Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vergi Borcu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hasan-de

Vergi Borcu

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Eki 29, 2014 11:08 am

Merhaba arkadaslar size bir konuda bir sey danisicam . Turkiyede yeni cikan yasayla 18 yasina giren erkekler gelir tespiti yaptirip Zorunlu Saglik Sigortasi yaptirmak zorundayimisim bende dershaneye gidiyorum uni hazirlaniyorum ama banada 3 kurun ortancasi cikdi ve 138 TL odemek zorudaymisim her ay taki universiteyi kazanip basvuru yapana kadar , yatirmassam en yuksek olan 280 tl ceza veriyolar her yatirmadigin ay bu borc katlaniyor , bende yatirmak istemiyorum ama bu bana vergi borcu olarak gelicek , bu vergi borcu benim ogrenci vizesi basvurumda yada herhangi yurt disi ile ilgi basvurularimda bana sikinti yaratirmi ?

Simdiden tesekkur ederim .
HASAN TURAN

GK

Vergi Borcu

Mesaj gönderen GK » Çrş Eki 29, 2014 11:36 am

yaratmaz ama o borc katlanir almanyaya geldigin zaman adresini buraya aldirdigini gosterirsen daha fazla borc odemek zorunda kalmassin fakat buraya gelene kadar toplanan borc hic bi zaman yakani birakmaz af gelse bile faize gelir ana borc kalir.

hasan-de

Vergi Borcu

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Eki 29, 2014 3:24 pm

Yani zorundasin diyosun anladim dostum , basa gelen cekilir yatiricaz .
HASAN TURAN