Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hasan-de

Vize

Mesaj gönderen hasan-de » Sal Eki 14, 2014 9:26 pm

Arkadaslar studienkolleg de alinan vize sanirim dil okulu vizesiyle ayni ? Bu vizeyi Normal Ogrenci vizesi olarak alamam degilmi ? Birde alamasamda yabancilar dairesiyle konusup calisma iznini arttirabilirmiyim ? Simdiden tesekkur ederim :)
HASAN TURAN

Frankfurter

Vize

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Eki 14, 2014 9:40 pm

Senin alacagin vize "Visum zum Zweck der Studienbewerbung" dil okulu vizesiyle ayni, normal ogrenci vizesi "Visum zum Zweck des Studiums" sadece direk kabulde veriliyor. Studienkolleg okurken calisma iznin yok (tatiller haric). Universiteye ilgili bolume kesin kayit olduktan sonra 240 yarim gun ya da 120 tam gun calisma iznin var. Calisma iznini yabancilar dairesiyle konusup artiramazsin. Bu ancak bir ise girdiginde ve calisma izninin dolmasina 1-2 ay kala patronunun ozverili calismalariyla olacak birsey. Ilgili formlari doldurup, Almanya\'da bulunan issizlerden birini degil de neden illa seni calistirmak istedigini yabancilar dairesine delillerle aciklamasi gerekiyor.

hasan-de

Vize

Mesaj gönderen hasan-de » Sal Eki 14, 2014 9:49 pm

Anladim cok tessekkur ederim :) tek sorunum stkda ise girersem yabancilar dairesinin insafina gore arttirabiliriyordum yanlismis anladim :) Son bir sey daha dersek studienkollegden sartli kabul alsamda ginede vize alamamak gibi dert cikmaz demi :/
HASAN TURAN

Frankfurter

Vize

Mesaj gönderen Frankfurter » Çrş Eki 15, 2014 12:08 am

Kesin kabul alsan bile vize kesin diye birsey yok.

hasan-de

Vize

Mesaj gönderen hasan-de » Çrş Eki 15, 2014 1:37 pm

Insallah sorun yasamam :( o kadar ugras dur sorun cikarmasinlar
HASAN TURAN