Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize gorusmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bauen

vize gorusmesi

Mesaj gönderen bauen » Sal Ara 02, 2014 2:05 pm

arkadaslar konsoloslugun istedigi belgeleri almancaya cevirtmeme gerek var mi? ikametgahlar, gayrimenkul kayitlari vs bunlari yani?

ayrica saglik sigortasini vize geldikten sonra mi yaptirmam gerekiyor? (30000bin euro teminatli olani yani)

Faruk06

vize gorusmesi

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Ara 02, 2014 2:12 pm

saglik sigortasini vize basvurusu sirasinda gostermen gerekiyor. Yani vize randevu tarihinden once yaptirman gerekli.
Konsoloslugun istedigi belgelerden kastin Diploma , not transkribi Eger lisans icin gideceksen kazandi belgesi gibi belgeleri Almancaya veya Ingilizceye cevirtmen gerekiyor.

Ikametgah , gayrimenkul kayitlari v.b belgeleri cevirtmene gerek yok. (en azindan ben cevirtmedim ve gosterdigimde sikinti cikartmadilar)
Zaten muhtemelen gayrimenkul kayitlarina bakmayacaklar :)

bauen

vize gorusmesi

Mesaj gönderen bauen » Sal Ara 02, 2014 2:40 pm

Dil kursu icin gidicem , mesela 6 ay kalicaksam . 6 aylik mi saglik sigortasi yaptirmam lazim?

karguvan

vize gorusmesi

Mesaj gönderen karguvan » Sal Ara 02, 2014 2:46 pm

Yaptirman gerekiyo 3 aylik 90 lira kadar bisey.Ben basvurdumda ikametgah almanca tercumesini istediler ayrica gayrimenkul belgelerini goturdum ama bakmadilar sen ginede gotur tercumeye gerek yok.

BERTAN_TAN

vize gorusmesi

Mesaj gönderen BERTAN_TAN » Cum Ara 19, 2014 2:48 pm

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

saglik sigortasini vize basvurusu sirasinda gostermen gerekiyor. Yani vize randevu tarihinden once yaptirman gerekli.
Konsoloslugun istedigi belgelerden kastin Diploma , not transkribi Eger lisans icin gideceksen kazandi belgesi gibi belgeleri Almancaya veya Ingilizceye cevirtmen gerekiyor.

Ikametgah , gayrimenkul kayitlari v.b belgeleri cevirtmene gerek yok. (en azindan ben cevirtmedim ve gosterdigimde sikinti cikartmadilar)
Zaten muhtemelen gayrimenkul kayitlarina bakmayacaklar :)[/quote]

KONSOLOSO GOTURCEGIMIZ EVRAKLAR INGILIZCE OLABILIR YANI DIOSUN AMA ALMANCA KESIN SART DEGILMI

Deadly Impact

vize gorusmesi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Ara 19, 2014 8:17 pm

Lise diplomani ve Osym kazandi belgenin Almanca\'ya tercume ettirmelisin. Bir de motivasyon mektubunu Almanca olmali.

BERTAN_TAN

vize gorusmesi

Mesaj gönderen BERTAN_TAN » Cmt Ara 20, 2014 10:01 am

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

Lise diplomani ve Osym kazandi belgenin Almanca\'ya tercume ettirmelisin. Bir de motivasyon mektubunu Almanca olmali.[/quote]

ben su var lisans mezunuyum acikogretimden o yuzden ben universiteden ordan lisans tekrar tamamlicam almanyada lisans mezunu sayilmadigimiz icin nese o zaman lise diplomasi osys yerlesi belgesini almanca yaparim diger yuksek okul ve aof diplomasini koydumda onlar inigilizce sikinti olmaz artik