Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Sertifikasi Olmadan Vize Almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Çrş Eki 22, 2014 11:36 pm

Birkac gun once vize gorusmesine gitmistim de pek isi bilmeyen bir gorevliyle gorusme sanssizligi yasamistim. Neyse ki kendisi kaldirildi ve yerine baskasiyla gorusmeye devam ettim. Ancak klasik olarak almancamin olmamasi uzerine konustuk daha cok. Gorevliyle ingilizce gorusmemden oturu neden ingilizce konusulan bir yerde master yapmak istemedigime kadar gelmisti konu. Dolayisiyla baya umutsuzluga dustum ve sormak istedim, herhangi bir Almanca sertifikasi olmadan vize alan kimler var? Sirf bu sebepten red alanlar da yazabilir tabii. Bir de yabancilar dairesine gore degisir mi bu durum diye de merak ediyorum aslinda. Atiyorum Hamburg katidir da Berlin biraz daha ilimlidir gibi bir olay var midir? Boyle garip sorular var kafamda iste.

Diablo35

Mesaj gönderen Diablo35 » Prş Eki 23, 2014 1:46 pm

bundan yaklasik 1 sene kadar once bende hicbir almanca sertifikam veya uni sartli kabulum olmadan ilk basvurumda vizemi almistim ayrica benden once Almanyaya gelen iki arkadasim daha hic almancalari olmadan kabul almislardi uygulamada bir degisiklik olmamissa bu konuda sanada bir sikinti cikaracaklarini sanmiyorum.Ikinci soruna gelince sadece kulaktan dolma bilgilerle cevaplayabilirim nekadar dogru bilmiyorum ama kuzeydeki eyaletlerin Bayern veye baden wurttemberg gibi eyaletlere kiyasla daha esnek davrandiklarini duydum.

feyyaz1903

Mesaj gönderen feyyaz1903 » Prş Eki 23, 2014 2:53 pm

Anladigim kadariyla gisedeki memurlarin tavirlari filan biraz da sans isi yani degisken bir konu.Ben dun vize gorusmesine gittim,benimde Almanca sertifikam yoktu Ingilizce sertifikami gosterdim hic olmazsa yabanci dilim oldugunu gostermek icin iste bakti belgelere hic birsey sormadi sadece kalacagim yeri sordu daha belli degil dedikten sonra kendisi okulun adresini yazdi,iste bloke hesabima parayi havale etmistim ama onun belgesi gosterdim sadece o paranin havalesinin Almanyada gerceklestigini gosteren bir belgeyi bize fax,mail yoluyla gonder yada bizzat gelerek getir filan dedi.Toplasan 5 dakika surmemistir,aldi belgeleri bende ciktim.

Tamamen o anki memurun tercihine kalmis,sirf Almanca sertifikamiz olmadigi icin red yiyecegimizi sanmiyorum diger belgeler tamsa zaten amacimiz dil ogrenmek vizeyi vereceklerdir.Kaldi ki gisedeki memurun insiyatif almasi gibi bir durum yok vize konusunda karari onlar vermiyolar sonucta

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Eki 23, 2014 3:45 pm

Tesekkurler cevaplar icin.

Bu arada gisedeki memurla gorusmeyi devam ettirmedim zaten, yerinden kaldirildi o, konudan bihaberdi resmen, bir insan daha fazla sacmalayamazdi. Kendisi yerine daha yetkili oldugunu tahmin ettigim Alman bir gorevli geldi, onunla gorusmeye devam ettik. Biraz da bu yuzden olumsuzluga dustum zaten. Almanca konusuna takildi baya kendisi. Ingilizcemin gayet iyi oldugunu soyleyip baska bir ulkeyi dusunebilecegimi soylemesi de artidir belki gerci, en azindan yabanci dilini iyi kullaniyor gibi bir dusuncede olabilir :) Bakalim artik, 2-3 hafta icinde haber gelmezse belgeler Turkiye\'den cikmis demektir herhalde.

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Prş Eki 23, 2014 6:44 pm

tecrubeleri olanlar paylasirsa seviniriz bende merak ediyorum hic almanca ve ingilizce sertifikasi olmayanlarin vize alma sansini..