Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

is bankasi bloke hesap

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bauen

is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen bauen » Prş Ara 11, 2014 12:02 am

Merhaba arkadaslar , bugune kadar hep soru soran oldum. Simdi ogretici olabilecegini dusundugum bir baslik acmak istedim. Umarim faydasi olur.

Dil kursu vizesi icin bloke hesap actirmam gerekiyordu bunu daha hizli olacagini dusundugum icin is bankasinda actirmayi dusundum. Almanyadaki hesabimi actirmak istedigim sehirdeki is bankasiyla irtibata gectim ve su maili aldim.

"Bloke hesap acilisi icin yazili ve imzali dilekce seklinde, bir Turkiye Is Bankasi A.S. Subesi araciligi ile tarafimiza iletilmesi iҫin basvurmaniz rica olunur.
Gerekli olan belgeler asagida belirtilmistir:
- Almanyadaki Universiteden Kabul Belgesi
- Bloke Hesap acilisi icin Talep Yazisi ( Bloke Tutari EUR bazinda, Suresi, TR adresiniz ve telefonnumaraniz bu yazida belirtilmelidir)
- Pasaport Kopisi"

Daha sonra bu belgeleri hazirlayarak bulundugum sehirdeki merkez is bankasina gittim ve gorevliye bunu acikladim ve artik almanya\'ya bu tarz aracilik hizmeti vermediklerini soyledi. Maili gosterdim hemen , mail gayet acik oldugu icin ustunu arayip sordu ve tekrar teyit etti bu islemi yapamayacagini. Cikista bir is bankasi subesine daha gittim ve gene ayni cevaplari aldim.

Almanyadaki subeyi aradim ve bu belgeleri taratip gonderebilecegimi soyledim ve bunu kabul etmediler. Bir is bankasi gerekiyormus belgelerin iletiminde. Dolayisiyla bloke hesap isini halledemedim. Baska subeler e sormam gerektigini soylediler.

Yani kisaca soyle ozetleyelim , is bankasinda bloke hesap actirmayi planlayan arkadaslar 2014 aralik ayi icin konusursak bu is imkansiz bana soylenene gore. Planlarinizi buna gore yaparsaniz magdur olmazsiniz.

BERTAN_TAN

is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen BERTAN_TAN » Pzt Ara 22, 2014 2:31 pm

[quote]bauen tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar , bugune kadar hep soru soran oldum. Simdi ogretici olabilecegini dusundugum bir baslik acmak istedim. Umarim faydasi olur.

Dil kursu vizesi icin bloke hesap actirmam gerekiyordu bunu daha hizli olacagini dusundugum icin is bankasinda actirmayi dusundum. Almanyadaki hesabimi actirmak istedigim sehirdeki is bankasiyla irtibata gectim ve su maili aldim.

"Bloke hesap acilisi icin yazili ve imzali dilekce seklinde, bir Turkiye Is Bankasi A.S. Subesi araciligi ile tarafimiza iletilmesi iҫin basvurmaniz rica olunur.
Gerekli olan belgeler asagida belirtilmistir:
- Almanyadaki Universiteden Kabul Belgesi
- Bloke Hesap acilisi icin Talep Yazisi ( Bloke Tutari EUR bazinda, Suresi, TR adresiniz ve telefonnumaraniz bu yazida belirtilmelidir)
- Pasaport Kopisi"

Daha sonra bu belgeleri hazirlayarak bulundugum sehirdeki merkez is bankasina gittim ve gorevliye bunu acikladim ve artik almanya\'ya bu tarz aracilik hizmeti vermediklerini soyledi. Maili gosterdim hemen , mail gayet acik oldugu icin ustunu arayip sordu ve tekrar teyit etti bu islemi yapamayacagini. Cikista bir is bankasi subesine daha gittim ve gene ayni cevaplari aldim.

Almanyadaki subeyi aradim ve bu belgeleri taratip gonderebilecegimi soyledim ve bunu kabul etmediler. Bir is bankasi gerekiyormus belgelerin iletiminde. Dolayisiyla bloke hesap isini halledemedim. Baska subeler e sormam gerektigini soylediler.

Yani kisaca soyle ozetleyelim , is bankasinda bloke hesap actirmayi planlayan arkadaslar 2014 aralik ayi icin konusursak bu is imkansiz bana soylenene gore. Planlarinizi buna gore yaparsaniz magdur olmazsiniz.[/quote]

BU ISTE BI YANLISIKLAR VAR ben bugun is bankasina gittim istanbul/aksaraydaki subeye bireysel bolumundeki memurda dedim almanyada okucam BLOKE hesap actimak istiorum dedim anlamadi neyse sonra tekrar soledim almanyanin nurnbeg sehride is bankasi subesiden hesap acitircam ama bu bloke hesap olarak olucak memur sonra direk nurnnberg isbankasini aradi 2 dk icinde yukarda senin saydin evraklari atti bana ve islem masraf ucreti 115 euro olarak gosterdi KISA SUREDE 3 4 GUN BILE SURMEDEN BLOKE HESAP ACTIMAK ISTEYENLERE DUYRULU masraf konusunda biraz takili kaldim orasi gercek hatta 115 tl mi dedim yok yok dedi memur onundeki ekrabana baktum euro simgesi bile vardi :D:D:d.

bauen

is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen bauen » Pzt Ara 22, 2014 4:04 pm

is bankasi 3-4gunde aciyor o zaten dogru fakat ben Izmir\'de merkez subesine gittim. Gorevliye durumu anlatinca boyle bir seyin artik olmadigini soyledi. Ustunu aradi ve teyit etti durum budur diye. Bir sube daha aradim tanidik onda da ayni seyler oldu. Eskiden yapiliyordu artik yapilmiyor , is bankasi almanyadaki is bankasi icin aracilik etmiyor, belge gondermiyor dedi ikiside. Tahminim gittigin subede bu son degisikligi bilmeden yapmislardir. Sansliymissin gercekten :)

BERTAN_TAN

is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen BERTAN_TAN » Pzt Ara 22, 2014 4:38 pm

[quote]bauen tarafindan yazilan metin:

is bankasi 3-4gunde aciyor o zaten dogru fakat ben Izmir\'de merkez subesine gittim. Gorevliye durumu anlatinca boyle bir seyin artik olmadigini soyledi. Ustunu aradi ve teyit etti durum budur diye. Bir sube daha aradim tanidik onda da ayni seyler oldu. Eskiden yapiliyordu artik yapilmiyor , is bankasi almanyadaki is bankasi icin aracilik etmiyor, belge gondermiyor dedi ikiside. Tahminim gittigin subede bu son degisikligi bilmeden yapmislardir. Sansliymissin gercekten :)[/quote]

burasi ISTANBUL ama isin espirisi memur nurnbergi ararsa direk acar o ust teyit filan olayi yok 115 euro yu goze aldik artik napalim bugun bi arkadasim actirdi hatta 2 gun sonrada ben acitircam su var zaten hepsi bilmior o memur direk arasin almanyayi o kadar onlari yapcagi tek sey senin kagitlari ona iletmesi burda hesap filan acmioki zaten sen bloke hesabi yapmadiysan eger tekrar dene

bauen

is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen bauen » Pzt Ara 22, 2014 5:47 pm

Ben anlatamadim galiba :)
Frankfurt subesini direkt aradim. Is bankasindaki karsimdaki gorevliyle konusturdum. Daha sonra karsimdaki kisi ,mudurunu aradi ve ARTIK bu isi yapmadiklarini.Yani hic bir sekilde belgeni gonderelim muhabbeti yokmus artik. Cok sorun ciktigini bu yuzden genel bir karar alindigini soyledi. Bunu daha sonra alakasiz bir is bankasi subesindeki yetkiliyle konustum o da ayni karardan bahsetti. Senin istanbulda gittigin subenin bu karardan haberi yoktur veya oradaki gorevli insiyatif kullanmistir.

Frankfurt subesinden gelen su evraklari bize fakslasinlar mailini gosterdim , onlar da bu is artik yapilmiyor dediler.

Karthus

is bankasi bloke hesap

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Ara 22, 2014 6:48 pm

Turkiye(istanbul) ve almanya Gelsenkirchen isbankasi maceralarim.
Copy paste yaptim. Facebook grubunda bir arkadasin isbankasinda bloke hesap acmak istedigini ve baskalarinin gorusunun ne oldugunu merak etmesi uzerine yazdim.

iki kere tesebbus ettim fakat ne yazik ki calisanlarin doygunlugundan olsa gerek ilgilenmediler.Ozellikle is bankasi gelsenkirchen subesindeki herhalde sefleriydi(yari kel,45 yas civari,kendine ait masasi var) neyse o beyefendiye bakin deutsche bank hesabim var ben 8bin euronun alman bankasina gitmesini istemiyorum 1 haftalik surem var ve bu sure icinde islemimi hallederseniz paramin subenizde kalmasini isterim dedim.Fakat kendisi tersledi ve genelleme yaparak iste siz ogrenciler hep isinizi son zamana birakiyorsunuz,onceden termin almak zorundasiniz bize uygun tarihte randevunuz hazirlanir vs diye ekledi.Kisaca kardesim hic bulasma turkiyede de sizi arayacaz diye numarami aldilar aramadilar.Is bankasi tabiri caizse gorup gorebilecegin en yavsak kurulustur.Diger bankalar bi tarafini yirtiyor musteri kazanmak icinInan almanyaya gelmeden once ayni sekilde ben isbank subesine gittim ve sana soylenilen seylerin aynisi bana da soylendi ve bakin turkiyede boyle bir islem mevcut olmadigindan haberiniz olmayabilir.Bu sebeple her hangi bir almanyada bulunan isbank subesiyle iletisim kurarsaniz bilgi alabilirsiniz dedim.Salladi ustunkoru numarami aldi ve biz sizi arayacaz diye yolladilar ama aramadilar.Ustelik almanya\'daki vezneleri okadar yavaski anlatamam...1 saat para cekmek icin bekledigimi bilirim.Ustelik hesap acma masrafi Deutsche Bank ile kafa kafaya.Aklin varsa bulasma...
RASTAFARI