Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Belgeler Almanya\'dan Ne Zaman Doner ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Ara 03, 2014 9:39 am

Merhaba arkadaslar. Bremen\'de dil kursuna gitmek icin vizeye basvurmustum.
Bugun aradigimda belgelerimin Almanya\'ya ulastigini soylediler. Bremen\'de tanidigim kisiye soylesem (ayni zamanda garantor belgesini aldigim kisi) Yabancilar polisine ugrasa herhangi bir etkisi olur mu vizenin onaylanmasinda veya islem suresinin azalmasinda ?
Birde vize basvurumun orada incelenecegi sirada tanidigimin da orada olmasinin herhangi bir artisi olurmu ? (Neticede bana kendisi garantor oldu vize ile kismen alakali sonucta.)

Birde ekstra olarak sunu sormak istiyorum. Bu durumdayken ortalama kac gun / hafta sonra Almanyada islemlerim biter ve belgelerim Turkiye ye doner ?

Cok soru sordum galiba. Umarim kusuruma bakmazsiniz :)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Ara 03, 2014 2:58 pm

Yasal olarak yabancilar polisi bir dosyayi 21+3gun inceleme hakkina sahip.Evraklarin memurlar tarafindan degerlendirilir.Iyi niyet mektubunun da yazilma nedenlerinden biri basvuranla dolayli veya direk iletisim kurmak istememeleri.Yabancilar polisi evraklarini inceler ve sadece almanyaya uygun olup olmadigina karar verir.Sen oraya ne istedigini yazarsin onlar degerlendirir.Birinin evraklarinin oldugu yabancilar polisine gitmesinin yararida olabilir etkiside olmayabilir.Sadece surec hizlanir,olumlu veya olumsuz yonde etki yapmaz.
RASTAFARI

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Ara 03, 2014 4:08 pm

Bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim :)