Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung Belgeleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gonuliii

Anmeldung Belgeleri

Mesaj gönderen gonuliii » Prş Oca 29, 2015 10:57 am

Merhabalar, ben garantor belgesiyle dil okulu icin vize aldim. Garantor belgemin sadece fotokopisi bende, aslini vize gorusmesinde gorevli memur almisti, ben de herhalde bir bildigi vardir deyip sesimi cikartmamistim. Simdi anmeldung icin belge hazirlarken de icime bir kurt dustu; garantor belgemin aslini mi goturmem gerekiyor mutlaka? Yani bir taraftan bu belge zaten incelenip yabancilar polisi tarafindan onaylanmis ki bana vize verilmis, bu yuzden aslini istemeyebilirler diye dusunerek icimi rahatlatmaya calisiyorum. Diger taraftansa "butun belgelerin orjinalleri" diyen sert bir memur surati gormekten korkuyorum. Ve eger cidden orjinalini istiyorlarsa o belgeyi vize basvurusu evraklarim arasindan yani Istanbul Alman Konsoloslugundan isteyebilir miyim? Neticede belgenin orjinalinin bende kalmasi gerektigi halde memur bana kopyasini vermisse bu onlarin hatasi degil midir?

Karthus

Anmeldung Belgeleri

Mesaj gönderen Karthus » Prş Oca 29, 2015 12:30 pm

Anmeldung farkli oturum izni almak farkli.Anmeldung icin belediyeye kira sozlesmeni goturuyorsun veya birinin yaninda kalacaksan onunla gitmen gerekiyor.Oturum izni almak icin evet garantorluk belgesinin orjinali lazim.Sana tavsiyem Almanya\'ya gelmeden once orjinalini konsolosluktan istemen.Bir ihtimal yabancilar polisine gondermis olabilirler.Ozaman hic sikintiya gerek kalmaz.
RASTAFARI

gonuliii

Anmeldung Belgeleri

Mesaj gönderen gonuliii » Prş Oca 29, 2015 9:07 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Anmeldung farkli oturum izni almak farkli.Anmeldung icin belediyeye kira sozlesmeni goturuyorsun veya birinin yaninda kalacaksan onunla gitmen gerekiyor.Oturum izni almak icin evet garantorluk belgesinin orjinali lazim.Sana tavsiyem Almanya\'ya gelmeden once orjinalini konsolosluktan istemen.Bir ihtimal yabancilar polisine gondermis olabilirler.Ozaman hic sikintiya gerek kalmaz.[/quote]

Cevabin icin tesekkur ederim Karthus, su an Berlin\'de oldugum icin galiba basim agriycak, Istanbul Alman Konsoloslugunu arayip durumu anlaticam, umarim bu yanlisa ortak olduklarini kabul edip belgenin orjinalini bana gonderirler. Ya da dedigin gibi vizem onaylandiktan sonra zaten belgelerim Berlin yabancilar polisinden Istanbul\'a gonderilmemistir..VIZE GORUSMESINDE GARANTOR BELGENIZIN ORJINALINI VERMEYIN!! Ben yandim siz yanmayin:|

ferhatd

Anmeldung Belgeleri

Mesaj gönderen ferhatd » Prş Oca 29, 2015 9:40 pm

Aslinda anmeldung icin birinin yaninda kalmana gerek yok o kisinin seninle belediye ye gelmesine de gerek yok anmeldung formu aliyorsun onu doldurup ev sahibinin imzasini aliyorsun Berlin icin mutlaka randevu alman lazim yoksa kabul etmiyorlar ben Neukoln Belediyesinde yaptirdim adresi Blaschkoallee 32 oraya gidip direk randevu alabilirisin

Karthus

Anmeldung Belgeleri

Mesaj gönderen Karthus » Prş Oca 29, 2015 10:45 pm

Ozaman sehirden sehire fark var.Ben 1 ayligina arkadasin evine yapmak istemistim tek basima kabul etmemisti.
RASTAFARI

ferhatd

Anmeldung Belgeleri

Mesaj gönderen ferhatd » Prş Oca 29, 2015 10:48 pm

O konuda haklisin sehirden sehire her konuda farklilik olabiliyor Berlin de oturum aninda alinirken Koln Kerpen de bulunan arkadasim 2 aydan uzun bir sure ugrasti

pelinde

Anmeldung Belgeleri

Mesaj gönderen pelinde » Prş Oca 29, 2015 11:18 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Ozaman sehirden sehire fark var.Ben 1 ayligina arkadasin evine yapmak istemistim tek basima kabul etmemisti.[/quote]

Karthus sen Essendan mi aliyorsun Dortmunddan mi?

yoksa baska bir yer mi