim gibi her sey karsidaki gorevliyi ikna edebilmekte. tarihlerini ona gore ayarla ki vize gelmezse kurstan parani cok kesilmeden alabil. benim kursum mesela yurt parasini 4 hafta oncesine kadar aynen geri oduyordu. kurs parasi da 1 hafta oncesine kadar aynen geri oduyordu eger vize alamasaydim.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Şub 12, 2015 3:19 pm

tesekkur ederim. ben 2 kere gittim turist olarak babam orda yasiyo. bunun belki biraz etkisi olur bi demotivasyon mektubu da yazabilirim. sizi de yordum kusura bakmayin son olarak burdan sifir almancayla mi gittiniz ordaki dil kursuna?

bauen

Mesaj gönderen bauen » Prş Şub 12, 2015 6:21 pm

yorulmak degil aklinda ne varsa sor. o yuzden bu site var zaten :)

ben goethe\'de b2.1 i bitirmistim turkiyede. sonra beni aradilar iste telefonla o konusmayi da almanca yaptik .almanca disinda baska dil konusamam dedi telefonda. heyecandan cok hata yapmisimdir sonra onu da soyledim ama sorun degil onemli olan derdinizi anlatabilmenizdi ve ben de anladim. gramer cok da onemli degil bizim icin dedi gorevli bayan.

ayrica 3aylik vize ile gidersen en fazla 2 haftada falan cevap gelir eline o acidan buyuk kolaylik. diger turlu 2-3 ay vize bekleyenler var.

anka61

Mesaj gönderen anka61 » Cum Şub 13, 2015 10:31 pm

bende yogunlastirilmis dil kursuna basvurdum fakat gorevliyi ikna edemedimki benden motivasyon mektubu sartli kabul ve ozgecmiste istiyor. sartli kabul alamiyorum bu durumda ne yapmam lazim dunya kadar masraf yaptim kurs martta a1 seviyesinden baslayacagim bu dil vizesini almam lazim nasil ikna ederim