Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sorun ustune sorun ne yapmaliyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
turay1996

Mesaj gönderen turay1996 » Sal Kas 04, 2014 2:32 pm

Arkadaslar tekrardan merhaba. Su anda beynim durmus durumda. Hic bi fikrim yok ne yapmaliyim ne etmeliyim. Durumu kisaca anlatiyim bilgi sahibi olan varsa lutfen aydinlatsin beni....
02.10.14 tarihinde gorusmeye girdim CV eksik diye 08.10 tarihine attilar CV goturdum ciktim. 27.10 tarihinde belgelerimin buraya dondugunu ve kararin Berlin\'in acikladigini duydum. 30.10 tarihinde konsoloslugu aradim ve onay aldigimi artik insiyatifin Izmir\'de oldugunu ogrendim. Dun konsoloslugu aradim ve kursumun basladigini hala neden bir sonuc cikmadigini merak ettigim de bana denilen sey: 27.10 tarihinde Berlin bir onay vermis bir saniye sonra isleminizi durdurmamizi istemis bu yuzden bir karisiklik var isleminiz devam etmiyor Turkiye\'de dendi. Sonrasinda bir mail geldi ve evraklarimin eksik oldugu nedeniyle belgelerimin yeni Almanya\'ya gonderildigi yaziyor. Dil kursum dun basladi. Almanyadaki tanidigim ariyor yabancilar subeyi mesgul caliyormus. Turkiye bir bilgi vermiyor. Nasil bir yol izlemiyim su anda?

fatih8134

Mesaj gönderen fatih8134 » Sal Kas 04, 2014 2:59 pm

benzer durum bendede var ne yapacagimi bilmiyorum,konsoloslugu ariyorum hep celiskili cevaplar , almanyayi aratiyorum onlardan hep celiskili ters ters cevaplar... yani dedim lanet olsun boyle ise keske hic girismeseydim dedigim oluyor bazen :( hani paranla rezil olmak diye birsey var ya iste o durumdayiz.sikayet etsen de takan olmaz , ayip yani almanya diyosun ama isin icine girdin mi 5_D

4848181loklo

Mesaj gönderen 4848181loklo » Sal Kas 04, 2014 4:35 pm

dil kursunu erteletmelisin onay verildi demislerse illaki gelir cevap.

turay1996

Mesaj gönderen turay1996 » Sal Kas 04, 2014 5:48 pm

erteletiyim tabiki ama oda 1 ay sonrasina erteliyicek. Onay verildi diyorlar ama sonrasinda durdurduk diyorlar. Erteletmenin harici nereyi filan aramam gerekir bilen varmi? Mrchello62 tesekkurler erteliticem persembe gibi

4848181loklo

Mesaj gönderen 4848181loklo » Sal Kas 04, 2014 6:06 pm

almayadaki yabancilar subesine sabah erken saatlerde ancak ulasabiliyorsun. neden duruduruldugunu eksik belgen mi var ogren tamamlayim de cevaplarina gore hareket edersin... ben tam olarak okulun kabul sureci ile bir yil ugrastim redde aldim ama yinede vazgecmedim sabir sabir ve surekli irtibatta olmak lazim konsoloslukla ve yabancilar subesi ile.. 7 nisan 2014 basvuru yaptiktan sonra soyle birsey oldu ben cevap bekliyorum ha bugun ha yarin diye: her aradigimda maalesef cevap yok diyorlar sonra aradim yabancilar tarih 7 temmuz 2014 olmus bana verdigi cevap biz 25 mayis 2014 cevap verdik... olacak is degil yani aradim durumu anllatim ankara konsoloslugu bizde cevap yok dedi bende almanyayi aradim tekrar yolayabilrmisiniz yolladilar cevabi tabi ret vermislerdi :) sonra bloke hesap astim tekrar baswuru yaptim oyle ewet dediler ekim 2014 oluyor yani bu tarih.. bu surec icinde 3 kez kursu erteledim ve bir suru belge istediler yine hep faxladim ayni belgeyi 4 kez faxladigimi biliyorum.. omurden omur caliyorlar yani... dilerim sizinki kolay olur...

Mertphlvn

Mesaj gönderen Mertphlvn » Sal Kas 04, 2014 8:45 pm

ayni durum bendede var dosyalar berlinde yabancilar polisinde fakat kimsenin haberi yok hicbirseyden ! dun kursum basladi onlar hala verecekler vizeyi ohooo

karguvan

Mesaj gönderen karguvan » Çrş Kas 05, 2014 5:47 am

Simdi sadece bir cv den mi takildin yani ?

tibetdilara

Mesaj gönderen tibetdilara » Çrş Kas 05, 2014 11:38 am

bu istanbul ve izmir isi guzel yapmiyor ankaradan basvuran herkes vizesini aldi ne bicim is yapiyorlar

emrahbil

Mesaj gönderen emrahbil » Çrş Kas 05, 2014 8:23 pm

[quote]tibetdilara tarafindan yazilan metin:

bu istanbul ve izmir isi guzel yapmiyor ankaradan basvuran herkes vizesini aldi ne bicim is yapiyorlar[/quote]
Ben alamadim :help

turay1996

Mesaj gönderen turay1996 » Çrş Kas 05, 2014 8:32 pm

umutsuzluga kapilmayalim arkadaslar bilmiyorum nedir bu sorun ama gorustugum cogu kiside ayni olaydan sikayetci. Bugun tekrardan aradim izmiri dun bi mail atildi, benim adimla ilgilenen bayandan onay verildigi yaziyor fakat konsolosluk hala bir cevap gelmedi diyor saka gibi gercekten

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Kas 09, 2014 11:40 pm

bu istanbul ve izmir isi guzel yapmiyor ankaradan basvuran herkes vizesini aldi ne bicim is yapiyorlar[/quote]

bilakis ben istanbuldan basvurdum,vize gorusmem yaklasik 15dk surdu ve vize almam kargo suresi dahil 25 gunu buldu.Eksiksiz tam basvurularda sorun cikma olasiligi daha az.Genelleme yapmamak lazim ve ayrica istanbul konsoloslugu hepsinden daha temiz,hizli ve insani stresse sokmayacak sekilde calisiyor yeter ki istenilen yapilmis olsun.
RASTAFARI

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Pzt Ara 22, 2014 11:28 am

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

bilakis ben istanbuldan basvurdum,vize gorusmem yaklasik 15dk surdu ve vize almam kargo suresi dahil 25 gunu buldu.Eksiksiz tam basvurularda sorun cikma olasiligi daha az.Genelleme yapmamak lazim ve ayrica istanbul konsoloslugu hepsinden daha temiz,hizli ve insani stresse sokmayacak sekilde calisiyor yeter ki istenilen yapilmis olsun.[/quote]

Malesef sana katilamayacagim ben de Istanbul\'dan basvurdum oradaki evraklarin hepsini goturdum hatta 3-4 belge fazla bile goturdum gorusmem 10-15 dakika surdu.
Bayana durumumu anlattim dil kursum basladi diye kontrol etti evet baslamis dedi.O zaman acil notu dusuyorum dedi.Belgelerimi kontrol etti bir kez daha fazlasiyla getirmissiniz belgelerinizi fazla surecegini zannetmiyorum dedi.Su an 56.gun ve hala hic bir yanit yok.4-6 hafta yaziyor konsoloslukta 8.hafta bitti 9.ya giriyorum ancak hala yanit yok vizeden her gun UPS\'e bakmaktan cigerim soldu artik.