Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turistik vize hakkinda bir soru ^^

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deutsche---

Mesaj gönderen deutsche--- » Prş Haz 04, 2009 8:28 pm

saygideger deutschstudent bireyleri,
bu yaz almanyaya turist olarak gitmeyi dusunuyorum,alman bir okulu muduru davetiye yollucak , onun calistigina dair belge , gelirini gosteren bir belge , kalacagim ev , ucak ucretlerim , benimle ilgilenecek kisi ,bana garantor olacak kisi kendisi olacak.bende istenen evraklari eksiksiz goturcem ve araba ev arsa tapusu gostercem.5 haftalik istek ve sigortamida gondercek .Randevuya almanda gelecek(velilerimde)...
gecen sene bu kisi bana staj ve dil kursu yolladi okulundan - cevap olumsuz geldi(sevgili bay uzulerek belirtmek zorundayiz yabancilar kanunlar vizeniz olumsuzdur diye)almanla suan temel almanca bitirdigime dair kurs belgem var cok iyi almanca konusabiliyorum...
size sorum:
Vize sonucum ne olur ? gecen yilki olumsuz vizem bu seneyi etkiler mi ? vizede ayrica neler gostermeliyim ? tavsiyeleriniz neler?

simdiden tesekkurler^^

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 04, 2009 9:22 pm

turistik vize diyorsan yukarda saydiklarinla bi hafta icinde basvurduktan sonra vizen gelmesi lazimdi.. red de olsa bi haftada geliyor..

deutsche---

Mesaj gönderen deutsche--- » Prş Haz 04, 2009 10:02 pm

bunu deneyecegiz 1 ay sonra resit olduktan sonra , yani vizeyi alma sansim var degil mi?

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Haz 05, 2009 1:22 am

gecen sefer dil kursu ve staj icin basvurmussun.ama bu sefer turist olarak yani 5 haftalik bir gezi.evraklarinda eksiklik olmazsa bu sefer alirsin.gecen seferkine nazaran sansinin daha yuksek oldugunu dusunuyorum

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Haz 05, 2009 11:33 am

ben aldim kardes 1 gunde cikti...evraklari eksiksiz hazirla birde sorulan sorulara net yanitlar verdikten sonra alirsin...vize ani defterini okumani tavsiye ederim...

deutsche---

Mesaj gönderen deutsche--- » Cum Haz 05, 2009 1:29 pm

umarim hersey yolunda gider ^^

birinci vizede ben ev , arsa , araba tapusu goturdum , gorevli istemeyince bende gerek duymuyorlar sandim ve gostermedim ... Bu nasil olacak peki bilgisi olan var mi biz mi gostercegiz yoksa onlar mi soracak once ???

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Haz 05, 2009 2:16 pm

sen yine gotur,istemezlerse bile sen yanimda bu belgeleride getirdim isterseniz onlarida gosterebilirim dersin.her ihtimale karsi gotur ve goster yani.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Haz 05, 2009 3:27 pm

kards turist vizesinde onlar istemeden sunuyon zaten.. istenen evraklar icinde bunlar var istenmeyene bisey goturursen avantaji olsun diye yaninda bulundurup su da var diyebilirsin