Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancilar Polisine Belge gonderme hakkinda.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Ara 04, 2014 8:55 pm

Ben dil kursu vizesi icin basvurdum. Belgelerim suanda Almanyadaymis. Basvurumu yaparken A1 belgesine sahiptim.
Ben bu surecte A2 kursuna katildim. (Goethe degil. Active English) fakat sinav vermedim. sadece katildigima dair bir belge verdiler almanca. Bu belgeyi konsolosluga veya yabancilar polisine fax veya email yoluyla gondermemin bir yarari olur mu ?
Rahatsiz ettigim icin ozur dilerim.

Birde sunu soylemeliyim; Dil kursundan aldigim belgede A2 den baslayacak yaziyordu. bu sikinti olusturmaz umarim. Iste madem A2 aldin niye A2 den tekrar basliyacaksin gibi gibi..
Belgeyide uploadladim gormek isteyenler icin;

http://i.hizliresim.com/rmYLY1.jpg

Bu konu hakkinda goruslerinize ihtiyacim var arkadaslar.
Rahatsiz ettigim icin ozur diler, Yardimlariniz icin Tesekkur ederim.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cum Ara 05, 2014 11:04 am

guncel arkadaslar. sizce belgeyi gondermelimiyim ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ara 05, 2014 11:33 am

ben olsam ne yapardim bilemedim simdi :) eger mail adxresi varsa elinde duzgun bir almanca aciklama ile gonder tabi gecemedigini soyleme:) ne kadar oldu basvurali ?

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cum Ara 05, 2014 3:36 pm

Gecemedim degil. sinava girmedim ki zaten girsemde hic bir kurum saymiyor sertifika goetheden olmadigi icin. sadece ders almis gozuyle bakiyorlar.

5 kasimda basvurmustum. yani tam 1 ay oldu :)
Basima enteresan bir olay geldi.. Ankara buyukelciligini aradigimda belgelerimin 2 aralik gibi bremende olacagini 3 aralikda da yabancilar dairesine gidecegini soylediler. Boyle olunca dun bremende olan garantorume arattirdim yabancilar ofisini ve onlarin ofise belgelerimin gitmedigini ve onlara gelecek olan belgelerin 1 hafta onceden sistemlerinde gozukecegini , benim ismimin ise sistemde olmadigini soyledi. bunun uzerine bu sabah saka yapmiyorum 200 den fazla arayinca sonunda dusurebildim. Ve aynen bunu dedim. Boyle diyince tekrar sisteme bakti ve 11 kasimda kuryeye verildigini ve 2 aralikta belgelerin bremene teslim edildigini soyledi. Belgelerin orada olmamasinin imkani olmadigini sistemin de oraya ulastigini gosterdigini soyledi. Kafam allak bullak oldu ne yapsam bilmiyorum. pazartesi tekrardan aratacagim yabancilar ofisini.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ara 09, 2014 11:26 am

himm anladim.
zor durum , cok arayipta yolunda giden seyleri bozmakda mumkun ama pesinde durmayip islemlerin uzamasida.Ben mail yoluyla iletisime gecmistim , sende deneyebilirsin.