Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gereksiz geciken vize hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
muris01

Mesaj gönderen muris01 » Sal Ara 02, 2014 4:07 am

Bence aramanin mail atmanin hicbir faydasi ve mantigi yok. Gordugun gibi o kadar aramissin, mail atmissin ama 50 gundur vizen gelmemis. O yuzden sabirli olmaktan baska yapacak bir seyin yok. Konsolosluk olmasi gerektigi zamanda ve prosedure gore yolluyor pasaportlari. Unutacak halleri yok zamani geldiginde seninkini de gonderecekler.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Ara 02, 2014 1:22 pm

Vize beklemek kolay degil bunu daha once yasamis herkes biliyor.
Fakat soylediklerinizin bir kismina katilmiyorum. Onlarin herhangi bir prosedure uyduguna inanmiyorum. 25 gunde de vize alan var 50 gunde de. O prosedure uysalar bu kadar acik bir sure farki bulunmazdi. Forumda bir suru basina vize konusunda degisik durumlar gelmis insan var. Pasaportunun yanlis yere gitmesinden, Eksik belgeyi Almanya\'ya gondermisken haber edilenlere kadar.
Bunlarin hepsini goz onunde bulundurmak gerekir. Her gun olmasada haftada 1 - 2 kez arayip gelismeleri ogrenmenin bence mantikli oldugunu dusunuyorum.

Her seyden ote insan merakindan dolayi aramadan duramiyor zaten :)

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cmt Ara 06, 2014 12:57 am

Merhaba tekrar,
Biraz agir yazdigimi fark ettim su anda onceki yorumumu. Telefondan yazmistim direk bir dille, yanlis anlasildiysa ozur diliyorum :) Bence Almanya\'da subedeki yogunluga gore degisiyor gun olayi. Birtakim baska kriterler de vardir elbette ama kimse aramasa daha iyi olur bence. Sahsen ben konsolosluktaki gorusmemde 1 ekimde okulumun baslayacagini soyledim. Bir sey yapamayiz en erken 8 ekimde gelir demislerdi. Bir daha da hic aramadim ve 9 ekimde gelmisti. Ayni gun gorusmeye girdigimiz diger arkadaslara da 8 ve 9 ekimde geldi. Yani baska onemli bir kriter, bir aciliyet yoksa gununde basip yolluyorlar pasaportlari. Bu kadar telas yapmanin anlami yok cunku konsoloslugun belirledigi sureler net. 4-6 hafta arasi gelir diyorlarsa da 6 haftayi gecmeden aranmaz yani. Kendi dusuncelerimdir, yanlis bir sey soyleyip de kirdiysam kusura bakmayin. Saygilar ve sevgiler..

Berlinerde

Mesaj gönderen Berlinerde » Sal Ara 09, 2014 4:41 am

Acikcasi bende biraz agir yazdigini dusunuyorum ve o sendeki sans :D umarim bizede guler o.cunku 65 gun oldu neredeyse hala ses seda yok vizede

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Ara 11, 2014 3:38 pm

Ben 27 ekimde basvurumu yaptim.Ancak dil kursum 15 inde baslamisti universiteden kabul bekledim falan 27 ekimi buldu.Gorusmede belirtmistim 15 ekimde kursun basladigini.Hatta gorevli bayan o zaman ben acil notu dusuyorum falan da dedi bana.Ancak suan 46 gun oldu mail attim aradim hala bir gelisme yok kafayi yemek uzereyim 3 ay kaybettim kurstan.Ne yapmaliyim bir yolu yok mu bunun?

[quote]muris01 tarafindan yazilan metin:

Merhaba tekrar,
Biraz agir yazdigimi fark ettim su anda onceki yorumumu. Telefondan yazmistim direk bir dille, yanlis anlasildiysa ozur diliyorum :) Bence Almanya\'da subedeki yogunluga gore degisiyor gun olayi. Birtakim baska kriterler de vardir elbette ama kimse aramasa daha iyi olur bence. Sahsen ben konsolosluktaki gorusmemde 1 ekimde okulumun baslayacagini soyledim. Bir sey yapamayiz en erken 8 ekimde gelir demislerdi. Bir daha da hic aramadim ve 9 ekimde gelmisti. Ayni gun gorusmeye girdigimiz diger arkadaslara da 8 ve 9 ekimde geldi. Yani baska onemli bir kriter, bir aciliyet yoksa gununde basip yolluyorlar pasaportlari. Bu kadar telas yapmanin anlami yok cunku konsoloslugun belirledigi sureler net. 4-6 hafta arasi gelir diyorlarsa da 6 haftayi gecmeden aranmaz yani. Kendi dusuncelerimdir, yanlis bir sey soyleyip de kirdiysam kusura bakmayin. Saygilar ve sevgiler..[/quote]

Berlinerde

Mesaj gönderen Berlinerde » Prş Ara 11, 2014 3:50 pm

Dostum benim 59. Gunum haha hala bekliyorum ne yazik ki

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Ara 11, 2014 4:16 pm

Senin de mi Berlin?Galiba bir tek Berlin\'de gecikiyormus bu kadar.

Berlinerde

Mesaj gönderen Berlinerde » Prş Ara 11, 2014 4:32 pm

Evet benimde berlin ama bu kadar gecikmesi acayip sacma

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Ara 11, 2014 5:07 pm

Umarim yilbasina kadar hallolur.Bir de simdi yilbasina tatile gelenler falan olacak iyice uzayacak gibi gorunuyor vize islemleri.Ne diyelim en kisa zamanda cikmasi dilegiyle...